Bonelli Editore'den Haberler

Başlatan Cantürk, 01 Kasım, 2011, 00:42:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Sevgili Kankam çizerliğini yapacağı Morgan Lost'un kapağı yayınlandı çok yakında raflarda....

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

Alıntı yapılan: hennessy - 05 Temmuz, 2015, 07:50:04
Sevgili Kankam çizerliğini yapacağı Morgan Lost'un kapağı yayınlandı çok yakında raflarda....

Forumu iyi takip etmediğiniz belli oldu Sn. Henezi bkz.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,8555.0.html

hanac

Nemo

Abi bu album Hikayeler serisindeki ilk iki maceranin tekrar basimi ama sert kapak ve buyuk boy :) Her iki macerayi da dun okudum. Gercekten gzuel seriymis. Ay macerasini da okudum. Cok huzunluydu yahu :(
Özel Alfa Ajanı

hanac

ferzan

Geçtiğimiz ay Bonelli 'nin Facebook sayfasından bir duyuru yapılmıştı. Otomatik çeviri düzgün çevirdiyse şayet, bu duyuru geçici bir süre Bonelli Yayınevi 'nin faaliyetlerine ara vermesi hakkındaydı. Malum, Covid-19 'un en feci vurduğu ülkelerden biri İtalya olduğu için, bayi ve internet satışıyla ilgili bir askıya alma durumu da söz konusu olmuştu.

Birkaç gün önce bazı dijital mecralardan Bonelli Nisan 2020 yayınlarının çıktığını görmüştüm. En azından İtalyanca dijitalleri nette geziyordu bu ayki bazı fumetti sayılarının. Az önce de Facebook 'ta Bonelli Kids bünyesinde üretim yapan çizer Tino Adamo 'nun bir gönderisine rastladım. Anladığıma göre Bonelli, ara vediği faaliyetlerine eski sıkılığında geri dönmüş görünüyor. Zaten yazar ve çizerlerin büyük bir kısmı evinden ya da stüdyosundan çalıştığı için, daha çok editörlerin yayınevine ara sıra gelmelerini gerektiren süreçler söz konusu sanıyorum. Aşağıdaki fotolar Tino Adamo 'nun gönderisinden. Pek çok Bonelli üreticisi de gönderi ve fotoları kendi hesabından paylaşmaya devam ediyor. Morallerinin bir parça düzeldiği ama ihtiyatı da elden bırakmadıkları belli oluyor...

Darısı comics diyarı ABD 'nin başına. Üç haftadır İngiliz menşeili 2000AD ve birkaç ufak yayıncı haricinde neredeyse tüm firmalar süreçlerini dondurduğu için, bakalım orada bazı rutinler ne zaman eski haline dönecek...Bu arada, 2000AD de bizim Uykusuz ve Leman gibi (tabi üretim olarak apayrı kulvarlar) iki eli kanda olsa yayına devam edecek dirayetteymiş. Umarım bizim haftalık dergiler de bu süreci sağ salim atlatabilir.

İşte Tino Adamo 'nun paylaştığı, Bonelli çalışanlarının (editör, redaktör, kaligrafist, grafiker, yazar ve çizer bazı kişiler) karantina sürecindeki geri dönüş kareleri;

Not 1: Kilolu abimiz benim pek aşina olmadığım Bonelli Kids alt markasından çizer Tino Adamo. 5. fotodaki de 10 sene evvel ülkemize de gelmiş olan Zagor yazarı Moreno Burattini. Diğerlerini pek bilmiyorum, belki Nemo biliyordur.

Not 2: 3 ve 4. fotoda, rafta duran Tex takımı ne güzelmiş öyle? Cilt sırtları bir araya gelince Ticci 'nin muhteşem bir çizimini tamamlamış. Bizde hayal tabi böyle basımlar ama neyse...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

KenParker

Son fotoğrafta Tex Special görülüyor. Bizde önceden Dev Albüm diye adlandırılıp 24 sayı yayından sonra cüce boy basılan Özel albüm.
Görmeseymişim daha iyiymiş :-\ :)

hennessy

Tanıdık yüzleri görmek güzel.....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

darkwood

Maskeli kahramanlar, fumetti çiziyor. Çizgi roman severler yeni maceraları bekliyor, durmak yok çalışmaya devam.  ;)
Darkwood Sakinleri..

Nemo

Internet sitesini yenilemisler. Fumetti yazan kismi tiklarsaniz yeni cikan ve cikacak yayinlari gosteriyor sayfanin altina dogru.
Özel Alfa Ajanı