Jbc Yayıncılık : Yorumlar , Eleştiriler , Temenniler

Başlatan Jedmau, 22 Kasım, 2011, 16:07:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Jedmau

Selamlar,

Bu başlıkta yayınevimiz hakkında her türlü olumlu olumsuz görüşlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum. Bu şekilde daha düzenli şekilde iletişimde bulunabiliriz.

Sevgiler
Ertan

tommikser

Kağıdından baskısına kusursuz olan yayınevini kutluyorum abi.Sadece şöyle hiç ummadığımız yayınları paaaat,küüüüt diye çıkarırsan daha da sevinecem ;D

Ne bileyim Marvel'i yavaş yavaş devirip,kündeye getirmeni çok isterim ;D

hanac

Okuyucularla iletişim çok önemlidir, sen bu konuda açık ara öndesin.

Benim temennim şu;

İleride birine kızarak foruma küsme ve buraları terketme  :)

rumar80

Hiç beklemediğim hatta bilmediğim değişik tatlarda comicsleri getirmek, bunları kaliteli basmak gerçekten saygı duyulacak bir davranış. Ayrıca bizden biri olman da ekstra bir kazanç.
   Yayınlarının (mazeretin olduğunu biliyorum) düzensizliği benim gözlemlediğim tek kusurun
   Aynı kalitede daha düzenli yayınlarını merakla beklemekteyim.

Ne yapayım bu konuda tarafım.  ;)

Jedmau

Çok teşekkürler :) Yayınları düzenli şekilde çıkarmak için elimden geleni yapacağım.

Alıntı yapılan: hanac - 22 Kasım, 2011, 16:20:40
Okuyucularla iletişim çok önemlidir, sen bu konuda açık ara öndesin.

Benim temennim şu;

İleride birine kızarak foruma küsme ve buraları terketme  :)

Ben terk etmemde insanlar bana kızıp gitmesin yeter :D

s.b

Beni eleştirin diye başlık açanı da gördüm ya. Artık ölsemde gam yemem.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Tarkan Kurt

JBC yayıncılık takdir ettiğim ve çıkardığı tüm yayınları aldığım bir yayınevi ancak düzenli yayıncılık konusunda biraz dikkat diyorum. Şu Star Wars bir tamamlansa artık. ;)

SARACEN

Kagit kalitenizi ve ciltlerinizi begeniyorum star warsla ilgili cikaracaginiz her cr i alacagim cikardiklarinizi ise zaten aldim ayni kaliteyi surdurmenizi diliyorum.
To Boldly Go Where No Man Has Gone Before

gamlıbaykuş

Biz okurlarla olan diyaloğunuzu çok beğendiğimi belirtmem gerek, umarım hep böyle devam eder. Yayınların düzenli çıkması es geçilmemesi gereken bir konu. Bir de Deadpool ile bir an önce kavuşmak istiyoruz. İlginizi her zaman böyle yüksek tutun...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

V

"İstemem,eksik olsun.."

yalcinerol345

Hakikaten de, madem Star Wars'ın telifinin yanında DC telifi çok düşük kalıyor.Yine soruyorum;Neden DC yayınlanmaz?

pizagor

Bir kere baskı gayet kaliteli... Acaba diyorum aynı kitabın daha kalitesiz ancak daha ucuz bir baskısı yapılabilir mi? Bu sayede ulaşılabilecek potansiyel artar mı?

Yayınları bir periyoda oturtmak mümkün mü? Yakın gelecek için planlanan Star Wars serilerini mesela her ay bir sayı şeklinde ellerimize alabilir miyiz?

Her ay bir sayı benim temennim tabi ki, olmuyordur iki ayda bir sayı yayınlanır... Ancak bu periyodda herhangi bir aksama olmaz, sıkı sıkı uyulur buna...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Jedmau

Alıntı yapılan: pizagor - 23 Kasım, 2011, 16:16:14
Bir kere baskı gayet kaliteli... Acaba diyorum aynı kitabın daha kalitesiz ancak daha ucuz bir baskısı yapılabilir mi? Bu sayede ulaşılabilecek potansiyel artar mı?

Yayınları bir periyoda oturtmak mümkün mü? Yakın gelecek için planlanan Star Wars serilerini mesela her ay bir sayı şeklinde ellerimize alabilir miyiz?

Her ay bir sayı benim temennim tabi ki, olmuyordur iki ayda bir sayı yayınlanır... Ancak bu periyodda herhangi bir aksama olmaz, sıkı sıkı uyulur buna...

Dürüst yorumlarınız için teşekkür ederim.

Ucuz version çıkarma fikrini daha önce bir kaç arkadaş daha söylemişti bana. Ben genel olarak biraz karşıyım o işe. Çünkü gerçekten kalite benim için her şeyden önce geliyor. Kitaba bir kere para vererek onu koleksiyonuna katan kişiye en iyisini sunmak istiyorum. Kaldıki yurt dışından star wars çizgi romanlarımızın kalitesi hakkında teşekkür gönderdiler. Ucuz ve kalitesiz baskı yaparak daha çok kişiye ulaşabiliriz bu kesin ama şimdilik düşünmüyoruz.

Period konusunda tamamen katılıyorum. Ve buraya dürüstçe bazı gerçekleri yazmak istiyorum.

Öncelikle bunlar benim yayınevimi bağlayan açıklamalar , diğer yayınevleri adına konuşmuyorum. Bizim çizgi romanlarımız gayet güzel satıyor ama parasını geri almakta zorlanıyoruz. Bunu direk dağıtıcıyı suçlayarak söylemiyorum , onlara ödemeyi geç yapan kitapevlerinin suçu bu. Elimde satılan çizgi romanlarımızın çekleri olsa. Herşey çok daha hızlı gerçekleşebilir. Mesela çok samimi şekilde söylüyorum 3000 küsür satan dart vader özel cildinin parasını hala alamadım , ve erken 6-9 ay öncesi alabileceğimiz sanmıyorum.

Bunun yanı sıra hiç hesapta olmayan sorunlar oluyor , grafiker kız arkadaşı ile kavga ediyor , çevirmen yurt dışında oluyor , kültür bakanlığı bandrol vermiyor :D gibi sorunlar oluyor. Yada reklam sayfası hazır olmuyor. Yoksa benim hedefim her ay 3 farklı serinin kitabını basmak. Bunun için bir savaş veriyorum :D Yakında inşallah kazanan biz olacağız :)

Sevgiler
Ertan

Jedmau

Benimde bir eleştirim var.

Neden avatarımın üzerinde Obi-wan Kenobi yazıyor :D Yani benim gibi dark side müptelası bir adama bu yapılmamalı.

Bari Quinlan Vos yazsın :D

hanac