Kahire - Doğan Kitap

Başlatan pearl jam, 16 Kasım, 2011, 00:32:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kahramanlarsinemada

az önce D&R'da kitaba baktım. S/B olması dışında saman kağıda basılmış...  :(

kalidor

Hem siyah-beyaz hem de saman kağıda basıyorlar. Hiç yayınlamayın daha iyi >:(
Crom! Ölüleri Say...

gamlıbaykuş

Güzelim kitabın içine etmişler desenize, yazık olmuş...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

tommikser

Dostum kitap şimdi geldi.Sanırım ilk alanlardan biri oldum ;D.Kitabın bence içine edilmemiş.Bir kere teorimin kendimce haklı olduğunu gördüm.Bu kitap kuşe kağıda basılsaydı bence bu kadar güzel olamazdı.

Saman kağıt ama en kalitelisinden kullanıldığı belli.Okurken rahatsız etmiyor.Sarı saman kağıt olmamasından kaynaklanıyor sanırım.Kağıt güzel bir gri saman kağıt.Siyah beyaz olunca da hoş olmuş.Okurken parlamam yapmaması da bence avantaj.Diğeri ise eğer vertigolar bu kağıda ve bu baskıda yapılırsa (siyah beyazlar için konuşuyorum) bu fiyata alabileceğiz demektir ki bu bence çok iyi.

Okuyup akşama konu hakkında da bir iki kelam ederim.

HacıGeraltEmmi

Şu kadarını söyleyeyim; müthiş bir konu, harika çizimler, sinematik kurgu ve enfes bir macera! Herkesin okuması gerekir. Orjinali renklimidir bilemem ama siyah tonlama da yakışmış çizimlere.

arka kapaktan alıntı...

Kahire...

Sırlarla dolu bir kent.

Uyuşturucu kaçakçısı Eşref...

Lübnan asıllı Amerikalı intihar eylemcisi Şehid...

İsrail Özel Kuvvetler üyesi Tova... Tuhaf bir şehirde arayış içinde olan Amerikalı genç kız Kate...

Muhalif köşe yazarı Ali... ve hikâyenin düğüm noktasını oluşturan sihirli bir nargile...

Hepsi bu kitapta. Büyülü gerçekçiliğin çizgi romanda hayat bulan hali...

Soluk soluğa bir kovalamacaya tanık olmaya hazır mısın?

pearl jam

Arkadaşlar Vertigo'nun sitesinden baktım orijinali de siyah beyazmış.

hennessy

bugün kitabı inceleme fırsatım oldu çizimler güzel okuyan olursa beğenirse itki ile alabilirim.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

s.b

Yarın İlyas'ta varsa alır okurum Murat abi. Eğer beğenirsem seni de itkilendiririm.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hennessy

Alıntı yapılan: s.b - 19 Kasım, 2011, 23:01:36
Yarın İlyas'ta varsa alır okurum Murat abi. Eğer beğenirsem seni de itkilendiririm.

Sami abi geldiğin zaman haber ver bende gelirim bir yüzünü görek
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

s.b

Alıntı yapılan: hennessy - 19 Kasım, 2011, 23:03:35
Alıntı yapılan: s.b - 19 Kasım, 2011, 23:01:36

Sami abi geldiğin zaman haber ver bende gelirim bir yüzünü görek

Geldiğim zaman arayacağım.

Jedmau

ya şimdi bana yüklenmeyin ama :D 18 lira saman kağıda biraz pahalı geldi bana :) Siper aldım atın taşları ahahah

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: Jedmau - 22 Kasım, 2011, 13:00:50
ya şimdi bana yüklenmeyin ama :D 18 lira saman kağıda biraz pahalı geldi bana :) Siper aldım atın taşları ahahah

Biz söyleyince birileri kılıçları sıyrıyor hemen kınından. ;D Yayıncı söyleyince ne olacak bakalım ;D

pearl jam

Vertigo yayımlasınlar da ben şahsen biraz kazıklanmaya razıyım :)

Zaten internetten 13.50 ye aldım  ;D

s.b

Kahire'nin kalitesine laf yok. Kapağı, kağıdı, baskısı, çizimi ve fiyatı tatmin edici.
Ama konu; ıı-ıh. O gizemli atmosferi, uyduruk nargile cini ve tuhaf tuhaf şeytan bozmalarıyla harcamışlar. Mevzu aşırı derecede sulandırılmış.
Ben okuduğuma memnunum. Değişik bir tat almak ve farklı bir çr okumuş olmak için sizde okuyun.

Tarkan Kurt

Kahire'yi bugün aldım ve hemen okudum. Öncelikle baskı kalitesini beğendiğimi söylemeliyim. Kutlukhan Perker'in çizimleri harika. Konu ise gerçek dünya ile masal dünyasının adeta içiçe geçtiği, Mevlana ve Şems-i Tebrizi'ye göndermeler olan, Cinler ve Şeytan'a kadar bir çok varlığın yer aldığı oldukça eğlenceli bir içeriğe sahip. Son zamanlarda bir solukta okuyup bitirdiğim nadir kitaplardan biri olduğunu belirtiyor ve herkese tavsiye ediyorum.