HOUSE OF M - Marmara Çizgi

Başlatan yalcinerol345, 15 Ocak, 2012, 13:42:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kandorlu

Bende okudum ve çok beğendim emeyinize sağlık.

Gambit

Ilke maalesef ben de Orjinali oldugu icin ve evde yer olmadigi icin ben almadim dostum

ama saglam takdir ediyorum yaptiklarini(zi)

rumar80

İlke'nin azmi, çalışkanlığı ve başarısı takdir edilmeyecek te ne olacak?
  Comics gibi zor tutulan bir dalda arka arkaya (hem HOZ'da hem de Marmara'da) kaliteli yayınlar çıkarmak ve çıkarmaya devam etmek saygı duyulacak bir iştir.

omega red

House of M'i okudum bugün. kitabın öncesini bilmiyorsanız ilke'nin önsüzünü okuduğunuzda aklınızda bir soru işareti kalmıyor.
kitap tam bir bütünlük içinde. tüm marvel evreninde geçen bir film gibi iyi yazılmış ve çizilmiş.
çok dramatik bir kitap bir yandan da. spider-man'in olduğu her kare hüzünlendirdi beni. karakterlerin iyiliğini veya kötülüğünü sorguluyorsunuz...

rumar80

Yıllar sonra bu sefer Türkçe olarak okudum. Bendis Avengers dünyasına iyice hakim oluyor.
İlk defa birisinin ölümünü bu kadar istiyorinsan. Özellikle Peter'ın başına gelenler nefret hislerini tepeye vurduruyor. Kaçırmayın, okuyun. Layla Miller ile de tanışın..

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 16 Haziran, 2012, 15:18:16
   Yıllar sonra bu sefer Türkçe olarak okudum. Bendis Avengers dünyasına iyice hakim oluyor.
İlk defa birisinin ölümünü bu kadar istiyorinsan. Özellikle Peter'ın başına gelenler nefret hislerini tepeye vurduruyor. Kaçırmayın, okuyun. Layla Miller ile de tanışın..

Bu ifadeden Layla Miller'ın gelecek hikayelerden rol kaptığı anlamını çıkarıyorum!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Layla Miller Peter David'in yazdığı X Factor serisinin kilit karakterlerinden biri olacak.

pizagor

Sevgili İlke'yi güzel çevirisi için bu sefer kutluyorum... Albüm dört dörtlük... Fasiküllere ayrı ayrı baktığımda sayfa sayılarında farklılıklar var, kimisi 25, kimisi 22 kimisi de 21 sayfa ki bu durum bana garip geldi... Şimdi merakla Avengers Disassembled'ı bekliyorum...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

HacıGeraltEmmi

Nefis baskı kalitesi, tercümesi ve diğer tüm yaptıkları için Marmara Çizgi ve İlke'ye teşekkür ettikten sonra Comics uzmanlarına House of M sonrasıyla ilgili bir sorum var.

SORU KİTAP HAKKINDA İPUCU İÇEREBİLİR
KİTABI OKUMADIYSANIZ SORUYU OKUMAYINIZ

SORU BAŞLANGICI

House of M hikayesi sonrasında belli birkaç mutant dışında güçlerini kaybedenlerin durumu ne oluyor?
Wanda Maksimoff tüm bu mutantların gücünü kendinde mi topladı, yoksa ne oldu?
Wolverine artık tüm geçmişini hatırladığına göre Marvel evrenine orta yerinden snikt yaptı mı?
Profesör X nereye kayboldu? Ekibi bırakıp uzaylı manitasının yanına mı sıvıştı?
Yani bu dağınık durumu hangi seride devam ettirip toparladılar veya nasıl toparlayamadılar?

rumar80

HacıGeraltEmmi

Soru kısmını kitabı okumayanları düşünerek görünmesin diye bej renkli bıraktım. Seçili hale getirirsen görünür üstad.

dorukgs

bildiğim kadariyla mutant güçlerini kaybeden mutantların enerjileri(mutant güçleri) birleşerek The Collective diye bir yaratık yarattı ve bu yaratık da Kanadalı mutant takımı Alpha Flight ı yok etti

dorukgs

İsteyen altevren den X-men tarihi içerikli dosyadan House of M in sonuçlarına bakabilir :)

dorukgs

House of M in Sonuçları
1- Dünyadaki mutantların sayısı büyük ölçüde azaldı. Marvel'ın ilk açıklamasına göre sadece 198
mutant kaldığı belirtilse de, sonra bu sayının daha fazla olduğu öğrenildi. Yine de, dünyadaki mutant
sayısının en fazla birkaç yüze kadar düştü.
2- Charles Xavier, Scarlet Witch ve  Scarlet Witch'in kardeşi Quicksilver ortadan kayboldular.
3- X-Men'in en popüler mutantı Wolverine, House of M sonrasında geçmişini tamamen hatırladı.
Böylece, karakterin en önemli özelliklerinden biri ortadan kalksa da, Logan'ın geçmişindeki kişilerle
yüzleşmesi hem yeni sırların ortaya çıkmasına, hem de pek çok yeni maceranın yaratılmasına yol
açtı.
4- Mutantların yok olan tüm güçleri birleşip The Collective adlı bir yaratık oluşturdular. Bu
mutantların tamamının güçlerine sahip olan The Collective, Kanada'lı mutant takımı Alpha Flight'ı
yok etti.
5- Marvel'ın en başarılı crossoverlarından kabul edilen "Onslaught" serisinin baş kötü kahramanı
Onslaught yeniden canlandı, kahramanların ve X-Men'in çabalarıyla Onsalught Negative Zone'a
hapsedildi.
6- Yıllardır varlığından şüphelenilen fakat kim olduğu veya gerçekten olup olmadığı bilinmeyen
üçüncü Summers kardeşi ortaya çıktı. Mutantların kaybolan güçlerinin enerjisiyle yıllardır uyumakta
olan Gabriel Summers, yani Vulcan, uzun süreli uykusundan uyandı.
7- Son olarak, mutantların bu kadar büyük bir güç kaybına uğraması ve yeniden büyük bir azınlık
haline gelmesi sebebiyle, mutantlara karşı ırkçılık ve nefret yeniden tavan yaptı. Mutantların
güçlerini kaybettikleri gün "M-Day" olarak adlandırıldı.

HacıGeraltEmmi