HOUSE OF M - Marmara Çizgi

Başlatan yalcinerol345, 15 Ocak, 2012, 13:42:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

House of M'i okudum ve çok beğendim.

Gerekli Şeyler ile zamanlamaları mükemmel olmuş.

Önce New Avengers 3'ü tekrar okudum, sonra House of M'e başladım, göderme olduğu için ara verdim ve Gizli Savaş'ı tekrar okudum

House of M'e devam ettim ve bitirdim, sonra New Avengers 4 ile final yaptım.

drfuhrer

arkadaşlar geçen D&R'de gezerken gözüme ''house of m'' adlı bir çizgi roman takıldı.neyin nesidir,bilgisi olan var mı?forumda da denk gelmedim ya da gözümden kaçtı...tek sayılık bir seri midir yoksa devamı da var mı?

tommikser

Doktorum nasıl gözünden kaçtı?Günlerce konuşuldu.İlke'nin dolayısıyla Marmara'nın çıkardığı bir yayın.Ben hemen alıp okudum.Şunu diyebilirim uzun zamandır okuduğum en güzel öykü ve çizim içeren Marvel oldu.Hala almadıysan çok şey kaçırıyorsun haberin olsun.

omega red

Alıntı yapılan: ArAmAS - 26 Temmuz, 2012, 15:21:08
arkadaşlar geçen D&R'de gezerken gözüme ''house of m'' adlı bir çizgi roman takıldı.neyin nesidir,bilgisi olan var mı?forumda da denk gelmedim ya da gözümden kaçtı...tek sayılık bir seri midir yoksa devamı da var mı?

türkçe yayınlanmış en iyi süper kahraman kitaplarından biri. türü seviyorsanız mutlaka okuyun.

BAHADIR

drfuhrer

bugün alıyorum o zaman.bu arada one shot mu olacak bu kitap?

hanac

Alıntı yapılan: ArAmAS - 28 Temmuz, 2012, 11:19:25

One Shot dostum.

pizagor

Alıntı yapılan: ArAmAS - 28 Temmuz, 2012, 11:19:25

Sevgili İlke'nin açıklamalarını içeren sayfayı okuduktan sonra panellere geçersen daha iyi olur. Geçmişe dair o açıklamaları atlamak okuma keyfini azaltacaktır...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

darkwood

One shot olarak Gerekli tarafından yayınlanan 1602 de çok beğenmiştim, bu kadar itkiden sonra sanırım bu kitabıda okuyacağım.  8)
Darkwood Sakinleri..

s.b

Alıntı yapılan: ilke - 13 Haziran, 2012, 18:04:52
yahu kimse mi okumadı house of m'i?  :(

İlke Bey ben bu sabah okudum. Bu geçikme için kusuruma bakmayın.

House of M benim pek bilmediğim bir dünyadan bahsediyor. Yani mevzuya biraz Fransızım.
Ancak ilk sayfadaki İlke Beyin izahatini okuduktan sonra kitabı okumaya başladığım için bir şeyler anlayabildim. Bir kişinin bütün dünyayı değiştirmesi veya değiştiğini düşündürmesi elbetteki olağan bir şey değil. Böylesine büyük bir gücün karşısında kim ne yapabilirki sorusunun cevabını bu ciltte görmüş olduk. Mutantlar yok mu oldular yoksa sadece güçlerini mi kaybettiler? En ilginci de Wolvinin geçmişini hatırlaması. Adam ne kadar sevinerek "bütün hayatımı, hepsini hatırlıyorum" diyor. Doğrusunu isterseniz ben de Logan'ın geçmişini merak ediyorum. Hiç şüphesiz bu cilt Marvel'in mihenk taşlarından biri.
House of M için teşekkürler.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

dean

Hikayenin yayıldığı bütün çizgi romanlar için House of M Checklist.

Avengers ve X-Men, gerçekliği değiştirebilen mutant güçleri Marvel Evreni'nin dokusunu zedeleyen Scarlet Witch'in kaderinin ne olacağına karar vermek üzere bir araya gelirler. Kahramanlar eski takım arkadaşlarının hayatı üzerine tartışırlarken, bir beyaz ışık dalgası hepsini içine alır. Bir an içinde bütün Marvel Evreni sonsuza dek değişir!

House of M eskisinden çok farklı bir dünyadır. Magneto'nun demir eli ve çocukları Quicksilver ile Scarlet Witch'in yönetimindeki mutantlar artık insanoğluna hükmetmektedirler. Mutant hakimiyetine karşı direnmek amacıyla farklı yerlere dağılmış sadece birkaç kahraman grubu bulunmaktadır. Dünyanın olması gerektiği halini hatırlayan tek kişi Wolverine'ken kahramanların House of M'i nasıl alaşağı edecekleri de büyük bir soru işaretidir.
(Tanıtım Bülteninden)

Black Panther #7
Cable & Deadpool #17
Captain America #10
Excalibur #11-14
Exiles #69-71
Giant Size Ms. Marvel #1
House of M #1-8
House of M: Avengers #1-5
House of M: Fantastic Four #1-3
House of M: Iron Man #1-3
House of M: Masters of Evil #1-4
House of M: Spider-Man #1-5
House of M: Civil War #1-5
House of M Sketchbook
Incredible Hulk #83-86
Mutopia X #1-4 (of 5)
New Thunderbolts #11
New X-Men: Academy X #16-19
Secrets of the House of M
The Pulse: House of M Special Edition
The Pulse #10
"Punnyville" (a short piece from Hulk: Broken Worlds #1)
Uncanny X-Men #462-465
Wolverine #33-35

Nightrain

Avengers Disassembled'dan sonra House of M'e geçtim. Abi Oliver Coipel muhteşem bir çizer kesinlikle. Gözlerim bayram üstüne bayram etti. 3.sayıyı bitirdim ve şahane gidiyor. Bendis'i sevmem ama güzel yazmış. İlerde bozmazsa favori hikayelerimden biri olacak.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Forsythe