Yeni Yayın Tartışması : Alien Predator Türkçe Grafik Romanları

Başlatan Jedmau, 17 Kasım, 2011, 15:45:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Jedmau

Alıntı yapılan: gunessemerci - 17 Kasım, 2011, 16:18:40
Bence olmaz satmaz dye birşey yok.Her malın bir alıcısı var,önemli olan o alıcıları bulmak.SW nasıl o iyata rağmen sattıysa neden satmasın?

Bence soracağınız soru yanlış.Soruyu değiştirmek gerekir.Satar mı değil,Nasıl alıcı kiteleye ulaşıp satarız?Daha güzel olmadı mı?

Aslında star mı sorusu çok üzerinde durulmaması gerekn bir soru çünkü dediğiniz gibi her malın bir alıcısı vardır :)

Alıcı kitlelere ulaşmada bu zamana kadar pek sıkıntıya düşmedik , ama bu düşmeyeceğiz anlamına gelmiyor. Alien Predator'un çizgi romanlarının olduğu bile bilmeyen yüzlerce çr okuru vardır. O yüzden pazarlama konusunda en çok zorlanacağımız yayın bu olacak sanırım.

Ama Fast Track to Heaven ile bir piyasa ölçümü yapılabilir. Çünkü sayfa sayısı çok az , hard cover kapak ve düşük fiyat ile bir veri kazanacağımızı düşünüyorum. Hemde one shot olmasından dolayı , devam zorunluluğumuz olmayacaktır.

Özel bir basım yapıp 1000 limit basabiliriz.

Sinan Başak

Alıntı yapılan: gunessemerci - 17 Kasım, 2011, 16:18:40
Bence olmaz satmaz dye birşey yok.Her malın bir alıcısı var,önemli olan o alıcıları bulmak.SW nasıl o fiyata rağmen sattıysa neden satmasın?

Kesinlikle katılıyorum. Bu piyasada 30 TL'ye siyah beyaz, kötü baskılı yayınlarda satılabildiğine göre 29,90 fiyatınızla bile çok rahat satılabileceğini düşünüyorum. Yeterki alıcılara ulaşabilsin.

rumar80

Bu fikire ben de katılıyorum. Az evvel de yazmıştım, one shot bir deneme olabilir. Satamamak konusuna gelince.... Tabii ki satacaktır, ancak önemli olan zarar etmemesidir. En kötü ihtimalle dengede olmasıdır. Çünkü zarar eden yayın aynı zamanda yayıncıyı da fiziksel ve ruhsal olarak olumsuz etkiler. Hele sevgili Ertan gibi pozitif bir arkadaşımın negatif etkilenmesini istemem.

tommikser

Size şunu deyibilirim o zaman o baskı adetinde 250-300 satış size kazandırmaz ama verdiğiniz parayı çıkartır (Ben öyle düşünüyorum),Bu satışı bizim piyasadan çıkarabileceğinizi düşünüyorum.O zaman 300 adetin aşağısında satarsanız bu yayında başarısız olursunuz anlamına gelir.

Ben sizin yerinizde olsam-madem bu sizin hayaliniz- başarısız olacağımı bilsemde basarım,Az sayfalı olanı özel baskıyla denemek  daha mantıklı.Bence denenebilirliği yüksek.Dediğim gibi sizin gibi bu tarzı beğenenleri yakalarsanız sorun olmaz.İşin bu kısmı daha mühim bence.

Jedmau

Buzamana kadar en az satılan yayınımız 30 days of night. İlk senede 650 adet daha sonra sanırım 300-400 adet daha satılmıştı.

Alienda o şekilde starsa gayet yeterli olabilir.

rumar80

Alıntı yapılan: Jedmau - 17 Kasım, 2011, 16:30:59
Buzamana kadar en az satılan yayınımız 30 days of night. İlk senede 650 adet daha sonra sanırım 300-400 adet daha satılmıştı.

Alienda o şekilde starsa gayet yeterli olabilir.

Eğer böyleyse söyleyeceğim tek şey var: Yürü be Ertan kim tutar seni

tommikser

Çok güzel sizi buradan yakalamak daha iyi olacak ;D

Bence en başarısız yayanınızdır kendisi.Neden derseniz reklamını vermediz ve yayının devamını getirmediniz.Bu başarısızlığa rağmen bu satış başarısı gerçekten çok iyi.Bu yayının satmasının nedeni sanırsam o zaman yeni gösterime giren filmidir.Yalnız ikinci film mesala vasattı.

AvP ise asla bu filmin mukayese edilebileceği bir yapım değil.Ayrıca kendine has bir kült hayranı var.Bu nedenle daha da başarılı olacağını düşünüyorum.

HacıGeraltEmmi

Alien benim için tüm zamanların en iyi filmlerindendir. Her filmini en az 4-5 kere seyretmişimdir. Çizgi romanını da alırım kesin. Predatorsuz olanları tercih ederim şahsen.

hanac

Aliens : Fast Track To Heaven; Ben 40 sayfalık bir hikayenin yetersiz olacağını düşünüyorum.

Aliens : More Than Human veya  AVP : Three World War birisi yayınlanırsa daha iyi olur.

Ama Predator'suz Aliens tercihimdir.

Sonuç; Aliens : More Than Human yayınlansın.  :)

siyahderikoltuk

Alien ne kadar kült bir filmse, AvP o kadar kült bir oyundur.. Ben her zaman bilindik bilgisayar oyunlarının çizgiromanlarının gayet iyi satacağını düşünmüşümdür.. Aynı sebepten, sert ve hardcore çizgileri nedeniyle Gears of War, The Darkness, God of War, Tomb Raider vs.. ,  Türkiye pazarında hep bir şansı olacağına inanıyorum.. AvP bence iş yapar :) ...

DAMPYR

Jedmau

DAMPYR

Alıntı yapılan: Jedmau - 17 Kasım, 2011, 20:06:33
3 de ayrı ayrı tek cilt

öyleyse satma olasığı daha büyük tek kitaplar seri kitaplardan daha iyi satıyor bence.Birde birşey soracağım Lary Yuma yada Indıana Jones gibi çizgi romanları basmayı düşünmezmisiniz?.... 8)

ErenKoyunoglu

Alien olsun çöpten olsun alırım.
Açıklayıcı oldu mu :)

s.b

Ben bu tuhaf yaratıkların her ikisinin de filmini keyifle izlemiştim. Ama bu cinslerin çizgiromanına sıcak bakmıyorum. Pek bana hitap etmiyor gibi. Ama okumadan bundan da emin olamam. Hele bir yayınlayın ben de satın alıp okuyayım. Ondan sonra söylerim beğenip beğenmediğimi.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN