Image'den Yeni Seriler

Başlatan hanac, 05 Aralık, 2011, 13:42:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Bunu da gördük ya ...

Çamur Adam çıktı "Mud Man", hem de Image comics tarafından.  :)

HacıGeraltEmmi

hanac

Image yeni serilerini duyurdu ... Şubat'da başlıyorlar ...

NAMELESS

Yazar GRANT MORRISON

Çizim ve Kapak  CHRIS BURNHAM & NATHAN FAIRBAIRN

THE EMPTY

Yazar ve Çizer  JIMMIE ROBINSON

POSTAL

Yazar   BRYAN HILL & MATT HAWKINS

Çizer  ISAAC GOODHART, LINDA SEJIC

SECRET IDENTITIES

Yazar   BRIAN JOINES & JAY FAERBER

Çizer  ILIAS KYRIAZIS & CHARLIE KIRCHOFF

THE SURFACE

Yazar    ALES KOT

Çizer  LANGDON FOSS & JORDIE BELLAIRE

alan ford

The Empty'nin kapağına bayıldım.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

pizagor

Kısa seri olup olmadıkları hakkında herhangi bir bilgi var mı?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Alıntı yapılan: pizagor - 20 Kasım, 2014, 09:20:37
Kısa seri olup olmadıkları hakkında herhangi bir bilgi var mı?

Henüz yok.

pikofarad

Nameless, Postal ve The Surface ilgimi çekti.

Özellikle The Surface ilginç kapağıyla bende merak uyandırdı.

emre ozdamarlar

Image son yillarda inanilmaz yukseliste, The Walking Dead ile guzel para yaptilar ve bu parayi cok iyi islere yatiriyorlar.

doktor1881

bunlar herhalde 32 sayfalık fasikül olarak çıkacak ve Türkiyede temin edilebilecek yer varmı fiyatı yaklaşık ne olur etiket fiyatını ne kadar geçer bilgi verecekarkadaşa teşekkür ederim

hanac

Alıntı yapılan: doktor1881 - 20 Kasım, 2014, 11:25:43
bunlar herhalde 32 sayfalık fasikül olarak çıkacak ve Türkiyede temin edilebilecek yer varmı fiyatı yaklaşık ne olur etiket fiyatını ne kadar geçer bilgi verecekarkadaşa teşekkür ederim

Şubat da çıkacaklar ama 13 gezegen'den ön sipariş verilebilir.

emre ozdamarlar

Sonradan ciltlenmis versiyonlari da kesin cikar.

ferzan

Bu yaz yayına başlayan birkaç tane seri olmuş, sonbaharda bir yenisi daha eklenecek bunlara...Çok bilgi sahibi değilim seriler hakkında ama her üçüne de bayılmadım desem yalan olur...Az daha ilerleyince ve biraz daha bilgi sahibi olunca kendi başlıklarını açarız olmadı...Southern Bastards gibi önemli İmage serilerinden olma yolunda giderlerse canavar olur...Buı arada hala Southern Bastards başlığımız yok değil mi? :o

EMPTY ZONE

Haziranda yayını başlamış, Jason Shawn Alexander isimli bir abi hem yazıyor, hem çiziyor, hem boyuyor, hem de kapakları yapıyor...Ashley Wood gibi ressam yanı, sanat yanı ağır basan ve bunu da her sayfasında, her düzenlemesinde ve her panelinde ustalıkla gösteren biri görsellerden anladığım kadarıyla...Konu hakkında bilgim olmamakla birlikte biraz dark sci-fi, bir parça syber-punk, çokça underground ve +18 içeriyor, cinsellikten ziyade şiddetin dibini buluyor bazı sahneler ve pek tabii ki burada paylaşmıyorum...

Bu ay 3. sayısı çıkmış...4'ün de eli kulağındadır herhalde...

STARVE

Northlanders, DMZ ve daha pek çok irili ufaklı, tekli çoklu serinin yazarı Brian Wood ( kariyerinin başlarında yarı kolaj yarı çizim düzenlemelerle görsellerini kendi hazırladığı birkaç albümü de var ama çizmiyor, yazıyor sadece ) yazmış, yine Northlanders'taki eski ortağı Daniel Zezelj çizmiş...Zezelj'i Northlanders için fazla emanet buluyordum, Scalped gibi bir konsepte gidecek bu Vertigo çizgisini kesinlikle tarihi değil de modern ve karanlık bir anlatıya layık görüyordum ki çiçeği burnunda Starve serisinin birkaç görseliyle bu arzumun fazlasıyla yerine geldiğini farkettim... :)

Yine konu hakkında bilgim yok, ama buradaki görseller de dark sci-fi ve underground tatlar hissettirdi bana, üstelik hikaye de enteresan birşey gibi duruyor yine ilk bakışta...Yine +18, yine bol kanlı ve şiddetli sayfalara sahip...İmage bu konuda Vertigo'yu geçeli zaten çok oldu...

Starve'ın da 3. sayısı çıkmış bu ay, 4'ün eli kulağındaymış...

HEAD LOPPER

Starve'ın sayfaları arasında reklamı yapılmış, İmage Comics ana sayfadan da duyurulmuş, Eylül ayında başlayacak yeni bir seri ; Head Lopper...

Biraz Cartoon Network, bir parça Mike Mignola sadeliği ( zaten son 20 yılda kendisinden etkilenmeyen alternatif ve bağımsız üretici, ana akım üretici çok azdır ) taşıyor çizimler...Starve'ın son sayısında önizleme sayfaları verilmiş adetten olduğu üzere...Ben de o sayfaları bulup paylaşayım dedim...Biraz kara mizah, bir parça soft-adventure, çoğunlukla absurd çağırışımlar yapmadı değil...

İmage, zaten The Walking Dead, Saga, Southern Bastards gibi seriler dolayısıyla gönlümde ayrı bir yere sahipti çizgi romana ve kaliteli hikayeciliğe, alternatife yaklaşımı adına...Farklı tatlara göz kırpmaya devam ettikçe de bu yerini korumaya devam edecek gibi...Bayağıdır ne olmuş ne bitmiş diye bakmıyordum İmage sitesinden, ben de bir parça tazeledim son haftalarda gazete tefrikalarıyla azıcık yorulan ve tozlanan zihnimi, beğenimi... :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Nightrain

Mike Mignola ve Adventure Time flört etse böyle bir şey çıkardı sanırım ortaya. Şunları okumayacak olmak ne kadar kötü. Telif hakları çok mu pahalı bunların? Çok param olsa yayınevi kurar, şunları fasikül olarak basardım.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

nicholaihel

İlgisi var mı bilmiyorum ama Postal'ın kapağı zamanına göre oldukça şiddet içerikli bir eski bilgisayar oyunu vardı. Onu hatırlattı.

Animvader

Zamanında Arkabahçe Spawn'lardan çok yüksek telif istendiği için vazgeçmişti.Acaba diğer seriler için de bu geçerli mi? Yürüyen Ölüler basılıyor ama onun satışı neredeyse garanti gibi dizi sayesinde.Bir de Saga var galiba.Bu kadar çeşitliliğin olduğu piyasamızda Image serilerini okuyamamak büyük eksiklik.