Lilith - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 21 Ekim, 2011, 20:29:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

Son cildi okudum. Manzara çizimleri, insan figür çizimleri, sahne çizimleri harika. Konuda ortalama sınırında kötü değil. Ama çizgi romanların genelinde olan hastalık bunda da var. Bir süreden sonra kendini tekrarlayan konular. Lilith yüzyıldan yüzyıla atlıyor hep aynı avın peşinde değişik bir konu yok. Yada hikayeye eklenen bir ayrıcalık böylece insan bir süre sonra sıkılıyor.

Bir çizgi romanda buna katlanırım oda Tex olduğu için :) Lilith bir süre sonra hikayeye yeni bir kan katmaz ise aynı av peşinde durmadan oradan oraya koşar ise maalesef bir süre sonra sıkacak. Yoksa çizimleri ve tarihi mekanları güzel.

köstebek

Alıntı yapılan: pardus88 - 23 Temmuz, 2014, 18:45:10
Mısırda geçen son  macerasında tarihi hata vardı  osmanlı değilde memlükler varmış gibi gösteriyordu çizgiromanlarda genelde  müslüman ve türk düşmanlığı var mesala kızılmaskede haydutlar hep arap olur  birçoğundada türkler çok az geçer ondada hep kötü gösterilir

Lilith'in yazarı pek de tarihi hata yapacak bir adam değil gibi görünüyor.

Şöyle bir şey belirtmek istiyorum. Lilith'te gizliden gizliye olan bir şey var: O da kahramanımız olaylara karıştıkça tarihin ileri dönemleri değişiyor; yani kızımız bir tür "tarih bükücülüğü" yapıyor. Örneğin Vikinglerle olan serüveninin ardından Güney Amerikalılar, İnkalar gereksiz bir şekilde demirle ve uygarlıkla tanışıyor ... sonuç olarak da İspanyolları yeniyorlar...
Demek istediğim şey Lilith'in geçmişe dair serüvenleri sürdükçe bizim önümüzde de alternatif bir tarih uzanmaya başlıyor. Ki belki de Osmanlı yerine Memlük olmasının da böyle bir mantığı olabilir... Kimbilir, ileriki sayılara bakmamız, beklememiz gerekecek...

Nemo

15- Albion'un Hayaleti

Afganistan... Sahnelenen savas tiyatrosunda Almanya ve Japonya onde gorunmektedir. Bu kaos ortaminda Lilith, Triacanto'nun pesindedir.

Özel Alfa Ajanı

hennessy

16.sayı çıktı çizgi düşlere duyurulur.

köstebek

Alıntı yapılan: hennessy - 17 Haziran, 2016, 21:46:57
16.sayı çıktı çizgi düşlere duyurulur.

6. cilt haftasonu mahallede dağıtılıyormuş... hennessy bey'e duyurulur

hennessy

Alıntı yapılan: köstebek - 16 Şubat, 2017, 23:36:17
6. cilt haftasonu mahallede dağıtılıyormuş... hennessy bey'e duyurulur

UGH! çok sevindirici haber teşekkürler köstebek abim........

hennessy

Köstebek abim aldık kitabımızı elinize gözünüze sağlık güzel olmuş.......

hennessy

Felaket Dönemi

İlk hikaye bitti. Bu sefer Lilith ikinci dünya savaşında Alman pilot olarak karşımıza çıkıyor. Savaşa ve İngiltere bombardımanına göndermeler yapılmış.

Her karesi sanat eseri gibi çizimler ile dolu gene. Uçak çizimlerine hayran oldum.

Köstebek abi Luca Enoch Tex çizse aslında güzel olmaz mı?

Bu arada çeviri programından anladığım kadarı ile Lilith bu sene bitiyormuş.

http://www.sergiobonelli.it/news/2017/01/18/gallery/lilith-2017-1000495/

hennessy

17.sayıda çıkmış. Sanırım son 18.sayı olacak yanlış anlamadıysam.

Çizgi Düşler son kitabı 3 sayı çıkarır o zaman....

hennessy

ALBION HAYALETİ

Bu sefer Lilith önce Afganistan'da sonra Irak'ta avını aramakta. Savaşın vahşi yüzünü görmüş oluyoruz birkez daha

memospinoz

Felaket Dönemi (No: 14; Yazar ve Çizer: Luca Enoch)

Lilith bu kez Dünya Savaşı'nda göklerde savaşıyor ve savaşın sonunda Alman Hava Kuvvetlerinin efsanesi haline geliyor. 1930'lar başlarken Avrupa ülkeleri neredeyse kopmak üzere olan bir savaşın bekleyişi içindeydi. ABD henüz ortaya çıkmamıştı, İngilizlerin "zengin" sömürgelerinden biri halindeydiler. Kuzey Amerika'nın doğu kısmıysa Japonya'nın sömürgesiydi. İşte böyle karışık bir dönemde Lilith, Almanların en önemli silahı haline dönüşecek ve uzayıp giden bu kanlı savaşı sona erdirecek hamleyi engellemeye çalışıyordu.

Albion Hayaleti (No: 15; Yazar ve Çizer: Luca Enoch)

Dünya Savaşı'nın ardından yeniden şekillenen dünyada Lilith arayışına devam ediyordu. Afganistan'ın dağlık topraklarında hâlâ bir savaş tiyatrosu sürmekte. Japonya'nın desteğiyle savaştan galip çıkan Almanya, Orta Doğu
topraklarında hüküm da hüküm sürüyordu.

Sayfa Sayısı: 256
Etiket Fiyatı: 28 TL

Nemo

18- Avin Sonu

Yazan, cizen, kapak: Luca Enoch

Lilith'in son macerasi. Sonunda Triacanto ile karsilasacak.

http://www.sergiobonelli.it/lilith/2017/04/27/albo/la-fine-della-cerca-1001008/

Özel Alfa Ajanı

hennessy

HacıGeraltEmmi

Özlemiştik vallahi :D güzel sürpriz oldu.