Londra'da Bir Çizgiromanevi : Forbidden Planet...

Başlatan pizagor, 18 Kasım, 2011, 14:51:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Tatili fırsat bilip Londra'ya giden bir arkadaşım orada gördüğü ve 2 saatini geçirdiği Forbidden Planet çizgiromanevinden bana çizgiroman taşıyacağına bu fotografları getirmiş :)

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

kalidor

Çizgiroman cenneti demek daha doğru olur. Gidip görmek alamasakta en azından kaltın ciltlere, figürlere ellemek lazım :D
Crom! Ölüleri Say...

gamlıbaykuş

Keşke bu dükkanın sahibi ben olsaydım :) Yılbaşında bir bilet alırım büyük ikramiye çıkarsa burayı ben satın alacağım :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Gambit

figur jeykel bust koleksiyonu Turkiye de henuz yaygin degilken gormustum burayi ilk kez 2005 yilinda. Resmen 3-4 saat harcamistim

iki katli ve o zamanlar bana asmis bir yer gelen dukkanin ust katinda ve giriste heykeller, bustler ve figurler ile tshirt ve bilimum yan urunler, alt katinda ise binlerce cilt, tek sayi, posterler...vardi. 2007 senesinde tekrar gittigimde o kadar kalmadim ama yine cok zevk alarak eksik ciltlerimi toplamistim.

Fiyat olarak Turkiye den daha pahali su anda bu dukkan cunku hem figurler, hem de orjinal cizgiromanlari, etiket fiyatina alabiliyoruz artik Turkiye de

yine de Londra ya gidiliyorsa, kesin gorulmesi gereken bir yerdir

konnektör

Gerçekten oldukça gösterişli. Figürlerin fiyatlarına bakılırsa biz oraya kolay kolay giremeyiz. Girsekte bir şey alamayız, alsakta uzun süre yanarız. En güzeli böyle uzaktan uzaktan resimlerine bakmak. Ne demiş sair ; seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli.
*Resmimi hayal ederim ve daha sonra hayalimi resmederim.
Vincent Van Gogh

hennessy

Star Wars'ları görünce tüylerim diken diken oldu burdan birkaç saat çıkmamak lazım
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pizagor

Lea ve Jabba'lı figürü Kadıköy'de Dreamers'ta gördüm. Ama fiyatını sormadım...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Sorma zaten. O kadar uçuk fiyatlar istiyorlar ki. Bir kere Altan'da Yoda vs Count Dooku için sormuştum da.....

aa

Burayı geçen yıl bende gezdim. İnanın anlatılamayacak kadar güzel tasarlanmış bir atmosfer. Saatlerce kalıp vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Fiyatlar ise tabii ki pahalı.
Esse Gesse Hayranı...

Gambit

Alıntı yapılan: rumar80 - 21 Kasım, 2011, 11:10:52
  Sorma zaten. O kadar uçuk fiyatlar istiyorlar ki. Bir kere Altan'da Yoda vs Count Dooku için sormuştum da.....

Batisehir diye TEM kenarinda bir proje baslatmis TOKI, 2+1 daireye 334,000 TL istiyorlar bu sabah baktim

bu bana gore cok ucuk cunku yer merkezi degil, daire daha 2 sene sonra bitecek ve metrekare fiyati bana gore "ucuk"

ama cogu daire de satilmis bitmis zaten, 4+1 lerin bile bir kismi satilmis

ucuk gorece bir kavram arkadaslar. Turkiye de satilan heykel ve bustler, cidden ama cidden cok makul fiyatlara satiliyor. Bunlarin fiyati yuksekse, bunun sebepleri:

1- urunun etiket fiyati zaten yuksek oldugundadir - ki bunun sebebi limitli urunler olmalari
2- Turkiye ye kargo parasi cok tutmaktadir
3- Turkiye de fahis bir vergi sistemi vardir bu tur urunler icin (ben bir keresinde bir urun almistim 700 TL ya Amerika dan, gelince DHL e takilmis, almam icin DHL e 500 TL civari masraf yapmam gerektigi soylendi ve biraktik 700 TL yi ve o gunden beri DHL kullanmiyorum)
4 - adamlar da para kazanacak, ekmek gibi su gibi her gun binlerce satilan seyler degil bu urunler

Bu 4 etkene ragmen, Turkiye de heykel ve bust fiyatlari, makuldur cunku siz kendi basiniza ebay den getirmeye kalkasaniz topu topu % 5 ucuza mal edersiniz ki, bunun icinde kargo, gumruk, kagit kurek le ugrasmaya deger mi o size kalmis

Louis Gara

You've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?

Louis Gara

179 Shaftesbury Avenue'de bulunan Londra'daki en kapsamlı figür mağazası burası. Giriş katı ağırlıklı figürlere ayrılmış durumda. Ama ne yalan söyliyeyim Dreamers'daki kadar çeşit ne yazık ki yok :(. Özellikle statue kısmı zayıf kalmış ama alt kattaki comics kısmı çok başarılı, her türlü yayına ulaşmak mümkün.

Louis Gara

Louis Gara

Eğer Londra'da ÇR mağazalarından söz edecek olursak:

ORBITAL COMICS

Bana göre Londra'nın en iyi çizgi roman mağazası. Limited Edition Publications'dan, Original Artwork'lere, inanılmaz ucuz fiyatlara TDB lerden, harcoverlara kadar isteyebileceğiniz her türlü comics mevcut. Ayrıca galeri kısmında da, ÇR sanatçılarının eserleriniz izleyebiliyorsunuz. Leicester metro istasyonunda inip Newport Street üzerinde kime sorsanız gösterirler mağazanın yerini...

ErenKoyunoglu