Ödüllü Ocak 2012 konusu

Başlatan rumar80, 16 Ocak, 2012, 09:17:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Herkese tekrar iyi seneler. Bir kez daha yeni bir ödüllü konu ile birlikteyiz.
   Bu sefer zevkimize hitap edelim dedik. Aramızda Tex okumayan yoktur. Gece kartalının birçok macerası paylaşılmıştır. Birçok usta yazmış ve çizmiştir.
   Soru basit:
   Sizin için en ETKİLEYİCİ Tex macerası hangisidir?
   16/01/2012-31/01/2012 tarihleri arasında yorumlarınızı bekliyoruz.
   Sevgiler.

rumar80

Benim en etkilendiğim macera zamanında Fort Defiance adıyla yayınlanmış "intikam yemini" adlı maceradır.
   Konu basit gibi görünse de Tex'in Lilith'e aşkı, onu kaybetmenin verdiği acı ve yıllar sonra bile intikamının peşinde koşması beni çok sarsmıştır. O zamanlar Tex'e bir kez daha hayran olmuştum.
  Peki, siz???

BAHADIR

Tex dediniz mi akan sular durur...  Beni etkileyen ama aklıma gelmeyen bir çok macerasının yanında AD yayınlarının ilk sayısı ile başlayan Villa'nın çizdiği "Kumpas" macerası ilklerimin en başında gelir...

Tabi tüm bunların yanında sıralamalarda her zaman en üst de olan ve bir anlamda bulaşıkcılık, ölü gömücülük ve Teks'in arkasını toplamasından ziyade Carson'a iade-i itibar mahiyetinde Oğlak'ın 7. sayısında başlayan "Carson" adlı macerayı es geçersek ayıp etmiş oluruz...

Aslında düşündükçe okunası ne maceralar akla geliyor ama hepsini ben söylersem de başka bir ayıp olur... ;)

hanac

Hediyeleri açıklayayım,

Mesaj yazarak katılan bir arkadaşımıza Özer Sahaf'dan çıkan Thorgal'ın ilk 5 sayısı hediye verilecektir.

Sponsorumuz pizagor arkadaşımızdır, kendisine teşekkür ederiz.

barisvolkan

Tex willer zaten çoçukluktan beri hayran kaldıgım bir kahraman ve zevkle okur baş köşe misafirimdir.Her macerası ayrı bir haz  verir bana,mefisto beni  çok etkilemiştir. Halada o etki devam etmekte....

kalidor

Yorum yapamayacak kadar az Teks okuduğum için bu ay boş geçeceğim.

Ama bence en iyi Conan macerası Red Nails -Kızıl Tırnaklar- dır.  ;D
Crom! Ölüleri Say...

afu

"Navajo Kanı" unutamadığım bir Tex macerasıdır.
Tex'in Gece Kartalı olarak beyazlara karşı uyguladığı savaş stratejileri unutulmazdı.
Hala tadı damağımdadır. O zamanlar sarı sırt renkli Teks ciltlerinde (1970-80 li yıllar) okumuştum. Yeni çıkan kitaplarda yayınlandı mı bilmiyorum?

HacıGeraltEmmi

Birçok macerası girer bu listeye. Ancak Tiger'ın gruba katılmasının öyküsünün anlatıldığı "Gururlu Navajo" diye başlayan yaklaşık 4 cilt süren macera müthiştir gerçekten. "Carson" da okunması gereken maceralardan biridir.

pizagor

Tex, şablonunu artık ezberlediğimiz bir çizgiroman... Bir kanyona yaklaşırken Tex'in yanık kokusunu alacağını ve Carson'la arasında görev dağılımı üzerine bir muhabbet geçeceğini ya da kumpasın Tex'in taa uzaklardan seçebildiği tüfek parıltısıyla farkedilip çökeceğini biliyoruz artık. Şaşırmıyoruz... Arada farklı maceralar çıkınca da esas keyif alma süreci başlıyor... En son Mefisto'nun ölümden geri döndüğü yakın tarihli macera son dönemde keyif alarak okuduklarımdan...

Bir de Letteri çizdi mi daha çok severim Tex'i...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

sefik

benim icin Carson macerası cok önemli,ayrıca Yalnız Atlı macerayı da cok severim

Kerimoğlu

Maceraperest Çizgiler Efsanevi Teks 3 albümünde yer alan ve Ticci'nin ilk Teks çizimi olan Kanlı Topraklar macerası beni çok etkilemişti. Hem okuduğum dönem itibariyle Galleppini (ve Gamba) çizimleri dışında Teks görmemem, hem de Ticci'nin olağanüstü güzellikteki çizimleri beni büyülemişti. İtiraf edeyim, bu macerayı okuduktan sonra uzun bir süre Altın Seri'yi okuyamadım. Günah benim değil, Ticci'nin günahı ama... 

gamlıbaykuş

Ben Teks okumaya birkaç ay önce başladım ve pişman da değilim. Okuduğum maceralar içinde Carson gerçekten konu ve çizimleri olarak gerçekten çok güzeldi. Sonra 1994 Almanağı Zeke Colter'in Hikayesi de çok sevdiğim bir macera olmuştur. Aslında basit bir konusu var belki ama nedense benim çok hoşuma gider. Umarım yakın zamanda daha fazla Teks okuyarak bu açığı kapatacağım...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

kültürelgüncel

Çok fazla Teks okuduğum söylenemez. Yine de okuduklarım arasında çok beğendiğim bir macera var: Piramidin Esrarı.
Karınları acıkan Teks ve Kit Carson, Morisco'nun evine gidip akşam yemeğini bedavaya getirme niyetindedir. Ama bir gariplik vardır, kasaba çok sessizdir. Dostlarının kapısını çalan ikili pek de hoş olmayan bir karşılama sonrası etrafta çıt çıkmamasının nedenini öğrenir. Rakos adlı bir Eski Mısır rahibi büyüleriyle terör estirmektedir. Teks'e de yamuk yapınca bizimkinin sigortası atar. Kahramanlarımız, bir lanet yüzünden yalnızca geceleri etkin olabilen bu melunu yok etmeye ant içerler. Rakos'u yok etmenin yolunun, onun ismini tersten söylemekten geçtiğini öğrendiklerindeyse mücadele çoktan başlamıştır bile...

caretta

Konu Teks olsun da Caretta katılmasın olur mu?Teks'in o kadar çok sevdiğim, etkilendiğim maceraları var ki.Kuraya
katılmak için bir tanesini yazayım:Süper Teks fasiküllerinde 222-232 sayılardayayınlanan 'Mescalerolar'Meksika'da bir misyonda Katolik rahipler tarafından yetiştirilen Lucero sonraları soygunlar yapan,cinayetler
işleyen acımasız bir Mescalero Apaçi reisine dönüşür.Çetesi Meksikalı çobanlar,kendisi de saygın bir çiftlik sahibi
kılığına bürünerek izlerini kaybederler.Kendisini yetiştiren rahipleri dahi öldürür.Maceranın finalinde yaralı olarak
sığındığı misyonda ölür.37 yıl önce yayınlanan bu nefis macerayı Altın Teks 151-154.sayılarda okuyacaksınız.

hennessy

Tex bir aşktır.Tex yalnız gecelerimde okuyup beni yalnız olmadığıma inandıran en büyük kahrramandır.Tex nasıldır sorusuna cevabım "Ölü yaralı sayısı bellidir.Bir bara giren Tex konuyu çözmek için gerekeni yapar bütün içkiler benden" derim :)

Gelelim Tex'e en sevdiğim hikaye deyince çok düşünmek lazım tex süper ciltleri okuyorum daha altın serisine başlamadım arşivime eklesemde.

[IMG]http://img195.imageshack.us/img195/1339/1766151tex0407super.jpg[/img]

Carson adlı hikaye Tex'in sevgili arkadaşı Kit'in hikayesini anlatıyor. Tex okurları tarafından en beğenilen Tex hikayelerinden biri seçilen bu hikaye Tex'in oğluna anlattığı hikaye ile başlıyor. Gerçekten okumaktan çizgileri ile hayran kalmamak elde değil. Boselli yazmış Marcello çizmişti.

Carson adlı hikaye ile bailayan Bannock'ta Son Hesaplaşma ile biten 3 hikaye hakketten okuduğum en iyi tex hikayesi idi hele bu son hikaye resmen vahşi batı kovboy filmerine taş çıkaracak kadar güzel ve güzel duellolarla dolu idi.Sonuna kadar sizi sürüklüyor hikaye.

- -

Mükemmel bir hikaye okudum film yapılacak kadar güzel bir seneryosu vardı Tex ve arkadaşlarının yolu bu sefer İrlanda lı direnişçiler ile çakışır aralarında Tex in eski dostuda vardır mükemmel bir final sahnesine sahip öykünün içindeki çatışma sahneleri çizimleri ile okuduğum en iyi beş Tex hikayesi arasına girecek bir hikaye daha okumuş oldum. Hakketten bu hikayeden çok iyi bir film bile çıkarıdı sonu hüzünlü idi. -

Büyük entrika tam 521 sayfa süren süper macera Tex i öldürmek isteyen güçlü bir adamın yaptıkları ve Tex ile arkadaşlarının ona karşı verdikleri büyük savaş. Tex in ne kadar sevildiğinin çöevresi tarafından en iyi gösterildiği hikaye sanırım Spolier içerir 515.sayfaya kadar Tex'in düşmanının yüzünü görmememiz olayı ilginç kılmıştır.Okunup arşivlenecek bir kitap.Hele Kit in adalet ile ilgili sözleri "Adalet küçük çaplı namussuzlar kadarbüyük oynayan kodomanlarında yakasına yapışabilseydi çok faklı olurdu"
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları