Image'den Yeni Seriler

Başlatan hanac, 05 Aralık, 2011, 13:42:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pearl jam

Su cesitlilige bakiyorum ve yasasin tam bagimsiz cizgi roman sanatçıları! diyorum  :)

darkwood

Yayınevlerinin elindeki seriler tükendikçe, yakın bir zamanda bu serilerin de bizde basılacağını düşünüyorum.
Darkwood Sakinleri..

ferzan

Image Comics etiketiyle her ay çıkan zirilyon tane serinin Eylül 2015 ilk hafta itibariyle çıkan yeni sayılarına şöyle bir göz atalım istedim gene...Bundan sonra her hafta yeni sayısı çıkan diğer serilerden sıradışı ve kayda değer bulduklarımı buradan paylaşmaya devam edeceğim...Tanıtım yok, ek bilgi pek yok, sadece cahilliğin dayanılmaz hazzı var, büyüsü bozulmaksızın ilk gördüğümüz şekliyle değerlendirmek var...Zaten zamanla kendi başlığına kavuşacak burada gözden geçen bazı seriler, öyle sanıyorum...O sebeple zerre bilgi sahibi olmadan, rahat kafayla ağız tadıyla bir bakalım neler olmuş, neler bitmiş... :D

Eylül 2015, ilk hafta itibariyle şimdilik 13 dergi çıkarmış Image...Çoğu devam eden seriler, önceki ay başlayanlar, birkaçı da bu ay başlayanlar, taze çıkanlar...Pek tabii ki hepsine yetişemeyeceğimizden en ilginç olanlardan şöyle bir gidelim her zamanki gibi...

8HOUSE - KİEM  Part One - Volume 01 - Issue 003

Değişik kafalar, leziz görseller...Kimbilir konu ne biçim çetrefilli birşeydir...

CASANOVA - ACEDIA  #04

Şemsiye Akademisi ve Güngezgini'nden hatırlayacağınız Gabriel Ba var kadroda...Pek bildiğimiz türden bir Casanova değil gibi...

LAZARUS  #19

Hali hazırda güzel bir tanıtımı var, bakınız : http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,7185.0.html

MATERIAL  #4

Bir değişik daha...Yaşasın sadelik, yaşasın alternatifler...

MINIMUM WAGE  #5

Sanki bizde ara sıra Oky'nin, Bülent Üstün'ün, Memo Tembelçizer'in, Ersin Karabulut'un ve Kenan Yarar'ın yaptığı tatlarda bir kendini ve ortamını çizme hadisesi olsa gerek...Çizgiler yer yer Kemal Gökhan Gürses'i anımsattı, bazı panellerin çizimi ve çinisi aklıma vaktiyle Radikal gazetesinde gün be gün tefrika edilen ve 5. maceradan sonra yayından kaldırılan '' Ayşegül Savaşta '' isimli çizgi romanın bantlarını hatırlattı...Ama o başka, bu başka elbet...Bir değişik daha işte...Farklı şeyler görmek iyi geliyor aralarda...Kaldı ki ne farklı eserler var da biz çoğunu bilmiyoruz işte...Herneyse...

PLUTONA  #01 (of 05)

5 sayılık bir mini seri olduğu aşikar bu alternatif seri de Eylül ilk hafta itibariyle taze çıkanlardan, dumanı tütenlerden...

Gelecek haftaya da bundan bir önceki iletimde yer verdiğim güzel serilerin ilk ya da yeni sayılarının yer alacağı partiyi de unutmazsam buraya taşıyacağım...Evvela bir çıksınlar, önizleme sayfalarını paylaşsınlar da...

Çizgi romandan en kuvvetli hazzı aldığım anlar, söz konusu eserler hakkında zerre bilgi sahibi olmadan, sıfır bilgiyle sayfalarına ağzım bir karış açık baktığım anlar olmuştur hep...O sebeple alışageldiğiniz bol detaylı ve uzun iletilerimin aksine, bu başlıkta minimum bilgi maksimum görsel ile bu bilmeden anlamadan sevme ve merak etme güdümüzü harekete geçirmeye çalışacağım...İlgilenen yahut bu başlıkta yer verilen eserlerden herhangi birini okuma fırsatı bulan arkadaşlar olur da başlık açıp tanıtım yaparsa hep beraber bilgi sahibi olmuş oluruz, aralarda ben de bazılarına ulaşıp detaylı tanıtımlar yapmaya çalışacağım...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

kryy22

Şu 8House görselleri acayip Moebius kokuyor yav, birileri el atar mı acaba  :)

hanac

pearl jam

şu ikisi de acayip  :) yüksek puan alıyor

Nightrain

IGN, Image'in tüm yayınlarını yine puana boğmuş. Şunları ilerde okuyabiliriz umarım.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

ferzan

Bu hafta itibariyle Amerika'da İmage Comics etiketiyle hangi dergiler çıkmış, kaçıncı sayıları çıkmış devam edelim...

ASTRONAUTS IN TROUBLE  #4

BITCH PLANET  #5

BLOODSTRIKE  #2

DEADLY CLASS  #16

FASTER THAN LIGHT  #1

INJECTION  #5

THE LEGACY OF LUTHER STRODE  #3

OUTCAST  #12

PHONOGRAM - THE IMMATERIAL GIRL  #2 (of 6)

SAVIOR  #6

STARVE  #4

THE FUSE  #14

THE MICE TEMPLAR, Volume V: Night's End  #5

THE WİCKED + THE DIVINE  #14

THE WALKING DEAD  #146

The Walking Dead için yalnızca kapak paylaşıyorum, zira iç sayfalar fazlasıyla spoiler içeriyor...Bu sayı, bizde yayınlanacak olan 25. cilde tekabül edecek sanırım...Türkçe'de henüz 22. cildi okuduk ama ben dayanamayıp 23 ve 24. ciltlerde neler olacağına göz atma gafletinde bulundum ve ağzım açık kalakaldım...Hani, diyoruz ya seri canavar gibi gidiyor diye, daha ne kadar şaşırtabilir ki diye...Tempo azıcık bile olsa düşmek şöyle dursun katlanarak ilerlemeye ve ısrarla kendini tekrar etmeden yeni heyecanlar sunmaya devam ediyor...O sebeple yalnızca kapak koyuyorum...Spoiler olmayacak tek sayfa dahi bulamadığım için...Zaten iç çizimleri biliyoruz hepimiz de... :) Haydi Marmara Çizgi, bekletme bizi...

Bu haftakiler yukarıda görüldüğü gibi...Çoğu devam eden seriler, bazıları 2., 3., 4. ya da 5. sayısında...Yalnızca ''Faster Than Light'' 1. sayısı itibariyle taze taze görücüye çıkmış...Sanıyorum gelecek hafta, bu başlığın 1.sayfası sonunda görsellerini paylaştığım Head Loppers'ın ilk sayısı ile Empty Zone'un 4.sayısı çıkacak...Onun harici önümüzdeki Ekim ve Kasım aylarında çıkacak olanlar da var...Bakalım onlar neymiş, paylaşılan önizlemelerine göz atalım...

codename BABOUSHKA  #1  (Ekim 2015)

BLACK MAGICK  #1  (Ekim 2015)

HUCK  #1  (Kasım 2015)

Önümüzdeki hafta devam edeceğiz haftalık Image dergilerine dumanı üzerindeyken...Bu hafta çıkanlar şimdilik bunlar...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

Nightrain

Vay arkadaş, adamlar domine edecek piyasayı.

Edit: Casanova'yı basan çıkar umarım. Gabriel Ba kişisine Şemsiye Akademisi'nden beri hayranım resmen. Kalemi çok güzel.

pearl jam

Cok tesekkurler ferzan . Bu basligi guncel tutabilirsen harika olur. Hepsi ilgi cekici seriler muthis bir cesitlilik var ama starve a resmen vuruldum.

battlehammer

Alıntı yapılan: ferzan - 11 Eylül, 2015, 16:49:31

THE WALKING DEAD  #146

The Walking Dead için yalnızca kapak paylaşıyorum, zira iç sayfalar fazlasıyla spoiler içeriyor...Bu sayı, bizde yayınlanacak olan 25. cilde tekabül edecek sanırım...Türkçe'de henüz 22. cildi okuduk ama ben dayanamayıp 23 ve 24. ciltlerde neler olacağına göz atma gafletinde bulundum ve ağzım açık kalakaldım...Hani, diyoruz ya seri canavar gibi gidiyor diye, daha ne kadar şaşırtabilir ki diye...Tempo azıcık bile olsa düşmek şöyle dursun katlanarak ilerlemeye ve ısrarla kendini tekrar etmeden yeni heyecanlar sunmaya devam ediyor...O sebeple yalnızca kapak koyuyorum...Spoiler olmayacak tek sayfa dahi bulamadığım için...Zaten iç çizimleri biliyoruz hepimiz de... :) Haydi Marmara Çizgi, bekletme bizi...

Önümüzdeki hafta devam edeceğiz haftalık Image dergilerine dumanı üzerindeyken...Bu hafta çıkanlar şimdilik bunlar...

146 25. cildin ikinci sayısı. 147 de yarın gece kindle store'da çıkıyor bu arada. İşler pek beklemediğim bir yönde gelişmeye başladı. Şahsen sabırsızım yeni sayı için.

nicholaihel

Tüm paylaşımlar mı ilgi çekici olur, heyecanlandırır kardeşim! Bir defa kapakların tamamı harika, usta işi, vurucu. Çizimler heyecan verici, temalar, hayal gücü orijinal. Yeter bu kadar süper kahraman taytı yok mu bizi bu alternatif image serilerine doyuracak bir babayiğit? :( :)

Ahhh ah! dedim incelerken.

emre ozdamarlar

Image ve Dark Horse koptu gidiyor bu ara.

Bu eserler varken Marvel-DC okumak icin tek sebep bile göremiyorum diyerek propaganda mi da yapayim :)

Nightrain

Murphy ve Remender ikilisinden yeni bir seri: Tokyo Ghost

ferzan

Gene buradayız...Bakalım bu hafta neler çıkmış Image Comics'ten...

'68 - Last Rites  #2

DEATH VIGIL  #8

INVINCIBLE  #123

ISLAND  #3

Enteresan bir dergiymiş bu...Bildiğimiz comics ebatlarında ama 100 küsür sayfa ve farklı çizerlerin katılımıyla oluşmuş karma bir çizgi roman dergisi...

MANIFEST DESTINY  #17

ODY-C  #7

RAT QUEENS  #12

SECRET IDENTITIES  #7

SEKS CRIMINALS  #12

SHUTTER  #15

SOUTHERN CROSS  #5

THE BEAUTY  #2

THE FADE OUT  #9

TOKYO GHOST  #1

Ve bu haftanın tek yeni serisi, ilk sayısıyla Tokyo Ghost...Nightrain dostum bir önceki iletide görselleri paylaşmış zaten ama ben de bu hafta çıkanlar listesinde es geçmeyeyim dedim, çift dikiş olsun istedim, bir kez daha paylaşmış oldum... :) Kendi sayfasında aylardır görürdüm bu serinin ön izleme çalışmalarını, kapak eskizlerini, siyah beyaz ve renkli aşamalarını...Yeni çıktığını öğrenince şaşırdım hatta...Ben çok daha önce başladı sanıyordum ama yanılmışım...Demek çizerlerin kişisel web sayfalarına çok da takılmamak lazımmış...

Bu haftakiler bu şekilde...Benim iple çektiğim ve daha fazla sayfasını görmek için sabırsızlandığım Head Lopper #1, Empty Zone #4, Southern Bastards #12 de sanırım gelecek hafta listesinde yer alacak Eylül ayı için...

Bu haftaki dergilerde sneak preview olarak verilen bir yeni seri var gene...Kasım ayında start alacak yeni yayınların sayısı üçe çıkmış oluyor böylece...

MONSTRESS  #1   ( Kasım 2015 )

Gelecek haftanın yeni sayılarıyla yeniden uzunca bir görsel paylaşımında bulunacağım...Şimdilik bu haftaki Image'ler bunlar...