Ödüllü Ocak 2012 konusu

Başlatan rumar80, 16 Ocak, 2012, 09:17:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gece kartalı

En aklımda kalan Ölüm Gökten İndi, alfa yayınları 16. sayıydı galiba.
en sevdiğim ise kesinlikle Carson, sanat eseri gibi mübarek.

darkwood

Tex'in en güzel macerasını seçmek gerçekten zor iş, ama güzel maceralarından biri derseniz :-\
Dışarıda lapa lapa yağan karları görünce aklıma Tex Maxi Cilt 5 "Oğlak Maceraperest
Efsanevi Cilt 6" da yer alan Kuzeybatı Topraklarında macerası geldi.
Kahramanlarımızın bir dostunun kaybolması neticesinde karlı Kanada topraklarına tekrar yolları düşer. Köpekli kızaklar ile dağlarda araştırmaya çıkan kahramanlarımız haydutların izini sürerken işin içine giren kızılderililer ile birlikte kendilerini bir anda müthiş bir kovalamaca ve maceranın içinde bulurlar.

Boselli'nin yazıp, Font'un çizdiği bu macera gerçekten müthiş. 

Darkwood Sakinleri..

pearl jam

Konu hakkında bilgim olmadığı için ben de hediyeleri yorumlayayım bari  ;D Thorgal bence piyasadaki açık ara en çok kişiye hitap eden çizgi roman. Fumetticisi de sever Frankofoncusu da Conancısı da. ( Tür ayrımı yapmayanlar zaten sever :) ) Açıkçası ( satış olarak ) hak ettiği ilgiyi görmediğini düşünüyorum. Herkesi en kısa zamanda Thorgal' la tanışmaya davet ediyorum.

Bu arada Tex abimize de saygılarımı sunuyorum :)

V

Alfa Teks'lerin 3. sayısında "Boğaz Sıkıcılar" olarak başlayan hintli "Thugs" tarikatıyla

Teks'in mücadelesini anlatan egzotik macerayı unutmak ne mümkündür.

Teks tarikatın tamamına yakınını katletmiştir hani.. ;D

"İstemem,eksik olsun.."

NIC

Teksle tanışmam ad yayıncılık zamanına rastladığı için ilk dönem hikayeleri Altın tex ile okuyabiliyorum,bu kadar az bilgim   olsada Tekste öğrendiğim en önemli özellik Nizzi'nin hikayelerinin yavan olduğu,Boselli ile Teksin nefes aldığıdır.   

Genel olarak Carson,Yenilmezler,Teksas kahramanları,Yedi caniler,Kanının son damlasına kadar güzel maceralardı.Maxi tekslerde yazan Antonio Segura'nın yazdıklarıda fena değil hani.

Altın Teksleride heyecanla takip ediyorum,sanırım mart ayında Teks okurlarının en sevdği maceralardan birisi olan Mefistonun oğlu çıkacak,o hikeyeyi ve dev teks 23 Patagonia'yı merakla bekliyorum.

Yalnız ben de şöyle bir sorun var nekadar güzel olsada genelde Teks hikayelerini 2. kez okuyamıyorum,sıkılıyorum,halen çözemedim bu durumu ???

pizagor

Sizler bahsettikçe farkediyorum ki Alfa'dan çıkan sınırlı sayıdaki fasikülde gerçekten de oldukça güzel maceralar varmış. Yine o dönemden benim de aklımda kalan Beyaz Bizon isimli hikaye. Ticci çizimi miydi, hatırlayan var mı?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

caretta

Pizagor dostum,
   Alfa Yayınları'ndan çıkan Beyaz Bizon macerasının çizeri Fernando Fusco.

tommikser

Engin abi ben bu maceranın etkisinde çok kalmıştım beni sanırım en çok etkileyen maceralardan biriydi.Okuduğumda yaş itibari ile çok germiş biraz da korkutmuştu.Şimdi Bonelli'ye girip hangi sayı olduğunu araştırdım vede buldum.Çok ama çok mutlu oldum.Yalnız bizim bu maceraları okumamıza epey var.

Macera orjinal sıralama da 313. sayı.Bizim altın Teks'in bitimine oldukça yakın.Macera kasım 1986 yılında yayınlanmış.Kitabın künyesi ise:

Maceranın İsmi:La caverna dei Thugs
Yazar: Claudio Nizzi
Çizer Aurelio Galleppini
Kapak çizeri: Aurelio Galleppini

Maceranın devam sayısının kapağı

Beyaz bizon macerası 316. sayıda yayınlanmış.

Macera ismi:Il bisonte bianco
Yazar: Claudio Nizzi
çizerler: Fernando Fusco/ Guglielmo Letteri
kapak resmi: Aurelio Galleppini

caretta

Güneş Bey dostum,
     Konu Teks olunca dayanamıyorum.İzninle bir düzeltme yapayım:Beyaz Bizon macerası Alfa yayınları Teks'de
5-6-7.ciltlerde yayınlandı.5.ciltte Thugs macerasının bitiminde Dört Katil adıyla başladı.6. ciltte Nehrin Üzerindeki
Kan adıyla devam etti ve 7.ciltte Beyaz Bizon olarak sona erdi.Maceranın çizeri Fernando Fusco.7.Ciltte Letteri'nin
çizdiği Kit Carson'un Cinayeti adlı bir macera başlıyor.Bu macerada eski dostumuz Proteus var.

tommikser

Dostum Tex hakkında çok fazla bilgim yok.Burada aldığım bilgiler Bonelli sitesinin resmi sitesinden.Alfa'nın yayınladığını da hayal meyal hatırlıyorum desem ;D

Yalnız bu maceranın yayınlanmasını çok isterim ama daha çooook zamanı var. :'(

rumar80

Alfa serisinin ilk macerası Şangay leydinin esrarının devamıdır ve Mastro ile ilk burada karşılaşırız.

caretta

Doğrudur Umar Bey Ceylan Yayınları'nın son serisi olan 5 fasiküllük dizide Maestro karşımıza çıkar.Alfa'da
macera devam edip biter ama eksik sayfalar var.

pizagor

Konuyu başka tarafa çekmek olacak ama belirtmeden edemeyeceğim, Teks'in Mefisto'yla ilk karşılaşmasını Altın Teks'lerde okurken hayal kırıklığı yaşamıştım... O günkü illüzyonist şarlatan profilinden bugünkü büyünün efendisi mertebesine gelişi takdir edilesi bir durum... Teks dahi kendini o kadar geliştiremedi :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

gamlıbaykuş

Evet forumlarda hep Mephisto,Mephisto denirdi ilk ortaya çıktığı macerayı okudum çok sıradan gelmişti. Mephisto'nun evrimine henüz tanıklık edemedim :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

konnektör

Bonelli nin en eski karakteri olan Teksin diğer fumetti lere göre çok özel bir okuyucu kitlesi vardır.Bana tuhaf gelsede Teks dışında çizgi roman okumayan tanıdıklarım var.
     Teksin tüm maceralarını okuduğumu söyleyemem ama çoğunu okuduğumu sanıyorum. Beğendiğim macerasına gelince Alfa yayınlarından çıkan seride beyaz bizon macerası çok hoşuma gitmişti. Charles Bronson aynı isimde ve çok benzer bir senaryoda bu maceranın filminide çekmişti. Bu filmide çocukluğumda yıllar önce seyretmiştim. Western filmi seven arkadaşlarada tavsiye edebilirim.

*Resmimi hayal ederim ve daha sonra hayalimi resmederim.
Vincent Van Gogh