ZAGOR ALMANAK - LAL KİTAP

Başlatan rumar80, 18 Kasım, 2011, 11:46:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Bugün Zagor'un yeni almanağına başladım ve ilk macerayı da bitirdim. Bu arada her almanağın önünde maceranın nereden (hangi konudan) esinlendiğine yönelik bir sayfalık bir yazı var. Bu da değişik bir tat getirmiş. Sizi neyin beklediğini kafanızda oluşturabiliyorsunuz.
   İlk macera giriş ve gelişme olarak gayet güzel ancak sonuç çabuk toparlamış. Almanaklara macera yazmanın sorunu da bu olsa gerek. Bir sayıda olayı toparlayıp bitirmelisiniz. Keşke bu konuyu normal seride kullanmayı düşünseler ve biraz daha (en azından iki sayılık bir macera) uzayabilirmiş.
  Yine de Kasım ayını dolu dolu Zagorla geçirmek güzel oldu.

HacıGeraltEmmi

Bir taraftan macerayı okuyorum bir taraftan da almanakların yıllık yayınlandığını düşünerek maceranın devamının bir yıl sonraya (olamaz ya) sarkıtıldığını kuruyorum kafamda.

İPUCU İÇEREBİLİR!!!!!!!!!!

Çünkü sayfa 90 olmuş hikayenin üzerine kurulu olduğu kötü adam Zagor'un elinden kaçmış.  Daha arada bir sürü işlenmesi gereken olay da orta yerde duruyor. Derken bir bakmışım tüm bunlar alelacele oldu bittiye getirilerek basit bir şekilde sonuca gidilmiş. Kötü eleman hiç bir salağın yapmayacağını yaparak olay mahalline geri döndürülerek kendini öldürtüyor, nokta.

Daha önceki Teks almanaklarından da benzer durumları hatırlayınca almanaklardaki  maceraların sayfa sayısını tutturabilmek için  oldu bittiye getirilebileceği kanaatim pekişmiş oldu.

rumar80

Kesinlikle haklısın Abbas.
   Keşke giriş ve gelişmeyi bu kadar detaylı kurmasalardı da beklentilerimiz de artmasaydı.

gamlıbaykuş

Martin Amcanın Almanakları da biraz olumsuz eleştiri almıştı. Bu Almanakların kaderi mi yoksa ?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

rumar80

Martin almanakları eleştiri aldıkları için bile şanslı sayılabilirler.

FerdiFon

Zagor Almanak Yayınları Daha Önce Lal Özel Seride 2005 Yılında  1,2,3,4 Ve 5. ( Yağmurla Gelen Adam )   Olarak  Verilmişti , Daha Sonra Almanak'lar Bitince Çiko Serisine Başladı Özel Seri Ve Çikonun Maceraları Tamamlanınca Özel Seri Bitmiş Oldu .
Bundan 6 Yıl Sonra Lal Kitap Yine  Almanak  Serisine  Kaldığı Yerden Başladı Ama Malesef  Atlamalı Olarak Devam Ediyor Bu Size Garip Gelmedimi ?
Lal Kitabın Şimdi Vermiş Olduğu Almanaktan 4 Macera 8.9.10 Ve 11 Nolu Maceralar ,6 Ve 7 Nolu Macera Neden Yayınlanmadı ?

Bu 2 Macera Yayınlandıda Benim Bir Unutmuşluğummu Var  Acaba ...

rumar80

Sevgili Ahmet abi iki macera da Zagor özel serinin son sayılarında yayınlandı. Hatta 7. almanak macerasının adı kanlı mektuptu galiba

s.b

2007 Haziran ve Temmuz aylarında yayınlandılar.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

FerdiFon

Alıntı yapılan: rumar80 - 19 Kasım, 2011, 20:58:44
   Sevgili Ahmet abi iki macera da Zagor özel serinin son sayılarında yayınlandı. Hatta 7. almanak macerasının adı kanlı mektuptu galiba

Bilgi İçin Çok Teşekkür Ederim ,Ben Çiko Serisi Başlayınca Bir Kaç Macera Alıp Özel Seriyi Bırakmıştım Demek Bu Yüzden Bu 2 Macerayı Ben Atlamışım ...

rumar80

İkinci macerayı da bitirdim. Chiarrola'nın çizimleri ile (ki ben sevmem) Mignacco'nun yazdığı bir macera. Yalnız bu macerayı okurken "Zagor senaristleri de mi tıkanıyor?" sorusu aklıma takıldı.
İPUCU İÇERİR

Macerayı okuyup bitirince efsanevi macera Beyaz kaplanın (Zagor 135) zayıf bir taklidini okuduğunuzu fark edeceksiniz.
   Sir Henry Keloq ve kardeşinin yaşadıkları lanet bize unutulmaz bir macera yaşatmıştı, ancak bu macera okukup unutulacak maceralardan biri olarak durmakta.

hanac

Almanak cildini bitirdim, zaten çok fazla beklentim yoktu.

2008 ve 2010'u Roberto D'Arcangelo çizmiş, pek beğenmedim.

2009 ve 2011'i ise Alessandro Chiarolla çizmiş ve çok da iyi çizmiş.

98 sayfalık bir macerada ne yapılabiliyorsa yapmış, tebrik ediyorum Chiarolla'yı ve aşağıdaki resimleri sizlere hediye ediyorum.  :)

Peyami

Chiarolla'nın Zagor çizimleri kendini kolayca belli eder çünkü bence en masum yüzlü Zagor çizimleri ona aittir. Kavga bile etse fazla kaşları çatılmaz. Hatta diğerlerine kıyasla biraz Zagor'un gençliği gibi durduğu bile söylenebilir. Elbette Çiko da bu çizimlerden nasibini alır ve iyice sempatikleşir. 

Şahsen beni rahatsız etmeyen Zagor çizerlerinden. En yakışıklı Zagorların da yine onunkiler olduğunu düşünürüm.   

İftira diye bir macera vardı onu da o çizmiş..

hanac

Chiarolla'nın çizimleri o kadar coşkulu ve hareketli ki hayran olmamak elde değil.

İşin ilginci Chiarolla yakında 70 yaşında olacak, 1942 doğumlu imiş.

darkwood

Chiarolla çizimlerini beğendiğim çizerler arasında yer alır.
Bu resimlerde de görüldüğü gibi Zagor'u manken gibi yakışıklı bir jön  olarak karşımıza çıkaran çalışmaları oldukça başarılı..
Darkwood Sakinleri..

HacıGeraltEmmi

Zagor ve Çiko'yu en sevimsiz çizen kim diye sorulsa cevabım Chiarolla olur! Aslında çizgileri çok güzel, taramalar, sahne kurgusu filan on numara amaaa... Gel gör ki kahramanlarımızı hilkat garibesine döndürüyor bana göre.  :-X