Lilith - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 21 Ekim, 2011, 20:29:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Bir de hatun genelde giyinik gezmeyi sevmiyor  :)

Kardeşim benim akşam akşam güldürdün beni :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Kerimoğlu

Ben de Lilith'i beğendim. 2 ciltte İtalya'da yayımlanan 6 sayı tamamlanacak. 7. sayı Aralık Ayında çıkacak İtalya'da. Bizde nasıl yayımlanacak acaba? 3'lü cilt için beklersek en iyi ihtimal 2013 ortasında alırız elimize. Bence 2. ciltten sonra tek kitapla devam eder. Tabii satışlar doyurucu olursa...

darkwood

Anketlerimizden sabittir; baskı, çizim ve konusu iyi olan yeni kitapların satışlarıda genelde yüksek oluyor. Benim düşüncem Lilith'in ikinci sayı ve üçüncü sayılarının 2'şer macera şeklinde olması ve  3'er ay ara ile  yayınlanması daha güzel bir tercih olabilir...
Darkwood Sakinleri..

kalidor

Bence 3'lü yayınlanmaya devam ederler, hem bahaneleri de var, yayıncılar daha iyisini nereden bulacaklar :)
Crom! Ölüleri Say...

yalcinerol345

İlk macerayı okudum.Güzeldi.Finali de iyiydi.

DAMPYR

Lilith Yeni Teminatörümüz.Çizgi romanda kan gövdeyi götürüyor yaaa... ;D ;D ;D Şaka bi yana bende çok beğendim Forever  Lilith Diyorum..... ;)

Tarkan Kurt

Lilith'i alalı uzun zaman olmuştu ama okumak bugüne nasip oldu. Öncelikle çizimleri çok beğendiğimi ifade etmeliyim. İtalya'da altı ayda bir yayınlandığından olsa gerek senaryolarda çok sağlam. Serinin efsaneye dayanan alt yapısı ve zamanda yolculuk ayrı bir tat katmış. Kısacası çok beğendim. Hala alıp okumayanlar varsa şiddetle tavsiye ederim. Bir de Caravan, Kinowa, Savaş ve Pecos Bill'in ayrı bir başlığı varken bu serinin diğer fumettiler içerisinde olması bence doğru olmamış. Anasayfada görünecek ayrı bir başlığı hakediyor.

hanac

Alıntı yapılan: Tarkan Kurt - 06 Şubat, 2012, 02:59:51
Anasayfada görünecek ayrı bir başlığı hakediyor.

Ayarı başlığı açtım Eyyüp Bey.

Hayal Kahvem

Ömründe bir kez şiir yazmamış, ömründe düzgün bir kare çizmemiş biriyim. Yeteneğin, bazı insanlara doğuştan verildiğine inanıyorum. Ben yeteneksizler zümresindenim. Olsun. Hiç moralimi bozmuyorum. Ben şiir yazamayan ama şiir dizeleriyle sarhoş olan,  çizgi çizemeyen ama çizgilerin büyüsüne kapılan bir ruhla ödüllendirildiğimi düşünüyorum. Memleketimde artık çeşit çeşit, rengarenk çizgi romanlar satılıyor. Ne güzel! Ben Zagor seven biriyim.  Zagor'un menzilinde dolanıyorum. Geçen hafta Kara Kitap "Bak bunu sana aldım. Tam senlik." diye bir çizgi romanı elime tutuşturdu. Baktım. Kapağında Lilith yazıyordu. İç kapağına göz attım. Zagor gibi Bonelli ailesi tarafından destekleniyor, altı ayda bir yayınlanıyordu. Ne hoş!..  Kitabın önsözünde Faruk Türe "Şu anda dünyanın bir çok yerinde Lilith ismi feminizm ile birlikte anılıyor ve kainatın ilk feminist'i olduğu kabul ediliyor." diye yazmış. Bu cümleleri okuyunca, şöyle bir etrafıma baktım. Sonra kitabın kapağını hemencecik kapattım. Evde masamın üzerine bıraktım. Günlerdir  Lilith'le birbirimize bakıyorduk. Bugün bir heves çöreklendi yüreğime. Aldım Lilith'i elime... Okumaya başladım. Sevdim Lilith'i... Yoo... Feminist değilim. İnan, feminist nedir diye sorsan, anlamını bile bilmem ki... Lilith'de feminist filan değil. Kara Kitap doğru tespit etmiş. Bu çizgi roman sahiden tam benlikmiş. Lilith kimi zaman aynı benim aklımdan geçen lafları söylüyor... Örnek istersen, kitaptan iki kare koyacağım. Bak...

Ne diyor? "Senin bağırsaklarını söküp kendime kolye yapacağım!"  Akabinde ve detayında  lakırdılarına şöyle devam ediyor... "Sonra derini yüzüp kendime güzel bir deri elbise dikeceğim!" Kimi zaman aynıları aklımdan geçer ama dillendiremem... Lilith dillendiriyor da ne oluyor? Kıyamıyor... "...Ama seni öldürmeye hayır." "... Seni öldürmek mi... Bunu asla yapamam." diyor. İnsan nesli için tek bir gelecek vardır, kökünün kuruyacağı bir gelecek, toprağın derinliklerinde yok olup giden bir yaşam... Bil bakalım insan neslinin devamı için ne gerekli... Elbette kadın ;)

DAMPYR

Lilith'in bayan kahraman olması ve erkeklerden öç alması anladığım kadarıyla sizi çizgi romana çekmiş.Lilith feminist değil diyorsunuz ama sadece erkekleri telef etmesi onun feminist olduğunu göstermiyormu nedersiniz.... ???

Hayal Kahvem

hanac

14 Haziran'da İtalya'da 8. sayı çıkıyor, Lilith bu sefer Caponya da.

DAMPYR

Alıntı yapılan: hanac - 19 Mayıs, 2012, 08:44:11
14 Haziran'da İtalya'da 8. sayı çıkıyor, Lilith bu sefer Caponya da.

Biz bu sayıyı Telif 1001 Romanın elinde olduğu sürece biraz zor görürüz.... :P :-\ :(

darkwood

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 19 Mayıs, 2012, 11:36:30
Biz bu sayıyı Telif 1001 Romanın elinde olduğu sürece biraz zor görürüz.... :P :-\ :(

Bir süre öncesine kadar 1001 roman güzel ciltleri ve tatminkar yayın periotları ile mini serileri tamamlayan bir yayınevi konumundaydı.

Son zamanlardaki yayın çıkarma konusundaki belirsizliği ortadan kalkarsa,
Lilith in tamamlanması için, 3 ciltlik ve 2 ciltlik baskı ile  sadece 2 sayı daha çıkarması yeterli olacaktır.

Bu sevdiğimiz yayınında 1001 roman tarafından tamamlanmasını isterim.
Darkwood Sakinleri..

pizagor

Lilith ile ilgili bir duyumu olan var mı arkadaşlar?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...