WELLS FARGO

Başlatan s.b, 16 Ekim, 2011, 17:37:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yalcinerol345

İlk macerayı beğenmiştim ama sonrakiler bana sıkıcı geldi. Gordon,Mandrake,Kızılmaske,J.Hazard biriktireceklerim ama bu değil.
Çizgiromansız kalındığında belki okunabilir.

DAMPYR

Alıntı yapılan: Mister NO - 01 Kasım, 2011, 22:13:39
Wells Fargo'yu bitirdim.3 farklı kahraman ve 3 farklı macera var.Bir de yarıda kalan  Stormy Red.

3 Macerada da çizimleri beğenmedim.Basit çizimler.Tiplemeler derinliksiz, basit çizim dışında farklı karelerde nerdeyse birbirine benzemeyen yüzler.Senaryolar ise klişe demek bile yeterli değil.Çok basit ve sıkıcı geldi.İlk 2 macera vasatın altında 3.macera vasat diyebilirim.3.Maceranın ortasında kurguyu bozan bir boşluk var ki hiç anlamlı değil.Orijinali mi böyle yoksa baskıda mı eksiklik var anlayamadım.(Zor durumda kalan kahramanımız düşmanlarını öldürmüş ve kasabaya dönmüş olarak çıkıyor karşımıza)O arada neler oldu bizim hayal gücümüze kalıyor.   ???

İstanbul trafiğinde okunabilir belki. :P

Belki orjinal 1.sayıdan başlamadığı için sana karışık gelmiş olabilir..... ;)

s.b

Wells Fargo'nun 2. sayısı bu ay yayınlanır herhalde. Cem bey hazır mı 2. sayı?
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

Aslan Şükür'den Wells Fargo 2. sayı kapağı.

hanac

İlk sayının kapağı ile yanyana koyalım bakalım

gamlıbaykuş

Ustanın çizdiği kapak muhteşem olmuş; ama yorumlara bakacak olursak içeriği biraz yavan galiba. Yine de sırf Aslan Şükür kapakları için bile alınır :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

aa

2. kapağı daha fazla beğendim. Ancak yayının içeriği ile ilgili hiç bilgim yok.
Esse Gesse Hayranı...

altay1944

Aslında kitap tanıtan arkadaşlar veya yayınevi temsilcisi kitabın kapağını tanıtmakla yetinmeyip içerik hakkında da bilgi verse ne güzel olurdu.Yazar,çizer olay örgüsünün tanıtıldığı yayınların satışı olumlu etkileceğini düşünüyorum.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

s.b

1. sayıdaki kaldığı yerden devam eden Stormy Red 33. sayfada bitiyor. 34. sayfadan itibaren yeni bir hikaye başlıyor;
Zorlu Yolculuk.

Sene 1868, Missouri. Beyaz Puma'nın liderliğindeki Kızılderili kabilesi, hiç acımadan bölgedeki herkesi kırıp geçirmeye başlarlar. Kolonicileri öldürüyorlar, ticari yerleri yakıp yıkıyorlar ve topraklarından geçen kervanlara saldırıp herkesi katlediyorlardı. Bu duruma son vermek için Carr Kalesi subayları toplantı halindedir. Kale komutanı Albay Worson toplantı bittiğinde bu sorunu halletmek üzere Yzb. Duby'i görevlendirir. Yzb Duby ile birlikte Beyaz Puma'yla mücadeleye hazırsanız haydi atlayın yüzbaşının terkisine.

Sayfa 80.
Suçlu!

Posta arabası, Phoenix'e varmadan önce yolunun üzerindeki Pass Cıty'ye varmak için dört nala gidiyordu. Pass City yol üzerindeki pek çok yer gibi bir geçiş noktasıydı. Burada posta arabasına iki yolcu daha biner. Şerif yardımcısı Buck ve onun nezaretinde yargılanmak üzere Phoenix'e götürülecek olan Jim. Böylece Vahşi Batı yolculuğu başlar.

Sayfa 126
Tuzak

Jack Anderson çalıştığı çiftlikten kasabaya geldiğinde atının nalında bir sorun olduğunu fark ederek nalbant dostu Kurt'ün yanına gelir. Bu sırada yolun diğer tarafında üç kişi Jack'ı gözlemektedir. Birkaç dakika sonra...
Eeee ondan sonrasını da bir zahmet kitabı alıp okuyarak öğrenin artık.

Sayfa 172
Son Apaçi

Bir Apaçi rezervinde yerlilere tayın dağıtılmaktadır. Ancak dağıtılan miktar az olunca reis Shabito adamlara saldırır. Kitabın sonuna geliyoruz ama macera yarım kalıyor. Devamı 3. sayıda.Aslıda bu tam Tex'lik bir macera.

altay1944

Sayın s.b .Kitap orginalinde mi böyle gölgeli yoksa taramadan mı kaynaklanan arka sayfa görüntüsü var ?Demirbaşın kaliteyi arttırdığını okumuştum .Bu baskı böyle ise hiç hoşuma gitmedi açıkcası.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

demirbaş yayıncılık

Taramadan gölgeli baskı pırıl pırı.

s.b

Alıntı yapılan: altay1944 - 28 Mart, 2012, 08:51:28
Sayın s.b .Kitap orginalinde mi böyle gölgeli yoksa taramadan mı kaynaklanan arka sayfa görüntüsü var ?Demirbaşın kaliteyi arttırdığını okumuştum .Bu baskı böyle ise hiç hoşuma gitmedi açıkcası.

Baskıda bir sorun yok. Taramadan dolayı sayfanın arkası gölge yapıyor.
Western çizgiromanlarını okumayı seven herkese bu seriyi tavsiye ediyorum. Sürekli olarak aynı kahramanın maceralarını okumak bir süre sonra insanı sıkabilir. Ama Wells Fargo'da sıkılmak mümkün değil. Çünkü her sayıda farklı karakterler ve farklı konular var. Western çizgiromanlarının harmanlaşmış hali diyebiliriz bu seriye. En azından denemek için şu ana kadar yayınlanmış olan iki sayısını alıp okuyun. Elbetteki beğenmeyebilirsiniz de. Ama bir deneyin, belki benim gibi keyif alarak okursunuz.