Arkadaşlar Çizgi Romanlar Artık Bilgisayarda (PSP'de)

Başlatan DAMPYR, 26 Ekim, 2011, 19:06:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

Sony Computer Entertainment Europe'un, PSP'ye ucretli dijital cizgi indirmeceler baslatma niyeti var. Sony Computer Entertainment Europe, bilgisayar oyunlarina merakli olan insan profiliyle, cizgi roman okuyan insan profilinin ortustugunu farketmis olacak. Zira son zamanlarda, bir kisim PSP kullanicisina "PSP'ye cizgi roman indirtsek nasil olur, alir misiniz?" seklinde sorular yoneltmeye basladi. SCEE'nin bu konudaki baslica dusuncesi, nasil bir odeme yontemi izlenmesi gerektigi. Dusunulen modeller ya cizgi roman basina ucretlendirme, ya da donemlik ucret odeyip bu sure icinde sinirsiz cizgi roman indirme seklinde. Tabii once PSP icin dogru duzgun bir cizgi roman okuma yontemi bulsalar iyi olur. Zira su anki durumda ya her cizgi roman (gecmiste bazilariyla denendigi uzere) bir tur uygulama olarak yayinlanacak ve cok yer tutacak, ya da okuyucular PSP'nin oyun icin yeterli, okuma icin yetersiz boydaki ekrani ve cok detayli olmayan resim gostericisi arasinda kalip telef olacak.

DAMPYR

El konsolları eski popüler oldukları dönemlere dönmeye çalışıyor. Firmalar  bunun içinde en iyi yöntemin içeriklerini genişletmek olduğunu düşünüyorlar. Sony, DS karşısında istediği başarıyı bir türlü yakalayamayan, PSP'yi daha interaktif bir cihaz haline getirip satışlarını artırma peşinde. Firma, oyun severlerin ikinci tercihi sayılacak olan çizgi romanları konsollarına getirecek.
Projeyi denemek için pilot ülke, Manga'nın ana yurdu ve dünyada en çok çizgi roman okunan ülkelerden biri olan Japonya. Yarın ayınlanacak Firmware Update'iyle eklenecek olan sistemde çizgi romanların fiyatları sayı başına 2 dolar civarında olacak. Sony çok umutlu olduğu bu projeyi, önümüzdeki aylarda Avrupa ve Amerika için de aktif etmeyi düşünüyor.

:: Çizgi romanı dergi olarak mı okumak istersiniz yoksa dijital ortamda mı?

s.b

Ben dijital ortamda çizgiroman okumayı sevmiyorum. Kitap, dergi veya gazete ellerimin arasında olmalı ve o kağıt kokusunu almalıyım. Ama bir oyun konsolunda çizgiromanın olması belki çocukları çizgiroman okumaya teşvik edebilir.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

drfuhrer

teknoloji,ne kadar ilerlerse ilerlesin;bazı şeylerin yerini alamıyor.tıpkı dijital gazetelerin;kağıt olanların yerini alamadığı gibi...sevgili sami'nin dediği gibi:kokusu,tutuşu apayrıdır.çizgi romanlar da öyle...ne kadar mükemmel olursa olsun,ben kitap formatını alacam.kütüphanede dijital kutuların olduğunu düşünün ve de gerçek olanların duruşunu...arada milyonlarca kez fark var arkadaşlar...

emre ozdamarlar

Daha önce benzer konulari yorumlamistik. O zaman da dedim, tekrar yineliyorum, bizler kagit kalemle buyudugumuz icin ister istemez basili yayinlari sevecegiz, ben de kesinlikle bilgisayarda okuyamiyorum ama bugun dijital cagda yetisen cocuklarin kagitla kesinlikle ama kesinlikle isi olmayacak. 10-15 seneye kagida basili hic bir yayin bulamazsak sasirmam.

Guney Kore'den bir haber, tum okullarda defter kitap devri bitiyormus. 2015'den itibaren cocuklar tamamen tablet pc'ler ile egitim görecek.
http://www.advancedtechnologykorea.com/?p=8000

drfuhrer

bu arada sevgili java,ben ne zaman 3 kare olacam(eski üye) ;D
şu an yazdığım mesajla beraber 208 mesaj oldu.250'den sonra mı?

DAMPYR

Alıntı yapılan: drfuhrer - 27 Ekim, 2011, 21:06:26
bu arada sevgili java,ben ne zaman 3 kare olacam(eski üye) ;D
şu am yazdığım mesajla beraber 208 mesaj oldu.250'den sonra mı?

sana sevgili hanaçın bana verdiği cevapla cevap vermek istiyorum :

0-49 mesaj arası .................... Yeni Üye

50-249 mesaj arası ................ Üye

250-499 mesaj arası .............. Eski Üye

500-999 mesaj arası .............. Çizgi Roman Dostu

1000 mesaj üstü .................... Çizgi Roman Sevdalısı

sanırım bu yardımcı olmuştur........ ;) ;D