Arap İhsan

Başlatan devrimk, 24 Kasım, 2011, 14:12:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

devrimk

Roman Kahramanları dergisinin Ocak sayısı için hazırladığım çizim.

Puslu kıtalar atlası'ndan Arap İhsan,
İki Şehrin hikayesi'nden Sydney Carton,
Fahrenheit 451'den Guy Montag.

kalidor

Puslu Kıtalar Atlası'nın çizgiromanını sabırsızlıkla bekliyoruz. Devrim Bey Uzun İhsan Efendi'yi de isteriz :)
Crom! Ölüleri Say...

emre ozdamarlar

Cok guzel olmus hocam, eline saglik.

pizagor

Şu yetenekten azıcık da bana bulaşsaymış ya  :-\
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Çok çok güzel olmuş Devrim.

Eline sağlık.

alan ford

Gerçekten süper. İlban Ertem Puslu Kıtalar Atlasına el atmış. Hani diyorum bence başyapıt olan Kitab-ül Hiyel'e el atmayı düşünür müsünüz?
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

devrimk

Teşekkürler.

Alıntı yapılan: alan ford - 24 Kasım, 2011, 19:14:50
  Gerçekten süper. İlban Ertem Puslu Kıtalar Atlasına el atmış. Hani diyorum bence başyapıt olan Kitab-ül Hiyel'e el atmayı düşünür müsünüz?

Umarım bir gün gerçekleşir İhsan oktay Anar'a ait bir şeyleri çizmek.

devrimk

Yüklediğim resim gitmiş, hanac'ın uyarısıyla düzeltiyorum, teşekkürler.

Aynı sayıda yaptığım iki çizimi de paylaşıyorum.

hanac

Alıntı yapılan: devrimk - 16 Ocak, 2013, 10:07:01
Yüklediğim resim gitmiş, hanac'ın uyarısıyla düzeltiyorum, teşekkürler.

Teşekkürler Devrim.

Puslu Kıtalar Atlası'nı daha yeni okuyabildim.

Arap İhsan gerçekten kitapta tasvir edildiği gibi çizilmiş.

DAMPYR

Fahrenheit 451 isimli bir korku filmi yokmuydu? sauna'da kilitli kalan gençleri anlatıyordu.Bu arada çizimler çok güzel olmuş.. 8) ??? :D

devrimk

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 16 Ocak, 2013, 12:10:58
Fahrenheit 451 isimli bir korku filmi yokmuydu? sauna'da kilitli kalan gençleri anlatıyordu.Bu arada çizimler çok güzel olmuş.. 8) ??? :D

Teşekkürler, Fahrenheit 451'in 1966 yapımı bir uyarlaması var, hem de yönetmeni François Truffaut. Ray Bradbury'nin 1953'te yazdığı bu kitap ilk distopya örneklerindendir. Karamsar geleceğimizde kitaplar yasaktır ve itfayeciler (Fireman) kitapları yakma görevindedirler. Kahramanımız Guy Montag itfayecilerin eskiden bu görevde olmadığını öğrenir ve yaptıklarını sorgulamaya başlar.

Hem kitabı hem filmi tavsiye ederim.

Bahsettiğiniz filmi bilmiyorum bulamadım da işin doğrusu, belki bu romana gönderme yapan farklı isimdeki bir filmdir.

hanac

V

Yahya'nın bahsettiği film Steam Experiment galiba..
"İstemem,eksik olsun.."

DAMPYR

Vikipediden kitabın anlamına baktım.gerçekten bir filmi çekilmiş.benim dediğim film Fahrenheit 247'diymiş (2012 yılı yapımı) ben derecelerini karıştırmışım ama Fahrenheit 451'inde bir filmi çekilmiş... ;D :D ;)

Fahrenheit 451
Vikipedi, özgür ansiklopedi

Yazarı   Ray Bradbury
Dili   Türkçe
Türü   Bilim kurgu
Yayınevi   İthaki yayınları
Anadilinde
basım tarihi   1953 (1. Basım)
ISBN   ISBN 975-6902-21-3
Fahrenheit 451, Ray Bradbury'nin 1951'te ilk defa basılan ünlü bilim kurgu romanıdır. Baskıcı bir gelecek toplumunun anlatıldığı bu kitap aynı zamanda distopya olarak da sınıflandırılabilir.
Eser, kitapların itfayeciler tarafından yakıldığı, insanların sadece televizyonda beyin yıkayıcı şovlar izlediği ve kitap bulundurup düşünen insanların yok edildiği bir gelecekte geçmektedir. Kitap adını, kağıdın 451 Fahrenheit'ta tutuşması gerçeğinden almaktadır. Aynı zamanda ünlü Fransız sinemacı, François Truffaut tarafından da sinemaya uyarlanmıştır ancak Truffaut kendi yorumunu katmayı tercih etmiş ve kurguda bazı değişiklikler yapmıştır. Bu film Türkiye'de "Değişen Dünyanın İnsanları" adıyla gösterime girmişti.

kedidiro

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 17 Ocak, 2013, 19:22:33
... Aynı zamanda ünlü Fransız sinemacı, François Truffaut tarafından da sinemaya uyarlanmıştır ancak Truffaut kendi yorumunu katmayı tercih etmiş ve kurguda bazı değişiklikler yapmıştır. Bu film Türkiye'de "Değişen Dünyanın İnsanları" adıyla gösterime girmişti.

örneğin üstad, filmin girişinde antenlerle dolu çatıları gösterirken bir dış ses filmin adını,oyuncularını,yönetmenini okur...yani hikayenin ruhuna uygun şekilde, yazı gösterilmez... işte bu sanatçının kendi özgün dokunuşudur...
bu vesileyle ''çık 'seyfettin efendi' çık'' diye devrim'e selamımızı da sarkıtalım.