Yeni Yayın Tartışması : Alien Predator Türkçe Grafik Romanları

Başlatan Jedmau, 17 Kasım, 2011, 15:45:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yalcinerol345

Hiç bir bilgim olmamasına rağmen ben alırım.Star Wars'ı uzun süre almamıştım.Şimdi sabırsızlıkla yeni sayısını bekliyorum.JBC yayıncılık benim için yeterli garanti.

mustafa

Alıntı yapılan: s.b - 17 Kasım, 2011, 21:45:22
Ben bu tuhaf yaratıkların her ikisinin de filmini keyifle izlemiştim. Ama bu cinslerin çizgiromanına sıcak bakmıyorum. Pek bana hitap etmiyor gibi. Ama okumadan bundan da emin olamam. Hele bir yayınlayın ben de satın alıp okuyayım. Ondan sonra söylerim beğenip beğenmediğimi.

Bende babam gibi düşünüyorum. Karar verebilmek için önce okumak lazım.

pearl jam

- Öncelikle kapaklar muhteşem!

- Satıp satmama konusunda fikrim gayet net. Kesinlikle satar!! Bir kere iki karakterin de çok büyük bir hayran kitlesi var.  Özellikle de Alien' ın tabii. Aynı sw de olduğu gibi çizgi romanseverlerin dışında da büyük bir alıcı kitlesi demek bu. Kapaklardaki çizim kalitesi içeride de devam ediyorsa sırf çizimleri bile cezbeder bir çok çr okurunu. Bir de oyun tutkunları var onu da unutmamak lazım. Yani tek taşla üç kuş :) sinemaseverler, oyunseverler ve çizgi roman severler.

- Reklam konusunun da sorun olduğunu düşünmüyorum. Bu tür marka filmlerin çizgi romanları çıktığında reklamını zaten kendiliğinden yapar. Mesela gazetelerin verdiği kitap eklerinde yayımlanan bütün çizgi romanlar tanıtılmaz ama sw, indiana jones veya alien gibi karakterlerin çizgi romanlarının tanıtımı olur genelde. Çünkü bu karakterler çok büyük birer popüler kültür ikonları. Sadece çizgi roman severlerle kısıtlı bir alıcı kitlesi yok.

- Şahsi görüşümü söylemem gerekirse; bir kere kesinlikle 40 sayfalık olanını basmayın derim. Doyurucu bir hikaye olmazsa sonradan çıkartmayı düşündüğünüz serileri de etkiler. Hem predator' ü hem de alien' ı severim.  Ama vs. olayları bana hep fazla ticari ve zorlama gelmiştir. Bu arada aliens vs predators u izlemediğimi belirtmek isterim. Yani tamamen önyargı ile konuşuyorum bu konuda :) Netice olarak bana da en uygunu Hasan abinin de belirttiği gibi Aliens: More Than Human gibi geldi.

- Son olarak, deadpool arada kaynamasın lütfen  :)

kalidor

Aliens veya AvP muhteşem bir haber. 5. filminde prodüksiyon aşamasında olduğu doğruysa eninde sonunda satar.
Crom! Ölüleri Say...

pearl jam

Şimdi farkettim de 40 sayfalık macera için fazla kesin konuşmuşum :) . Az sayfa olması hikayenin doyuruculuğu bakımından bir önyargı oluşturdu bende. Hikaye güzelse sert kapaklı bir cilt ile o da gayet güzel olabilir.

gamlıbaykuş

Öncelikle JBC Yayıncılığı tebrik etmek istiyorum. Deadpool ve Alien Predator için. Ben bu yeni yayının kesinlikle satacağını düşünüyorum. Zaten birçok arkadaş dile getirmiş, ikisi de kült karakterler ve belli bir hayran kitlesi var. Ama tercihinizi 40 sayfalık olan maceradan yana tutmayın, konu bütünlüğü açısından yetersiz gelebilir, eee ne çabuk bitti diyebiliriz :) Siz yayınlayın biz okuruz; ama ama ama önceliğiniz Deadpool ve kesinlikle geciktirmeyin :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

gökmen

şahsen ben almam alana mani olmam çünkü bazı arkadaşlar edebiyattan iyi anlıyor!!!ben gariban bir işçiyim benim aklım red kit'e erer....

gamlıbaykuş

Bu arada Alien'den ziyade her zaman Predator'ü tutmuşumdur :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Jedmau

Bu arada reklam ve tanıtım konusunda çok daha iyi yerlerdeyiz 30 days of night zamanından bu yana. Bugünde NtvMsnbce'de ( NTVMSNBC

http://www.ntvmsnbc.com/id/25298401/ ) ve pek çok başka forum blog haber sitesinde çıktı.

Jedmau

Lisanslar için haber geldi. Muhatabımız 20th Century Fox firması olacakmış :D

battlehammer

Selamlar.

Epeyce uzun zamandır tozlu kalmış bir konu bu. Zamanında -google sağ olsun- bu forumu bulmamı sağlayan da konuydu aynı zamanda. Ben halen hevesle bekliyorum Türkçe bir alien çizgi romanı görmeyi. Hatta üzülüyorum da aslında konunun kendiliğinden kapanmış olmasına.

@Serhan

Alıntı yapılan: battlehammer - 19 Ağustos, 2015, 17:25:29
Selamlar.

Epeyce uzun zamandır tozlu kalmış bir konu bu. Zamanında -google sağ olsun- bu forumu bulmamı sağlayan da konuydu aynı zamanda. Ben halen hevesle bekliyorum Türkçe bir alien çizgi romanı görmeyi. Hatta üzülüyorum da aslında konunun kendiliğinden kapanmış olmasına.
O yıllarda Batverse telifli değildi :D