Kaptan Swing'te sona doğru.

Başlatan caretta, 27 Aralık, 2011, 19:00:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Bildiğiniz üzere Kaptan Swing 81 sayıda sonlanıyor.Bonelli maceraları dışında 28 macera saptandı.Ben bu
sayıların çoğuna sahibim.Hepsi de1980'li yıllara kadar İlhami Alpagut'un yayınladığı maceralar.Sonraki yayıncı
Ertuğrul Ürer bunları hiç yayınlamadı.Haşim Bey'e gönderdiğim listede 17 maceranın yayınlandığını geriye
kalan 11 sayının ne olacağını sordum.Gönderdiği cevapta 80.cildin 5,81.cildin ise 6 macera içereceğini
yazdı.Buna göre kalan son 11 macera:
     Büyük Top
     Kaçış
     İntikam Meleği
     Zaferin Bedeli
     Kanlı Sır
     Müthiş Takip
     Düellocu
     Ketty'nin Sırrı
     Puik'in Oyunu
     Şeytan Ateşi
     Hain Avı
Sırasını bilmiyorum ama ocak,şubat aylarında bunlar da yayınlanınca Haşim Bey'in çok iddialı olarak söylediği gibi
dünyadaki bütün Kaptan Swing külliyatı tamamlanmış olacak.Kendisine uzun soluklu yeni Kit Taylor yayın
sürecinde kolaylıklar dilerim...

darkwood

Hoz'un yayınladığı bu güzel külliyatta tamamlanmak üzere, sıra geldi Kit Taylor a.
Umarım sorunsuz bir şekilde bu seride tamamlanır..
Darkwood Sakinleri..

aa

Eksiksiz olarak tamamladığı için HOZ a çok teşekkürler....
Esse Gesse Hayranı...

hennessy

Swing 81.sayı çıktı Hoz'a tekrar teşekkür etmek lazım bir seriyi daha bitirdi.........
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Tarkan Kurt

Böyle uzun bir seriyi  eksiksiz olarak tamamlamak mükemmel bir şey. Hoz Comics'i Haşim ÖZ'ün şahsında tebrik ederim ve başarılarla dolu bol kazançlı bir yayın hayatı dilerim.

aa

Gerçekten takdire şayan. Çok uzun bir seri, düzenli yayın ve iyi bir baskı kalitesi. Ayrıca makul fiyat. Daha ne istenebilir ki....
Esse Gesse Hayranı...

DAMPYR

Alıntı yapılan: hennessy - 04 Şubat, 2012, 13:05:54
Swing 81.sayı çıktı Hoz'a tekrar teşekkür etmek lazım bir seriyi daha bitirdi.........

Hoz gerçekten Taktire sayan işler yapıyor.Darısı diğer Yayınevlerinin başına....... :D ;) :)

gamlıbaykuş

Tebrikler HOZ, umarım diğer serileri de rahatlıkla tamamlarsınız :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

mgsar

Kit Taylor'u güvenle alıp biriktirebileceğimizin bir işareti bence de.

darkwood

Disiplinli bir çalışma ile Swing serisinide tamamlayan Haşim bey ve ekibini kutluyorum. Artık Kit Taylor ve TomBraks'a devam diyorum, hayırlısıyla bunlarında tamamlandığını görmeyi umut ediyorum...
Darkwood Sakinleri..

s.b

81. SAYI KAPAK İÇİ VEDA YAZISI

Evet,
Sizlerin söylediği gibi, seri tamamlayan yayınevi Swing'in maceralarının da sonuna geldi.

Ocak 2005 ve Şubat 2012...

34 Kitap 192 sayfalık, 3 tam macera 6528 sayfa,
1 kitap renkli Swing'in Hikayesi 100. sayı özel 96 sayfa...
35 kitap 320 sayfalık, 5 tam macera 11392 sayfa...
Toplamda 281 macera...
7 kitap 288* sayfa özel seri 11 macera, 7 fasikül 1696 sayfa...
5 kitap 288* sayfa 27 maceralık Türk çizimler, 1600 sayfa...
Toplam da 81 kitap ve tüm Kaptan Swing Külliyatı 21 bin 312 sayfa olarak tamamlandı.

Bunlara ek olarak ilk 7 kitapta verilen 118 sayfalık resimli roman,
4 kitap 8 macera 512 sayfa, İtalyanları bile kıskandıran renkli Kaptan Swing'ler...

En toplamında Hoz Comics'in yayınladığı Kaptan Swing'ler tas tamam 21 bin 942 sayfa...

Eee kolay değil...
Güle güle git Kaptan...
Seni seviyoruz...
                                                         hozcomics
(* Yaklaşık olarak)

Evet, böylece Kaptanımızı yolcu ettik. Haşim beye bir kez daha teşekkür ediyorum. Böylesine kaliteli ve pırıl pırıl bir Swing külliyatını onun sayesinde tamamlayabildik. Zaman zaman kendisini eleştirsekte aslında bu piyasada işini en iyi yapan adamdır Haşim bey.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

aa

Çok güzel bir yazı olmuş. Teşekkürler Haşim Bey....
Esse Gesse Hayranı...

ErenKoyunoglu

yunusmeyra

seriyi bitirdiği için yayınevine çok teşekkürler..ancak bir soru ortada duruyor hala..bu fazla ve nispeten aslından uzak (kötü çizimleri veya kopya kurguları..) çizilmiş sayıları tam olarak kimin yaptığı-yaptırttığı tam neticeya bağlanamadı..uydurma isimli çizerler mi? ismet kırdar v.s. gibi o sırada piyasaya iş yapan yerli ressamlar mı? yoksa swing'in tutulduğu bir başka ülkenin (bir önsözde yugoslavya geçmişti..) "kopyacı" çizerleri mi? tabii bunlar yayıncı ve okuyucuyu ilgilendirmekten daha çok çizgi roman tarihini merak edenleri ve koleksiyoncuları ilgilendiriyor belki de.. ;)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR