Jbc Yayıncılık : Yorumlar , Eleştiriler , Temenniler

Başlatan Jedmau, 22 Kasım, 2011, 16:07:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Jedmau

Teşekkürler Hasan :)

Bu arada Sabah Sabah yanlış yazmışım Gülen Adam 3. sırada.

http://www.dr.com.tr/kategori/Kitap/Cizgi-Roman/grupno=00053#!/page=1/filter=MOSTSOLD_DESC/category=4662/price=1;350/pagesize=20

Jedmau

Nightrain

Bugün sipariş verdin, henüz elime geçmedi çizgi romanlar. Lakin D&R'nin mağazasında gördüğüm kadaıyla olumsuz tek tarafı boyutlarının küçültülmüş olması. Keşke YKY gibi orjinal boyutunda bassaydınız.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Jedmau

orijinal boy basmak maliyeti cok arttırıyordu , tam iki kat kağıt israf oluyor , bu yüzden fiyat şişsin istemedik.

Caped Crusader

Hocam facebooktan Black Mirror'u duyurmussunuz hemen ne zaman geliyor diye sorayim :)

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: Caped Crusader - 22 Nisan, 2014, 17:09:12
Hocam facebooktan Black Mirror'u duyurmussunuz hemen ne zaman geliyor diye sorayim :)

Ben de detaylı bilgi istiyorum bu yeni yayın hakkında. Bu arada daha çok daha çok daha çok Batman lütfen :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Ralph

Güzel yayınların devamını bekliyoruz. Olumsuz yorum yapabileceğim pek bir şey yok sanırım. Batman: New 52 ve Dark Knight serilerini bizle buluşturduğunuz için teşekkürler. Temenni olarak; sürprizler istiyorum açıkçası. Yeni ve alışılmadık kaliteli eserleri/kahramanları görmek hoş olurdu. Böylece çeşitliliğiniz daha da fazla olur. Biraz riskli olsa da daha önce hiç bilmediğimiz serileri bekliyorum şahsen.

alan ford

Ertan Bey çok özel değilse , uzun zamandır merak ettiğim bir şeyi soracağım. Yardımcı olursanız sevinirim. Türkiye'de bir orijinal boyut sıkıntısı var ;D Yayıncılar orijinal boyutta basmanın maliyeti çok arttırdığından bahsediyor . Yukarıda yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla maliyeti arttıran sadece boyut değil , belirli boyutlarda kesilen , israf edilen kağıdın da çok daha fazla olması. Bunun nedeni bizde her ebatta kağıdın bulunmaması mıdır.? İnternette biraz dolanınca bizde 3 ebat kağıdın kullanıldığını görüyorum. 70 *100, 64*90 , 57*82 .  Bütün dünyada sadece bu ebatlar mı kullanılıyor , yoksa biz sadece bu ebatları mı ithal ediyoruz. Misal bir Amerikan çizgi romanı hangi ebatta  kağıttan basılıyor ?
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

pearl jam

Alıntı yapılan: alan ford - 22 Nisan, 2014, 23:11:04
  Ertan Bey çok özel değilse , uzun zamandır merak ettiğim bir şeyi soracağım. Yardımcı olursanız sevinirim. Türkiye'de bir orijinal boyut sıkıntısı var ;D Yayıncılar orijinal boyutta basmanın maliyeti çok arttırdığından bahsediyor . Yukarıda yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla maliyeti arttıran sadece boyut değil , belirli boyutlarda kesilen , israf edilen kağıdın da çok daha fazla olması. Bunun nedeni bizde her ebatta kağıdın bulunmaması mıdır.? İnternette biraz dolanınca bizde 3 ebat kağıdın kullanıldığını görüyorum. 70 *100, 64*90 , 57*82 .  Bütün dünyada sadece bu ebatlar mı kullanılıyor , yoksa biz sadece bu ebatları mı ithal ediyoruz. Misal bir Amerikan çizgi romanı hangi ebatta  kağıttan basılıyor ?

güzel soru :)

Nightrain

Ben de merak ediyorum. Mesela YKY, Superman'ları orjinal boyutunda bastı ve fiyatları gayet uygundu.

dean

Alıntı yapılan: Jedmau - 21 Nisan, 2014, 11:37:09
Başka yorum yok mu olumlu olumsuz :D

Henüz çizgi romanları almadım ama geçen cumartesi inceleme fırsatı buldum. Herşeyi ile güzel görünüyor, beğendim. Boyut konusunda ise her zaman Türkiyede Comics'ler bu boyutta yayınlandı. Her ne kadar gönlümden orjinal boyutu geçsede alıştık artık, o yüzden bir sıkıntı görmüyorum. En yakın zamanda alacağım hepsini.

afu

Alıntı yapılan: Jedmau - 14 Nisan, 2014, 09:19:59
D&R en çok satan çizgi romanlarda şu an

Deadpool 1.
Yeni dünya 3.
Gülen adam 2. sırada.

Herkese teşekkür ederim.
önceden aldığım bu 3 kitabı hafta sonu okuma fırsatım oldu.
yayın kalitesi olarak şimdiye kadar yazılan övgüleri hak ediyorlar.
Batman'leri okurken büyük keyif aldım. Türkçeye kazandırdığınız için çok teşekkür ederim.
Deadpool'u ilk defa okudum ve tanıştım. Sanırım geçmişini bilmediğim için, bu kitap bana neden yazılmış, çizilmiş ki düşüncesini uyandırdı ! Batman'lerin yanında çok basit kalmış.
Rotamı sadece Batman'e devam olarak çizdim.

Nightrain

Jedmau

Alıntı yapılan: hüzünlü flüt - 22 Nisan, 2014, 18:02:47
Ben de detaylı bilgi istiyorum bu yeni yayın hakkında. Bu arada daha çok daha çok daha çok Batman lütfen :)

Detaylı bilgi yakında :)

Black Mirror 2011 de IGN ve pek çok mecra tarafından senenin en iyi çizgi romanı seçildi.

Çizimler , konu enfes. Bu seneki en beğendiklerimden biri.

Jedmau

Alıntı yapılan: Ralph - 22 Nisan, 2014, 20:07:12
Güzel yayınların devamını bekliyoruz. Olumsuz yorum yapabileceğim pek bir şey yok sanırım. Batman: New 52 ve Dark Knight serilerini bizle buluşturduğunuz için teşekkürler. Temenni olarak; sürprizler istiyorum açıkçası. Yeni ve alışılmadık kaliteli eserleri/kahramanları görmek hoş olurdu. Böylece çeşitliliğiniz daha da fazla olur. Biraz riskli olsa da daha önce hiç bilmediğimiz serileri bekliyorum şahsen.

O zaman yakında sizi çok memnun edeceğiz.

Daha önce hiç duyurmadığımız , adını anmadığımız hatta ipucu bile vermediğimiz bir yayın serisi duyuracağız yakında. Anlaşmamızı bekliyoruz.