Evdeki Okunmamış Çizgi Roman Stoğu

Başlatan pearl jam, 24 Kasım, 2011, 12:26:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Sınırlı sayıda aldığım ve belli çrleri okuduğum için okumadığım çrlerimin sayısı az. Genelde elime aldığım çrleri sıkılsam da zorla okuyup bitirmeye çalışıyorum fakat 3. Ahit'in 2. cildini dayanamayıp bıraktım. Bu sebeple Karavan'ın yeni sayısına da almaya elim gitmiyor.
Crom! Ölüleri Say...

SARACEN

DUrumumu Soyle ozetliyeyim Her ay en az 50 cr aliyorum eski cikanlar ve yeniler anca 5-6 cok zorlarsam 10 sayi okuyabiliyorum buna ragmen alip stoklamaya devam ediyorum ama bunu bir hastalik gormuyorum bazilarinin kapak resimlerine bakmak kutuphanede sirali dizili gormek bana zevk veriyor .
To Boldly Go Where No Man Has Gone Before

kalidor

İnsanoğlu biriktirmeyi seviyor. Bu çocukluktan başlayıp ölünceye kadar devam ediyor. Gazoz kapağı, futbolcu kartları, misketle, pul, eski para, film, kitap, çizgiroman vs vs... Koleksiyoner olunca biriktirme işi daha bilinçli oluyor. Bizler öldükten sonra çizigiromanlarımızın bir kıymeti olacak mı acaba? Genelde adam mezara, kitaplar mezata  :) Fırsatçı bir sahaf duyarsa bütün koleksiyonu ölmüş eşek fiyatına almak için kapıya dayanabilir. Bu konuda hanımları, çoluk çocuğu bilinçlendirelim, çizgiromanlarımız en azından ucuza gitmesinler :P
Crom! Ölüleri Say...

Gambit

ben de Gandalf ile ayni civardayim

3500 degilse en az 2500 kitap vardir okunmayi bekleyen, bu alma hizi ile ancak emekli oldugumda okuyabilecegim gibi duruyor zaten ki ara aciliyor yillar gectikce

tek sorun evde yer kalmama sorunu

yunusmeyra

incelemem,okumam ve sadece resimlerine bakmam gerekir diye önüme hedef koyduğum 1000 civarında-ki net sayı bunun biraz üstünde olabilir- çizgi roman var..1940-50-60 yıllardan çıkan çocuk dergileri koıleksiyonlarından bazılarını kütüphaneden okumak gibi bir başka hedef daha var ve düzenli zaman ayırmak lazım..dünya çizgi romanlarının belli dönemlerini internetten  okumak-ki biz buna resimleri inceleyip,ingilizce olanlarıda mümkün olduğu kadar "söktürüp" okumak diye not düşelim-hedefimiz var ve iddialıyız....geçmişte düzensiz okunmuş ama bugün farklı sebeplerle yeniden okunmak için hedeflenmiş çizgi roman ve dergiler var..yeni çıkan serilerden bazılarını biriktirip 1-2 sene sonra okumak gibi bir başka hedef daha var..okuduklarımı satıyorum,hediye ediyorum,"bilerek" otobüste ve gemide unutuyorum..taranmış eski çizgi romanların ve bu konuda artık dev bir arşiv sahibi sitelerin "müptelasıyım"..ama çizgi romanların yakın tarihli olanlarının izinsiz paylaşılmasına karşıyım..bunun için okunmamış "çizgi roman" stoğum "dijital" ortam haricinde elimde bulunmuyor..daha önce 2 adet 10 yıl arayla(toplamda 20 yıl eder..) topladığım ve bana küçük yaşlarımdan itibaren eşlik eden çizgi roman stoğumu "satarak" ve "dağıtarak" erittim (bunu içim hiç acımayarak yaptım ve 2-3 binli rakamlarla çizgi roman eder sanırım).. bugünelinde "stok" tutan arkadaşların bir gün gelecek ellrindekileri "bağışlayarak" sadece çizgi roman ürünleri üzerine bir arşiv-kütüphane kuracaklarına inanıyorum..çizgi romanın yenisi "basılı" olarak okunur diye hala "iddia "ediyorum..benim halim budur,selam ederim..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

pearl jam

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. Yazdıklarınızı eşime okuttum ve şu anda haline şükrediyor  ;D 2500 e falan inanamadı o kadar çizgi roman var mı ki? gibi değişik  ;D sorular sordu. Biraz da korktu acaba ben de böyle olacakmıyım diye

s.b

Alıntı yapılan: Pearl Jam - 24 Kasım, 2011, 23:53:36
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. Yazdıklarınızı eşime okuttum ve şu anda haline şükrediyor  ;D 2500 e falan inanamadı o kadar çizgi roman var mı ki? gibi değişik  ;D sorular sordu. Biraz da korktu acaba ben de böyle olacakmıyım diye

Yani sizin deli olduğunuzu düşünürken aslında gayet sağlıklı bir insan olduğunuzu anladı demek ki.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

altay1944

Okumak için ;
1.gören bir göz,
2.anlayışlı bir eş,
3.Geniş bir ev(Çünkü benim ev dar ve kitapların çoğu kolilerde bekliyor)
4.ve en önemlisi evde internet olmayacak(şeytana uyup nete takılınca okumak bir yana uyumayı unutuyor insan)
gerekir ...
Benim stok abartmayayım dergi bazında(98 sayfaya diyorum) hesaplayarak binlerce eder...Ve hala almaya devam ediyorum.

sevgi   &   saygıyla
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

Spider-Sense

Kileri cizgi romanlara ayırdık o kadar.

DAMPYR

Ben o yüzden sadece 3 seri biriktiriyorum, diğerlerinide okuyup başkasına veriyorum.ama ona rağmen yinede yer sorunu çıkıyor ne yapacağım ben bilmiyorum.diğer arkadaşlarada Allah sabır versin diyorum... 8) ;D :D

seastar1000

her sefer evdekı okunmayanlar bıtmeden yenıler alınmayacak dıyorum daha bugun 3 cızgıroman 2 roman aldım:))))

s.b

Okunmayı bekleyenleri birazdan üç aşağı beş yukarı saymaya çalışacağım.

s.b

450 adet okunmayı bekleyen çizgiromanım var.

darkwood

Aldığım çizgiromanların ortalama %70 ni genelde bir ay içinde okurum. 350-400 civarı okumadığım kitap olduğunu tahmin ediyorum.  ::)
Darkwood Sakinleri..

ercoktay

Alıntı yapılan: s.b - 21 Mart, 2013, 22:13:44
450 adet okunmayı bekleyen çizgiromanım var.

Bendeki Teksler herhalde bu kadar sayı eder. Daha okumadım doğru düzgün.