How to understand Israel in 60 days or less-İsrail'i 60 günde nasıl anlarsınız?

Başlatan ernestine, 20 Kasım, 2011, 02:55:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ernestine

How to understand Israel in 60 days or less Sarah Glidden'in elinden çıkma ve henüz Türkçe'ye çevrilmemiş bir çizgiroman. Hem Türk okurların hem de yayınevlerinin dikkatini çekebilecek bir çizgiroman olduğunu düşündüğümden, tanıtmak istedim.

Doğma büyüme Amerikalı bir Yahudi olan Sarah, kökenlerini ve ait olduğu kültürü tanımak ama en çok da İsrail ile Filistin arasındaki bitmeyen kavgayı anlayabilmek için, İsrail hükümetinin diaspora'daki Yahudilere ücretsiz olarak sağladığı "Birthright" gezilerine katılmaya karar verir. Sarah, diaspora'daki pek çok Yahudinin aksine İsrail politikalarını desteklememektedir ve bu gezide yapılacağını tahmin ettiği türlü propogandaya hazırlıklıdır.
Ancak çıkacağı yolculuk hem şimdiye kadar oluşturduğu Yahudi kimliğini, hem de bakış açısını sorgulamasına neden olacaktır.

Kitabı henüz bitirmiş değilim, o yüzden kişisel yorumumu bitirdikten sonraya saklıyorum:)

Genel olarak bahsetmek gerekirse, kapaktan da anlaşıldığı üzere Glidden'ın suluboya ile yapılmış, "temiz" duran ve göz yormayan bir stili var. Ayrıca çok hızlı okunuyor, nasıl ilerlediğinizi farketmiyorsunuz bile.

Umarım yakında Türkçe'ye çevrilir.

hennessy

kimleri görüyorum geçte olsa :) bitirince tam yorumda yaparsın kardeşim.Bu arada Vertigo (Eren görmesin :) ) Gülce yazar çizeri kim onlarıda yazarsan çok iyi olur.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

ErenKoyunoglu

hanac

Siyasi çizgiromanları beğenirim.

Bizde pek yayınlanmıyor, mesela Uçma Snatı çok iyi idi.

emre ozdamarlar

Suluboya renkler harika duruyor gercekten kapakta. Bi bakmak lazim bu kitaba, konusu da ilginc.