E-Dergi Sayı 2..

Başlatan V, 02 Ocak, 2012, 19:06:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

E-Dergiyi yeni okumaya başladım.

Bir sorum olacak;

Loch Ness'in Gizeminde Martin'in eli kolu iple bağlı idi.

Birden koşmaya falan başladı, ellerinindeki ve ayaklarındaki bağları ne zaman çözdü ki ?

V

3. gözü olan birisini ipler-zincirler nasıl tutsun? :)

Bu sorunun cevabını Alper öykünün devamında verecektir herhalde..
"İstemem,eksik olsun.."

alper_kaya

Alıntı yapılan: hanac - 20 Nisan, 2012, 20:45:50
E-Dergiyi yeni okumaya başladım.

Bir sorum olacak;

Loch Ness'in Gizeminde Martin'in eli kolu iple bağlı idi.

Birden koşmaya falan başladı, ellerinindeki ve ayaklarındaki bağları ne zaman çözdü ki ?

Öyküyü parça parça yazıp tek bir yere kopyalarken bir paragrafı ihmal etmişiz, uyarınla farkettim hocam. Silahlı adamlara saldırmak için ayağa kalkarken kutudaki bir çıkıntıya takılan ipler çözülecekti... Özürlerimle... Ve dikkatiniz karşısında saygılarımla...

hanac

Alıntı yapılan: alper_kaya - 28 Nisan, 2012, 21:54:21
Öyküyü parça parça yazıp tek bir yere kopyalarken bir paragrafı ihmal etmişiz, uyarınla farkettim hocam. Silahlı adamlara saldırmak için ayağa kalkarken kutudaki bir çıkıntıya takılan ipler çözülecekti... Özürlerimle... Ve dikkatiniz karşısında saygılarımla...

Saygılar bizden, 3. bölümü heyecanla bekliyoruz.

hanac

Nihayet dün gece okumayı bitirebildim.

Engin, 133 sayfa biraz uzun geldi  :)

Yorumlar çok az, bu durum biraz üzücü.

Halbuki yazarlar iyi / kötü yorum görmek isterler.

İşte benim yorumlarım;

Alper Kaya @ Daha önce de yazmıştım, devamını merakla bekliyoruz.

Caner Keler @ Tamam Whiteout'u izlemeyeceğiz  :) Sırada tanıtacağın hangi çr uyarlaması var ?

Mustafa Men @ Yurdagün Göker abimizi bize hatırlattığın için çok teşekkürler.

hanac @ Tebrik ediyorum, mükemmel bir yazı.

Rıza U. Gürsu @ Derginin 1/3 ü sana ait  :) Rick Jones yazısı çok güzel, Marvel dünyasını tanıtmaya devam et lütfen.

Mazlum Akın @ Okurken karnım acıktı  :) Eline sağlık.

Doğa Demiray @ Tembelliği bırak, hemen yeni yazı hazırlığına geç.  ;D

Umut Çalışan @ Mükemmel olmuş. Umut, bu işi profesyonelce yapma vaktin geldi.

Engin Gül @ Hiç bilmediğim bir dergiyi tanıtmışsın, bakalım sırada ne var.

kedidiro @ Hocam, Lone Wolf artık TR de yayınlanacak diyebiliriz.

Uğur Aslan @ Resimlerle birlikte akıcı bir yazı olmuş. Devamı gelecek mi ?

Atilla Çolakoğlu @ Abi bence Tim için daha çok bekleyeceğiz.

Peyami @ Diğer arkadaşlar alınmasın ama benim favorim Peyami'nin Pertavsızı Köşesi.

Tanıttığı ÇR lardan La Rage (Kudurganlar) epey ilgimi çekti. Ayrıca Devil filmini ben de çok sevdim.

Bu arada pazar sabahlarına ait olan anın gerçek mi ? Beni epey hüzünlendirdi.

affedlmeyen

Hasan Abi yorumun için çok teşekkür ediyorum. Birileri yorum yapsın bi eleştiri yapsın diye bekliyordum ama ümidi kesmiştim ki sen çıkageldin. Resimleri Engin Abi ekledi ben resim bulamamıştım fazla. Devamı gelecek ama sanırım 4. sayıya yetiştirebilirim.

Vega

Valla ne yalan söyleyeyim, ben de dergi yi (ya da en azından benim hikayemi) birilerinin okuyup okumadığından şüphelenmeye başlamıştım. Hiç değilse okuduğun için teşekkürler Hasan abi. Beğenmiş olmana da ayrıca sevindim.
İlk kitabım Yanlış Adam çıktı. Edirne sokaklarında geçen çizgiroman temelleri üzerine kurulu bu romanı almayı unutmayın...

rumar80

Sevgili Vega emin ol okunuyor.

V

Dergimizde "Çizgi Tarihimizin Gömülü Hazineleri" yazı dizisinin illk bölümünde tanıtımını yaptığımız "Aksak Kurbağa" dergisini

zamanında çıkartmış olan üstat Turgut Yüksel dergimizi okumuş ve bize bir mail yollamış.Sizlerle paylaşıyorum.:
"
Selamlar,

İyi niyetle yaptığınız dergiyi çok sevdim, özellikle de Wang Yu'yu hatırlayan insanlar olarak kayda geçtim hafızanızı. Ayrıca "Aksak Kurbağa"yı vakti zamanında yapan kişi olarak onu detaylıca hatırlatmanız bende eksik olan sayılara hayıflanmama sebep oldu.

Elinize sağlık, kolay gelsin...

Turgut Yüksel"

Turgut ustaya bizde çok teşekkür ediyoruz.
"İstemem,eksik olsun.."

kadri kerem

İlk iki sayıda emeği geçen herkesi tebrik ederim. Umarım 3. sayı daha da dolu dolu olur!

Peyami

Alıntı yapılan: hanac - 08 Mayıs, 2012, 09:08:15
Nihayet dün gece okumayı bitirebildim.

Peyami @ Diğer arkadaşlar alınmasın ama benim favorim Peyami'nin Pertavsızı Köşesi.

Tanıttığı ÇR lardan La Rage (Kudurganlar) epey ilgimi çekti. Ayrıca Devil filmini ben de çok sevdim.

Bu arada pazar sabahlarına ait olan anın gerçek mi ? Beni epey hüzünlendirdi.

Pek siteye giremediğim için cevap biraz geç oldu, kusura bakma Hasan. Öncelikle sana ve beğenisini belirten tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Aslında bu konuyu soran çok sayıda  eposta  aldığım için ( :D) bir sonraki yazıda koymayı düşündüğüm "okur mektupları" köşesinde cevap verecektim zaten. Fakat kısaca burada da söylemiş olayım. Hani "Finding Neverland" diye bir film vardır. Orada J. M. Barrie yatakta zıplayan çocukları görür ama zihninde onların pencereden uçtuğunu canlandırır ya, benim ki de o hesap biraz. %30 gerçek %70 kurgu diyebiliriz. Açıkçası pek mutsuz sayılabilecek bir çocukluğum olmadı. Ama çevremdeki mutsuzlukları yakından hissedebilen bir yapım vardı. Hala da öyledir.

Devil çok sade bir filmdi ama nedense beni epey etkiledi. Beğenilerimizin buluşmasına sevindim dostum.

nicholaihel

Bu sayıda Doğa Demiray'ın kaleme aldığı Corto Maltese yazısını büyük keyifle okudum. NTV'nin ilk iki sayısını okuyup devam etmemiştim. Bu yazı sonrası (baskısı tükenmemiş olsa) Dost baskısını seri olarak sipariş ederdim. Bu seri yeniden ve büyük/orijinal boyutta basılmayı hakediyor galiba.

alan ford

Teşekkürler , beğendinize sevindim. Benim de  hayalim Flaneur'un Roza Hakmen çevirisiyle Corto basması. :)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir