ZAGOR ALMANAK - LAL KİTAP

Başlatan rumar80, 18 Kasım, 2011, 11:46:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

Chiarolla'nun dinamik çizimleri iyi de özellikle Çiko'yu hilkat garibesi gibi çiziyor ya... >:(

Zagor'u bana 60'lı yıllarda salon filmlerindeki görüntüsüyle Cüneyt Arkın'ı andırıyor.

Ağaçlar üzerinde sarmaşıklarla yolculuk eden bir adam bu kadar  alımlı ve romantik

görünebilir mi?
"İstemem,eksik olsun.."

pizagor

Alıntı yapılan: designer73 - 18 Aralık, 2011, 23:40:53
Zagor ve Çiko'yu en sevimsiz çizen kim diye sorulsa cevabım Chiarolla olur!

Sevimsiz çizme konusunda son Zagor albümlerindeki çalışmasıyla Laurenti'yi tek geçerim...

Chiarolla'yı ise çok beğenirim...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

NIC

Laurenti ve  Chiarolla'yı bende beğenmiyorum ama çok sağlam senaryoları çizdikleri için bir türlü kötü diyemiyorum,misal Anasazilerin sırrı,Vudu İntikamı...

s.b

Lal Kitap bilindiği üzere daha önceki Zagor Almanakları, Özel Seri Zagor'da yayınlamıştı.
Bu Almanak sayıları şu şekildeydi:
Özel seri Zagor No: 25 Kuzey Yollarında - Almanac 1997
Özel seri Zagor No: 26 Nehirde Yarış - Almanac 1999
Özel seri Zagor No: 27 Şeytan Adası - Almanac 2001
Özel seri Zagor No: 28 Kanlı Dişler - Almanac 2002
Özel seri Zagor No: 29 Beyaz Şaman - Almanac 2003
Özel seri Zagor No: 30 Kutsal Puma - Almanac 2004
Özel seri Zagor No: 31 Yağmurla Gelen - Almanac 2005
Özel seri Zagor No: 32 Mesaj - Almanac 2005 in devamı
Özel seri Zagor No: 59 Kazmakürek Bill'in Hazinesi - Almanac 2006
Özel seri Zagor No: 60 Kanlı Mektup - Almanac 2007

Lal Kitap Özel Seri Zagor'u sonlandırdıktan sonra yeni yayınladığı Zagor Almanak 2008 - 2009 - 2010 - 2011 le Almanak serisini sürdürüyor.

Kitaptaki ilk macera: Fırtınayla Gelenler. - Almanac 2008
Yazan: Jacapo Raucj Çizen: Roberto D'Arcangelo
       Bir mahkumun, arabayla nakledilirken kaçırılmaya çalışılması üzerine Zagor devreye girer. Maceranın ilk sayfasından son sayfasına kadar devam eden yağmurun şakırtısını hissediyorsunuz. Macerayı okurken şemsiyeniz açık olsun

Kitaptaki ikinci macera: Karanlıktaki Canavar - Almanac 2009
Yazan: Luigi Mignacco Çizen:  Alessandro Chiarolla
       Zagor, Darkwood'un Kuzey Bölgesindeki bir Onondaga köyündedir. Şefin çadırında korku ve endişe içindeki şef Dugann'ı dinlemektedir.
--- Avcı gruplarımız cesur Cadra'nın liderliğinde bütün bir ay boyunca ormanı taradılar. Bu sırada ay gökyüzünce parıldayarak büyüyor ve sonra batarak kayboluyordu! Fakat canavar bir daha görülmedi. Ne izine rastladık, ne de avladığı kurbanlardan artakalanlara...
Zagor ve Çiko'yla birlikte karanlık ormanda bu esrarengiz canavarı ararken her gölgeden ve her hışırtıdan ürkeceksiniz.

Kitaptaki üçüncü macera: Coleman'a Acımayın - Almanak 2010
Yazan: Diego Cajelli Çizen: Roberto D'Arcangelo
       Darkwood'un Kuzeyinde Senecaların avlanma bölgesinde bir grup yerli geyik avında iz sürmektedir. Karşılaştıkları beyazlar tarafından yaylım ateşine tutulurlar. Zagor, ormanındaki bu azılı haydutları doğduklarına pişman ederken sizde orada olmak isterseniz ne yapacağınızı biliyorsunuz...

Kitaptaki dördüncü macera: Doktor Knox - Almanak 2011
Yazan: Mirko Perniola Çizen: Alessandro Chiarolla
      Kızılderili çocuklar tavşan avındadır. Karşılarına çıkan iki haydut tarafından kaçırılırlar. Son zamanlarda diğer kabilelerden de kaybolanlar olduğunu öğrenen Zagor, her zaman olduğu gibi Çiko'suyla beraber yollara düşer. Bu sefer karşısında bir haydut değil bir cerrah vardır. Aman neştere dikkat.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hanac

Lal en son Almanak 2011'i yayınlanmış idi.

İtalya'da daha sonra sadece Almanak 2012 yayınlanmış. Seriyi bitirmişler gibi duruyor.

Ahmet Oktay

Almanaklar Lal'de değil miydi sayin hanac ? Ben mi yanlis hatirliyorum yoksa

hanac

Alıntı yapılan: Mclaren F1 - 11 Haziran, 2014, 22:26:26
Almanaklar Lal'de değil miydi sayin hanac ? Ben mi yanlis hatirliyorum yoksa

Ana seri hariç diğer bütün telifleri Çizgi Düşler aldı diye biliyorum.

s.b

Zagor'un bütün maceralarını toplayan arkadaşlarımıza faydalı olacağını düşündüğüm Lal Kitap Almanak serisi.

ZAGOR ALMANAK 1997

ZAGOR ALMANAK 1999

ZAGOR ALMANAK 2001

s.b

Alıntı yapılan: designer73 - 18 Aralık, 2011, 23:40:53
Zagor ve Çiko'yu en sevimsiz çizen kim diye sorulsa cevabım Chiarolla olur! Aslında çizgileri çok güzel, taramalar, sahne kurgusu filan on numara amaaa... Gel gör ki kahramanlarımızı hilkat garibesine döndürüyor bana göre.  :-X

Şu Chiarolla'nın çizimlerini beğenenlere şaşıyorum. Hadi o neyse de ya Mauro Lauranti'ye ne demeli. Yukarıdaki Şeytan Adası adlı macerayı çizen sahıs oluyor kendisi.

s.b

Zagor'umuz yelken direklerinde ultra aptal aşığa dönmüş.

aa

Maalesef son dönem çizerlerinin tamamı kötü..
Esse Gesse Hayranı...

s.b

ZAGOR ALMANAK 2002

ZAGOR ALMANAK 2003

ZAGOR ALMANAK 2004

darkwood

Özellikle Gigante ve almanak sayılarını değişik çizerlere çizdirmek Bonelli'nin vazgeçilmezlerinden.
Durum böyle olunca Zagor Almanak sayılarında Verni çizimleri bunların içinde kendini hemen gösteriyor.
Darkwood Sakinleri..

caretta

Sami Bey bu Lal Almanak konusunu açınca ben de fırsattan istifade Almanak 2007 (Lal Özel Seri 60) "Kanlı Mektup adlı macerayı okudum. Zayıf senaryolu bir macera. 96 sayfa ile sınırlı olunca senaryo "olgunlaşmadan" bitiverdi. Konu ise benim geçenlerde açtığım "Zagor Maceralarında Kaleler" konusuna çok uygun. Burada kızılderili savaşını önlemeye çalışan Albay Walter Tiberius Corbett var. Karşı tarafta ise kumpasçı Blixen İleri Karakolu Komutanı Binbaşı Riker. En az iki kitaba yayılması gereken bu macerayı aksi gibi Chiarolla çizmiş. Neticede de ortaya vasat bir Zagor macerası çıkmış.

s.b

Atila Ağabey, Almanak maceralarını ben beğenerek okudum. Her maceranın doyurucu olması zaten mümkün değil. 609. sayıya ulaşmış bir çizgi romanın tabiki her macerası mükemmel olamaz.

Ancak Chiarolla'nın çizimlerini ben de beğenmiyorum. Fakat forumda Chiarolla'da Chiarolla diyen fanatik ve çok tehlikeli insanlar var. Hele bir tanesi var ki inanın çok tehlikeli. Chiarolla diyor başka bir şey demiyor.  ;D ;D ;D