Ödüllü yeni yıl konumuz- Aralık 2011

Başlatan rumar80, 20 Aralık, 2011, 18:11:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Sevgili dostlar,
   Geleneği bozmayalım. Altın madalyon sizlere yeni yılda hediye vermeye devam ediyor. Şimdi sıra ikinci konuda:
Sizin için en iyi çizgi roman uyarlaması film hangisidir?
   31 Aralık tarihine kadar mesaj yazacak dostlardan birine benden Watchmen (Türkçe)
    Ayrıca yeni yıla özel olarak bu yarışmada daha önce ödül kazanan birarkadaşımız da kazanabilecek. Haydi kolay gelsin.

rumar80

Son yıllarda birbirinden güzel çizgi roman uyarlamaları beyaz perdeyi kapladı. Spider man, Iron man,vs hepsi iyi.
Benim favorim X-men first class. X men ailesine sıfırdan bir bakış ve güel bir dil. Renkli karakterler. Konuk Wolverine. Çok güzel bir eğlence.
   Bir diğer film de Green lantern. Beklediğimden daha iyi bir film. Keşke devamı da olsa. Bir de biri değerlendirmesini yapsa.
   Ne???? Biri e-dergi mi dedi?

kedidiro

e-dergi de demişken benim bu konudaki cevabım kesinlikle american splendor ( görkemli hayatım) çizgi karakteri nerdeyse ete kemiğe büründürmüş paul giamatti'nin nefis oyunculuğu, çizgiden gerçek harvey pekar'a ondan kurgu oyuncuya akıp duran sinema diliyle muhteşem bir çizgi roman uyarlamasıdır...öyle ki bana hiç okumadığım bu çizgi romanı delice merak ettirmiş ve altın madalyon e dergi için '' okuyamadığımız çizgi romanlara güzelleme'' başlıklı bir yazı bile yazdırmıştır...

kültürelgüncel

Şu an "en iyi olduğunu düşündüğüm" çizgi roman uyarlaması filmler; Iron Man, Transformers ve V For Vendetta... V'nin çizgi romanının filmden daha iyi olduğunu söylüyor herkes. En yakın zamanda okumayı istiyorum. Filmi beğenmiştim.
Bu arada Tarkan filmlerini de unutmamak gerek. Bugüne kadar birçok kere izlemiş olsam da yine izleyebilirim :) Jenerik müziği de ayrı güzeldir.

hennessy

Bu iki karakter oyuncusunu aynı karade gördükten sonra dark knight diyorum. Joker joker olalı en iyi bu bölümde oynandı bence konusu efekleri batman'i ile tek geçerim yarasa adamı...Joker ölürken bile intikamını acı aldı Batman den seçime sürükledi onu ve işi bitirdi.........

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

alan ford

V For Vendetta ve Watchmen film olarak iyiydiler. Ama iş çizgi romandan uyarlamaysa , çizgi romanların yanında sönük kalıyorlar. 

Pek kimsenin sevmediği Ang Lee'nin Hulk'unu sevmiştim ben. Yine de favori çizgi roman uyarlamam Persepolis. Sin City'de fena değildi hani :))
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

V

"İstemem,eksik olsun.."

HacıGeraltEmmi

Beğendiğim birkaç film var. Kick-Ass, Sin City, Scott Pilgrim vs. the World, V for Vendetta, X-men First Class, The Dark Knight...
Birini seçmem gerekirse; Sin City derim. Tam çizgi roman tadında bir filmdir. Kick-Ass'da harika bir filmdir. Bu ikisi arasında ayrım yapamadım yahu ;D

[IMG]http://img18.imageshack.us/img18/3003/2026941.jpg[/img]

[IMG]http://img829.imageshack.us/img829/9582/0172dpi.jpg[/img]

sefik

hanac

Kesinlikle Kick-Ass.

Neredeyse birebir çekmişler ve çok iyi çekmişler.

Hediye için Umar'a tekrar teşekkürler, bu cildin artık piyasada pek bulunamadığını da belirteyim.  :)

alan ford

Hellboy'u unutmuşum bak. Özellikle ikinci film Altın Ordu çok iyiydi. Başındaki kukla gösterisi muhteşemdi. Bu arada yönetmeni Del Toro'nun da bir çizgi romanı  bu aralar Dark Horse'dan çıkacak.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

kalidor

Hellboy ve özellikle Sin City uyarlama konusunda gerçekten müthiştir. Sin City'deki bazı sahneler çizgiromanla birebirdi neredeyse. Bunun dışında 1980 yapımı Flash Gordon filmi de uyarlama açısından başarılıdır. Filmin başında Ming'in sarayındaki Amerikan futbolu sahnesi çok eğlencelidir. Queen'in müthiş soundtrackini de hatırlatalım... Bu filmin kadrosu da muhteşemedir. Ming rolünde Max Von Sydow harikadır. Sonra Ornella Muti, Timothy Dalton'ı da unutmamak lazım. He-man (Masters of the Universe) (He-Man rolünde Dolph Lundgren) filmi de İskeletor (Frank Langella), Hayvan Adam, Evil Lin (Ziyaretçiler dizisinden efsanevi Diana ;)), Büyücü, General ve Tira gibi karakterlerin olması sebebiyle başarılı bir uyarlamadır. Bu filmde Orko ve titreğin olmaması tabiki affedilmez bir handikaptır.  Bunun dışında ilk Punisher filmi de (Punisher rolünde Dolph Lundgren) bence 3 film arasındaki en iyi uyarlamadır.

Crom! Ölüleri Say...

pizagor

Bir numaraya The Dark Knight'ı, ikiye de Wolverine'i koyuyorum...

The Dark Knight bu haftasonu yeniden seyrettim ve Nolan'a yine şapka çıkardım. Bu filmde pırıl pırıl parlayan Joker karakterinin yanına Harvey Dent'i de koyuyorum. Acaba başka hangi süper kahraman filminde esas oğlan bu şekilde kötülerin yanında böylesine sönük kalmıştır?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

sinançalık

Kesinlikle Hellboy !

Neden Hellboy ? Çünkü Ron Perlman'ın çizgiromanda ki ve diğer art çizimlerde ki Hellboy ile birebir benzetilmesinden. Şu ana kadar evet pek çok karakter gördük izledik ama V for vendetta ve Hellboy haricinda böyle cuk oturmuş dediğimiz rol varmı ? Joker bile davranışlarıyla benziyor ama yüz vs olarak alakasız kalıyor. O yüzden kesinlikle Hellboy diyorum.

essegesse

Belki abes olacak ama ben GI-JOE'yu çk beğenmiştim.