Tübitak - Emrah Ablak - Mürekkep

Başlatan pearl jam, 27 Ekim, 2011, 11:01:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pearl jam

Emrah Ablak' ın şahsen çok sevdiğim çizgi dizisi Tübitak'ın daha önce hiç bir yerde yayımlanmamış hikayesi "Saklı Düşman" Mürekkep tarafından çıkartılmış.

Bir dergiye iş yetiştirme çabası olmadan çizilen bu maceranın çizimlerinin  önceki Tübitak maceralarına oranla daha özenli olduğunu kapaktan sezinledim sanki  :)

HacıGeraltEmmi

Emrah Ablak'ın müthiş eğlenceli çizimleri vardır. Derginin en sevdiğim bölümlerden biriydi. Konu mizah olunca gerçekten yetenekli yazar çizer kadrosuna sahip bir ülkeyiz. Edebiyatta ve sinemada da en güzel işler bu alanda olmuştur :)

Gambit

Bildigimiz Tubitak mi cikartiyor bunu ?

Eger oyleyse cok yazik

alan ford

Alıntı yapılan: Gambit - 27 Ekim, 2011, 15:09:48

Eger oyleyse cok yazik

Hayır , kitabın adı Tübitak ;)  Uykusuz Dergi'nin yayınevi Mürekkep'ten çıkma ;D
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

pearl jam

Eger oyleyse cok yazik

Tübitak çıkarsa niye çok yazık onu anlamadım  ???

Keşke Tübitak da çizgi roman çıkarsa. Çizgi roman yoluyla anlatılabilecek şeylerin sınırı  olduğuna inanmıyorum ben.

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: pearljam - 27 Ekim, 2011, 16:24:50

Eger oyleyse cok yazik

Keşke Tübitak da çizgi roman çıkarsa. Çizgi roman yoluyla anlatılabilecek şeylerin sınırı  olduğuna inanmıyorum ben.

Aynısını soracaktım, ama işin ucu uzar diye sormamıştım. Madem soruldu cevabını bende merak ediyorum :)

Gambit

yazik olurdu cunku ben cocukken tubitak bilim ve irfan yuvasiydi. Son yillarda Tubitak daki degisiklikler cok hos gelmiyor kulaga.

Tubitak gibi bir kurum cizgi roman cikarabilir, iyi de olur ama bu daha cok bilim kurgu uzerine olmali, bu kapakta goruldugu uzere ortadogu, Arap ulkelerinde gecen bir cizgi roman olmamali diye bir dusunceye kapildim kendi kendime iste  ;D

Tuco Ramirez

yanılmıyorsam TUBİTAK çizgiroman çıkardı. Zihni Sinir Proceler diye. Tabi çizgi roman sayılıp sayılmayacağı tartışılır.

pearl jam

Alıntı yapılan: Gambit - 27 Ekim, 2011, 17:31:30
yazik olurdu cunku ben cocukken tubitak bilim ve irfan yuvasiydi. Son yillarda Tubitak daki degisiklikler cok hos gelmiyor kulaga.

Tubitak gibi bir kurum cizgi roman cikarabilir, iyi de olur ama bu daha cok bilim kurgu uzerine olmali, bu kapakta goruldugu uzere ortadogu, Arap ulkelerinde gecen bir cizgi roman olmamali diye bir dusunceye kapildim kendi kendime iste  ;D

Tamam o zaman :) Tübitakla ilgili benim de benzer endişelerim var zaten.

Bu arada renklendirmeye , fontlara daha doğrusu genel olarak kapağa bayıldım. Hakikaten çok değerli çizerlerimiz var aslında. Dergiye iş yetiştirme telaşı olmadan çizdiklerinde yetenekleri daha da ön plana çıkıyor. Mürekkep Yayınevi bu çizerlere dergi harici işler yapmaları konsunda daha çok destek verir umarım.

DAMPYR

Onlarda Günümüzün modasına uydular desenize...... ;) ;D

alan ford

Alıntı yapılan: pearljam - 27 Ekim, 2011, 16:24:50

Eger oyleyse cok yazik

Kesinlikle katılıyorum.  Bir zamanlar Türkiye'nin en güvenilir kurumlarından biriyken , sağolsun siyaset buraya da bulaştı.  Evrenin Çizgi Tarihi gibi çizgi romanlar Tübitak yayınlarına çok yakışır aslında.  Hem de uygun fiyatlarıyla , çizgi roman camiasına da faydası dokunur.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

darkwood

Güzel ve kaliteli yayının her zaman yanındayız, umarım bu güzel yayınların devamı gelir ve her kurum kendi işi ile meşgul olur.
Darkwood Sakinleri..

pearl jam

Bugün Tübitak cildini inceleme fırsatım oldu, sert kapaklı, mükemmel bir baskı yapmışlar. Mürekkep'in bütün yayınlarını toptan almak için İzmir kitap fuarını bekliyorum  ( %50 indirimli satıyorlar :) ) gerçi ama sanırım o kadar bekliyemiycem.

pearl jam

Tek kelimeyle BAYILDIM!!

Emrah Ablak çok ince çalışmış ve ne kadar iyi bir çizer olduğunu kanıtlamış. Hikaye de memo tembel çizer ile çıktıkları orta doğu gezisinin izlerini taşıyor. Belli ki gezi sırasında hikayesi için bol bol bilgi toplamış, bu bilgiler hikayeye çok güzel yedirilmiş.

Bu sene yayımlananlar içinde beni en çok heyecanlandıran çizgi romanlardan biri oldu kesinlikle. Bu karikatürize frankofon tarzı ( red kit, asteriks vs.vs. ) bizim çizerlerimize de en uygunu bence çünkü hem yazar hem de çizer olarak en yeteneklileri ( başka mecra da olmadığı için ) mizah dergilerinde toplanıyor ve çizgileri belki de mecburiyetten bu yönde gelişiyor.

Son sözüm; kesinlikle alın okuyun bu kitabı. Türkiye de çizgi roman için yapılması gereken belki de en önemli şeylerden biri de  böyle yerli ve özgün işlere destek vermek olmalı. Hikaye tek bir kitapta sonlanmıyor bu arada. Devamının gelecek olması da ayrı bir güzellik.

hanac

Dostum bu övgü dolu yazından sonra almaya karar verdim.

Yerli yayınlara tam destek.