2011 yılının son ödüllü yarışması

Başlatan rumar80, 16 Aralık, 2011, 10:08:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Geldik senenin son ödüllü yarışmasına.
   Yılbaşı, bayramlar hep bir şenlik içinde geçer. Ailemizle mutlu anlar, paylaşılan hediyeler vs.
   İşte sorumuz:
   Size verilen ve unutamadığınız bir hediyenin (mümkünse çizgi roman) öyküsünü dinlemek isteriz.
   Haydi klavye başına. 2012 yılının sizlere ve sevdiklerinize mutluluk ve sağlık getirmenizi dileriz.

rumar80

İlk konu geleneksel olarak benden.
  Konu biraz eğlenceli değil ama.....
  İlkokuldayım. Ağır geçen bir soğuk algınlığı nedeni ile ateşler içinde yatak döşek yatmaktayım. Babam kendi kurallarını bozmuş (okul döneminde çizgi roman yok) bana çizgi roman getirmiş. İlk defa görüyorum. Kutuba bir meteor düşmüş ona ulaşmaya çalışan insanlar. Aralarından biri de Tenten adında genç biri.
   Tenten'le ilk tanışmam hasta yatağımda ve Esrarengiz Yıldız adlı macera ile başladı. Aynı sayıda Turnesol olayı macerası da başlamış ve yarıda kalmıştı. Sonrası Tenten ve ailesi ile geçen sayısız zamanlar.

Burak

Ortaokul 2. sınıfın yaz tatili döneminde Annemin elinden yanmakdan kurtardığım,
Çizgi roman vb. yayınları apartman duvarından oluşturduğum bir tezgahda satışını veya değiş tokuş yapılmasını sağlayarak okuyamadığımız ÇR'lara ekonomik yoldan ulaşmanın kendimce bir formülünü bulmuştum.

Her sabah tezgâhı açıp gelen okumadığım romanları bir çırpıda okurken, komşumuz
Rahmetli Mediha abla bana:
-Burak gel de Yılmaz abinin burada eski kitapları var onları da  tezgahına koyarsın
diye seslendi.

Eski kitaplar dediği o güne kadar gördüğüm en geniş çr arşivi olduğunu tahmin edememiştim tabii.
Özel ciltlenmiş Conan'lar, Karaoğlanl'ar, Tarkan'lar, Tommiks Teksas vb.sayısını tahmin edemiyeceğim kadar çoklardı.:)
Hala bu kadar mutlu olduğum bir hediye aldığımı hatırlamıyorum :))
Teşekkürler Mediha abla, Nur içinde yat

hanac

Hediyeyi açıklama işi bana düştü;

1 kişiye STAR WARS KLON SAVAŞLARI ilk 6 sayı hediye

Sponsorumuz Ertan Bey'e ve JBC Yayıncılık'a teşekkürler.

sefik

Benim rahmetli dedem(babamin amcasi,dedem cok erken vefat ettigi icin dede derdim)ne zaman gitsek , odasından cizgiromanlarini getirirdi,ben de okurdum.yillarca gide gele,onun kitaplarını okuya okuya ben de bağımlı oldum tabii.Kendisi vefat ettiginde,eşi bütün kitaplarını bana verdi,o kitapların zaten en bastan beri bana ait old söylemişti.kizilmaskeler,tommikler,teksaslar,mister nolar....
Allah rahmet eylesin,sayesinde bende cizgiroman aşığı ve koleksiyoncusu oldum.

rumar80

Konu mu, ödül mü ilgi çekmedi anlamadım ama iki arkadaş daha cevap verdi. İhmal etmeyelim anılarımızı paylaşalım.

s.b

Doktor abim, konunun ilgi çekmemesi değilde hediye çizgiroman alan olmadığından mesaj gelmiyor gibi. Benim aldığım en güzel hediye çr, 4 cilt Tom Braks'lar. Nereden mi hediye geldi? Tabiki Altın Madalyon'dan. İşte benim için en güzel çr hediyesi bu.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

gamlıbaykuş

Benim aldığım en güzel ve tek çizgiroman hediyem, eşimin geçen yıl babalar gününde aldığı Mister No KM 16 idi. O kadar duygulandım ki anlatamam. Ve Sami abi'ye de katılıyorum insanlar birbirine çizgiroman hediye etmiyor. Çok yazık aslında...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

hennessy

Alıntı yapılan: hüzünlü flüt - 17 Aralık, 2011, 23:15:38
Benim aldığım en güzel ve tek çizgiroman hediyem, eşimin geçen yıl babalar gününde aldığı Mister No KM 16 idi. O kadar duygulandım ki anlatamam. Ve Sami abi'ye de katılıyorum insanlar birbirine çizgiroman hediye etmiyor. Çok yazık aslında...

Ben buna katılamayacağım sinan baba sagolsun bana Batman fece the face i hediye etti.Kalidor kardeşimde okudum verdiğin conanları adresini ver dedim kargolayacağım abi onları sana hediye ettim dedi ikisinede teşekkür ederim tekrar............
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

Batman her daim batman karanlıkların şövalyesi bazen ben bazen sen bazende bizden biri. İsyanları acıları yaşadıkları intikanları ve ikili dünyası batman.Bir akşam sinan baba ile İlyas ın dükkanında oturuyorduk masada.Bir bavul ve bir kaç büyük poşet kitap geldi sinan babanın arşivinden.Sinan baba poşetlerin birine elini daldırdı sonra kaltı ve bana geldi biliyorum batman'i çok seviyorsun ve bana her daim abi diyorsun bu sana hediyem dedi.

Dayıma olan düşkünlüğüm her daim bilinirdi gizlice odasına girerdim pink floyd dinlemek için bazen çağırırdı plakların içinde dalıp giderdim daha 12 yaşında idim the wall ile karşılaştığım zaman.Birgün tenten'in kitaplarını gördüm odasında gizlice aşırmaya başladım odadan o kitapları kaç kere kızdı bana ama birgün baktı benden kurtuluş yok ve hepsini bana verdi. İlk okuduğum hikaye idi tenten'in kızıl korsanın hazinesi nasıl unuturum.

hennessy

Hediye olmasada alacaksın okuyacaksın beğenmezsen geri getireceksin hikayesi....

İlyas'ın dükkanındayım daha yeni yeni gelip gitmeye başlıyorum.Yürüyen ölülerin ilk üç kitabı çıkmıştı.Kalktı kitapları aldı önüme koydı alıp okuyacaksın beğenmezsen parasını iade ederiz dedi.Şimdi 8.kitabı bekliyoruz............

Conan renkli seri 10 cilt

İlyastayım soru hiç conan okumadım ne tavsiye ederisn dedi on ciltlik conan'ı masaya koydu al git bişi sorma dedi :)

bu iki çizgi roman a başlamam hediye gibi oldu iki hikayeyide canı gönülden takip ediyorum.

roma

Merhaba,
Benim hikayem de bir nevi Allah'tan hediye :)
ögrencilik yılları üniversitede...Kaptan Swing'in aksoy 7.sayısını gördüm bayide. ama param çıkışmadıgı için alamamıştım. 700.000 tl idi o zamanlar:)
Sonrasında hüzünlü bir şekilde eve dönerken yolda 2.000.000 tl bulmuştum. Para bulanındır mantıgı ile koşa koşa gittim Swing'i aldım :) O an için en büyük hediye o olmuştu bana:) 

emre ozdamarlar

Heralde ilkokul 2 gibi teyzemin aldıgı Conan cildi benim cizgi romana baslamam da en buyuk etkenlerden birisidir. Daha okumayı yeni cözmusum, cocuk okumasını gelistirsin diye Conan cildiyle geliyor elinde teyzem. Böyle guzel geleneklerimiz gun gectikce kayboluyor :)

Kisisel olmayan hediyeme gelirsek Milliyet gazetesinin 80'li yıllarda butun Red Kit, Tenten, Tom Miks, Swing vs ne kadar cizgi roman varsa hepsini haftasonu ek olarak vermesidir.

darkwood

Benim hikayem 3 yaşlarındayken başımdan geçen ilginç bir öykü.
Biz 4 erkek kardeşiz, bu arada en küçük kardeş benim.  :)
Yıl 1971 bizimkiler sünnet hazırlıklarına girişmişler. Üzerimize sünnetlik kıyafetlerimizi geçirip, eve hatıra resimleri çektirmek üzere bir fotoğrafçı çağırmışlar.
Ben fotoğrafçıyı sünnetçi zannedip basmışım feryadı, beni susturmanın bir yolunu bulmak için elime 2-3 tane çizgiroman tutuşturmuşlar ve bir dahada geri alamamışlar.  ;D
Nasıl hatırlıyorsun derseniz, üzerimde sünnet kıyafetleri ve elimde çizgiromanlar ile siyah beyaz bir fotoğrafım var, ayrıca konu hakkında ailemden bilgi aldım...
Darkwood Sakinleri..

monomial

Şimdi ben bu yarışmaya katılamıyorum değil mi? Önceki hediyeyi almayıp buna katılsam, star wars  :'(