Kahire - Doğan Kitap

Başlatan pearl jam, 16 Kasım, 2011, 00:32:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pearl jam

Bugün Sabah Gazetesinde Kahire ve Kutlukhan Perker ile ilgili yayımlanan bir yazı :

http://www.usasabah.com/Yazarlar/ibrahim_zahit/2011/11/28/ruya-gormek-isteyen-uyumasin

hanac

Kahire'yi okudum.

Kutlukhan Perker'in çizimleri mükemmel, baskı kalitesi de çok güzel.

Ama konuyu beğenmedim, bir amerikalının gözüyle bakılıp yazıldığı için olmamış.

drfuhrer

çizimler gerçekten güzel ama konu güzel başlasa da vasat bi form'a bürünüyor...

kalidor

Aslında beklediğim kadar oryantalist bir gözle yazılmadığına memnun oldum diyebilirim. Mevlana Celaleddin ve Şems-i Tebrizi, teslimiyetle ilgili bir kitaptan bahsedildiğinde Cin'in çocuğun eline Kuran'ı vermesi gibi göndermeler yazarın çokta boş olmadığını gösteriyor. Zaten kitap yayınlandığında bir Hristiyan kilise örgütü İslamiyet propagandası yaptığı gerekçesiyle yazarı prostesto etmiş.
Crom! Ölüleri Say...

hanac

Alıntı yapılan: kalidor - 26 Aralık, 2011, 15:28:04
Aslında beklediğim kadar oryantalist bir gözle yazılmadığına memnun oldum diyebilirim. Mevlana Celaleddin ve Şems-i Tebrizi, teslimiyetle ilgili bir kitaptan bahsedildiğinde Cin'in çocuğun eline Kuran'ı vermesi gibi göndermeler yazarın çokta boş olmadığını gösteriyor. Zaten kitap yayınlandığında bir Hristiyan kilise örgütü İslamiyet propagandası yaptığı gerekçesiyle yazarı prostesto etmiş.

Evet haklısın, İslam karşıtlığı falan yok.

Ama konuyu çok dağıtıyor, bu kadar karaktere bile gerek yoktu sanki.

pearl jam

Ben de aynı fikirdeyim, konu güzel başlıyor ama biraz fazla dağılıyor. Yine de edinilmesi ve okunması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum

gamlıbaykuş

Yakın zaman içerisinde Kahire'yi okudum. K. Perker abimizi tekrar tebrik ediyorum, kalitesini gösterdiği için. Konu ve içerik olarak anladım ki fantastik içerikli eserlerden vazgeçemiyorum. Esrarengiz ortamlar, cinler, iyiliğin ve kötülüğün -biraz alaycı da olsa- savaşı beni çok etkiledi. Bu sebeple Kahire'yi hala okumamış arkadaşlar tavsiye ediyorum. Ve gönül isterki Kutlukhan Perker'in diğer eserlerini de Türkçe olarak okuyabilelim...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Ahmet Oktay

Bugün okudum. Konu olarak fena değildi ama daha iyi olabilirdi. Çizimler bence senaryodan önde. Mitolojik hikayeleri sevenler bunu da sevebilir. Son olarak; renkli olsaydı çok daha güzel olurdu bence. Puanım 7/10.

memospinoz

Kahire sokaklarında geçen, fantastik öğelerle bezeli soluk soluğa bir macera...

Kahire...
Sırlarla dolu bir kent.
Uyuşturucu kaçakçısı Eşref...
Lübnan asıllı Amerikalı intihar eylemcisi Şehid...
İsrail Özel Kuvvetler üyesi Tova... Tuhaf bir şehirde arayış içinde olan Amerikalı genç kız Kate...
Muhalif köşe yazarı Ali... ve hikâyenin düğüm noktasını oluşturan sihirli bir nargile...
Hepsi bu kitapta. Büyülü gerçekçiliğin çizgi romanda hayat bulan hali...
Soluk soluğa bir kovalamacaya tanık olmaya hazır mısın?

Baskı Yılı: 2011
Boyut: 19.5 x 27 cm
Sayfa Sayısı: 160
Etiket Fiyatı: 18 TL

memospinoz

hanac

Yıllar önce okumuştum.

Çizimler çok iyi ama senaryo vasat diye aklımda kalmış.

memospinoz

Baskısı tükenmiş. KaraKarga'dan tekrar çıkar mı acaba?

darkwood

Kahire'nin baskısı biteli çok zaman oldu, yeni baskısı yapılırsa güzel olur.
Darkwood Sakinleri..