22 - Seminoller

Başlatan hanac, 09 Kasım, 2011, 21:53:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Bugün satın aldım, henüz okumadım ama çizimler harika.

Çizer Lucio Fillippucci.

Okuyunca, hikaye hakkındaki yorumumu da eklerim.

HacıGeraltEmmi

Teks olur da güzel olmaz mı hiç ;) Çizimler gerçekten nefis görünüyor.

drfuhrer

bu ne yahu?film karesi mübarek...

rumar80

Çizimler ne kadar güzelse konu da o kadar vasat, çzimler için okunabilir.

Gambit

konu yine standard teks konusu. Yeni bir sey yok yani Teks cephesinde. Yine de buyuk album, kovboy macerasi okuyacagiz diye okudugum bir cilt oldu

Teks den cok 2 sene once Florida da Everglade bolgesini gezmis ve ordaki dogayi yasamis, bataklikda timsahlarin arasinda tekne turu yapmis birisi olarak, ayni ortami yeniden yasamis olmak daha guzel geldi bu ciltte.

Cizimler guzel; ozellikle 220. sayfa civarinda yarim sayfadan buyuk boyutlu cizilmis cok detayli bir bataklik cizimi var ki gorulmeli

s.b

Kitabı satın aldım ama henüz okuyamadım. Tex olsunda, bırak çamuru ziftten olsun gene okunur.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

drfuhrer

arkadaşlar yardım:)
tex'in tüm arşivine sahip olmak için ne yapmak gerekiyor?bende süper cilt ve efsanevi ciltlerin takımları var.daha başka hangi takımları edinmem gerekiyor?

hanac

Alıntı yapılan: ArAmAS - 11 Ocak, 2012, 01:31:48
tex'in tüm arşivine sahip olmak için ne yapmak gerekiyor?bende süper cilt ve efsanevi ciltlerin takımları var.daha başka hangi takımları edinmem gerekiyor?

Altın Seri yi de almalısın. Orijinal 1. saydan başlayan Tex'ler. (Süper Cilt ler 400. sayıdan başlar)

Bunlar tek sayı olduğu gibi cilt olarak da mevcuttur.

Dev Albümleri almalısın, 22 adet çıktı.

Almanak'ları almalısın 2 adet çıktı, bunlar 1001 Roman dan.

hennessy

Tex tüm seriye sahip olmak için Hasan abi nin dediğini yapmak lazım yalnız benim gibi gözünü kapa seriyi yan yana gördüğün zaman al al bitmiyor çünkü :) Tex olsun çamurdan olsun.....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

darkwood

Alıntı yapılan: hanac - 11 Ocak, 2012, 07:57:41
Alıntı yapılan: ArAmAS - 11 Ocak, 2012, 01:31:48

Altın Seri yi de almalısın. Orijinal 1. saydan başlayan Tex'ler. (Süper Cilt ler 400. sayıdan başlar)

Bunlar tek sayı olduğu gibi cilt olarak da mevcuttur.

Dev Albümleri almalısın, 22 adet çıktı.

Almanak'ları almalısın 2 adet çıktı, bunlar 1001 Roman dan.

Maceraperest Süper ciltler şeklinde yayınlanan, Altın serinin büyük albümlerini almanı tavsiye ederim. %50 daha ekonomik ve cilt sırtlarında içindeki 4 albümünde kapakları küçük resimler şeklinde mevcut.
Darkwood Sakinleri..

drfuhrer

teşekkürler sevgili dostlar,verdiğiniz bilgilerden dolayı..galiba bir süre sadece tex okuyacam...bu arada altın seriyi cilt şeklinde alacam.sevgili mesutun dediği gibi sırt kısmındaki küçük resimler çok davetkar görünüyor...bu seriye de bulaştık.bakalım bu iş nerede bitecek:))

s.b

SAYI 22 - SEMİNOLLER
Yazan: Gino D'Antonio D. 1927 Milano, İtalya - Çizen: Lucıo Filippucci D. 1955 Bolagna, İtalya

Blıss Kalesi, Louısıana... Yüksek duvarlarla tahkim edilmiş bir kale değildir burası. Sanki bir kamp yeri gibi durmaktadır.

Akşam vakti...

Çavuş bayrak direğinin dibinde komut vermektedir
-- Fergus! Haydi, üfle şu borozanı!

Asker aldığı komuta derhal uyar.

Çavuş
--Tamam... Rahat! Sola dön... Marş!

Kalede sessizliği bu borazan sesi bozarken dışarıda Ay ışığına yakalanmamaya çalışan bir kızılderili silueti dolaşmaktadır.

-- Ay var... Ancak önünden bir bulut geçerken yer değiştirebilirim.

Ay bulutun ardında kaybolduğunda kızılderili kaleye yaklaşmaya devam eder.
--Şimdi! Ay bulutun ardından çıkıyor! Tanrılar adına! On adımdan fazla atamadım... Otlar beni örtmeye yetecek kadar yüksek değil... Ama şu kaya...

Ayın bulutun arkasından çıkmasıyla kayayı kendisine siper alarak olduğu yere siner.

BAHADIR

Teks artık klişe olmuş bir karakter...Kim yazarsa yazsın bazı kriterlere uymak zorunda... Sami Abi yukarıda yazan herzaman ki gibi Nizzi demiş ama bu albümün ayrıcalığı ömrünü Western'e adamış 2006'da aramızdan ayrılmış olan Gino D'Antonio'nun yazmış olması...

Klasik bir takip ve intikam hikayesi...Çizer gerçekten ayrıntılı çizimleri ile görselliği ön planda tutan Martin Almanaklarda Doktor Mystere maceralarını da çizen Lucio Filippucci...Ben okurken keyif aldım...

Alıntı yapılan: Gambit - 27 Kasım, 2011, 22:32:42
konu yine standard Teks konusu. Yeni bir sey yok yani Teks cephesinde.

Sevgili Süleyman...Teks'den farklı bir konu yada karakter olarak farklı bir tavır sergilemesini beklediğimizde sanırım o artık Teks olmak'tan çok uzak olur...

Yine de farklı mekanlarda farklı karakterlerle geçen hikayeler her zaman kendini okutuyor...Son sayfada ki bürokrat tip te çok hoştu bu arada...

Teks'i özümsüyenlere bir sorum olacak; Son sayfada ki karakter sanki Teks ile daha önce karşılaşmıştı...Tip ve isim olarak pek yabancı gelmedi...Hatırlayan yada hatırlatacak olan var mı? Belki de Teks'in odaya girdikten sonra ki şaşkınlık ifadesinden sonra ben öyle bir çıkarım yaptım...Bir yoklayın bakalım hafızaları...

s.b

Uyarın için teşekkür ederim Ömer abi. Yazarı Gino D'Antonio olarak düzelttim.

konnektör

Seminoller ile ilgili zagorun da bir macerası vadı sanırım, yoksa benmi yanlış hatırlıyorum, ama sanmam.
*Resmimi hayal ederim ve daha sonra hayalimi resmederim.
Vincent Van Gogh