Kara Kıyıların Kraliçesi Geliyor!

Başlatan kalidor, 25 Kasım, 2011, 01:02:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Conan'ı s.çıp sıvayan Brian Wood 25. fasikülde ki Şubat 2014'e tekabül ediyor yazarlığı bırakıyor. Yerine ise hali hazırda devam eden mini seri People of the Black Circle'ın da yazarlığını yapmakta olan Fred Van Lente gelecekmiş. Çizer ekibi ise şu an belli değil. Ümidimiz Gencolar yerine Tomas Giorello ve José Villarrubia abilerin seriye iştirak etmeleri yönünde.

Van Lente şu an ayrıca Valiant Entertainment'in çıkardığı Archer & Armstrong"  ve IDW'den çıkan "G.I. Joe"'yu da yazıyormuş. Hayırlısı olsun diyelim.

Crom! Ölüleri Say...

Gambit

Alıntı yapılan: kalidor - 25 Ekim, 2013, 08:34:18
Ümidimiz Gencolar yerine Tomas Giorello ve José Villarrubia abilerin seriye iştirak etmeleri yönünde.

yanlis hatiramiyorsam Giorello dan cok saglam bir orjinal parcam var,

paylasayim onumuzdeki gunlerde :)

kalidor

2 seneyi aşkın bir süre önce Kara Kıyıların Kraliçesi geliyor diyerek  bu konu başlığını açmıştım. 2 yıl ve 25 fasikül süren ve Conan'ın hayatında önemli bir dönemi kapsayan bu sürecin yeniden uyarlanması Northlanders ile büyük bir iş başarmış Brian Wood'un serinin yazarlığına getirilmesi ile daha da heyecan verici olmuştu. Fakat daha ilk görsellerde bizzat Conan çizimleri sevenleri hayalkırıklığına uğrattı. Neredeyse ortalama her 3 fasikülde değişsen çizerlerle seri acayip bir seyir aldı ve sonunda 19 Şubat'ta 25. fasikül ile 3 bölümlük Belit'in Şarkısı ile sonlandı. Maceralardaki sığlıkta açıkçası başka bir hayalkırıklığı oldu. 2004'ten beri genel olarak başarılı bir uyarlama yapan Dark Horse'un bu seride Brian Wood ile sıvaması kolay kolay unutulmayacaktır herhalde.

Seri okumalarında sona geldim sayılır. En son yine bir üçleme olan The Nightmare of Shallows'u okudum. Kısaca Hiborya Çağı'nda aşina olduğumuz Sarı Lotus adlı uyuşturucuyu içen Conan ve Belit'in müşterek olarak bilinçaltlarına yaptıkları bir yolculuk anlatılıyor. Pişmanlıklar, geleceğe dair bazı hayaller vs. Beğenmedim, çok gereksiz buldum. Belki ilerde 1-2 satır daha tanıtıcı birşey yazarım bu bölüm hakkında. Zaten 16. fasikülün kapağı gelmiş geçmiş en kötü Conan kapağı olarak zirveye oynar. Bkz:

Sağdaki emo Conan oluyor  >:(

Bundan sonraki seri Fred Van Lente'nin yazarlığını üstlendiği Conan the Avenger yani İntikamcı Conan olacak. Ortada daha pek bir görsel yok, göreceğiz.

Crom! Ölüleri Say...

darkwood

Üstteki kapaktaki bu 2 hatundan biri Conan mı oluyor.  ;)  ;D
Darkwood Sakinleri..