Batman New 52

Başlatan hennessy, 22 Ocak, 2012, 15:07:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Yeni 52: Batman 1

Yeni bir dönem, tanıdık yüzler,Eski düşmanlar, yeni dostlar. Bruce bu sayıda, Gotham ve Wayne ailesinin geçmişine uzanan gizem fırtınasına ilk adımını atıyor! Macera, Batman okurlarının her zaman aşina oldukları bir soruyla başlıyor: "Katil kim?! Batman karanlık gotham şehri atmasferinde düşmanları ile kapışyıor.Arkham tımarhanesinden tüm suçlular içerden bir görevlinin yardımı ile kaçarlar.Dick Joker kılığına girer ve içerdeki köstebeği bulurlar.Bruce bir davet verir ve Gotham'ın ileri gelenlerini çağırır.Şirketinin gotham'a yatırımlar ve projeler yapacağını anlatır ve onlardan destek ister.Batman komser yardımcısı Harvey ile birlikte evinde duvara muhlanmış bir ceseti görmeye gider.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Carnage

Alıntı yapılan: hennessy - 22 Ocak, 2012, 15:07:26
Yeni 52: Batman 1

[img]Batman komser yardımcısı Harvey ile birlikte evinde duvara muhlanmış bir ceseti görmeye gider.

Vee son sayfada katilin kimliği tespit edilince hem Batman hem de Alfred şok olurlar. Sayıyı sonuna kadar okumasam konuyu vasatın da altında bulurdum ancak çok merak uyandırıcı bir şekilde bitiyor.

rumar80

Yeni 52 ile ben de Batman'e döndüm.

emre ozdamarlar

Greg Capullo'nun Batman sayfalarini deviantart'dan takip ediyorum, muhtesem cizimleri var. Bu dergileri de bir TPB icinde toplarlarsa alacagim.

hennessy

Batman 2

Hikaye Wayne kulesinde başlar ve kulenin tanıtımını yapar.Birden tanıtım sonunda kulenin en üst tarafındaki gözlem evinin camı kırılır ve bir süikastçi tarafından Bruce camdan aşağı doğru atılır.Bu olaydan 24 saat öncesine döneriz.Bir helikopter görünür.Helikopterde heykeller vardır ondan helikopter ağır gitmektedir.Heykellerden birini aşağı atmaya kalkarlar hızlanmak için.Birden tren yolundan motosiklet ile batman görünür ve camı kırarak heykeli atmak isteyen adamı çeker.Batman helikopteri geçer ve ileri gidip geri döner.Motosikleti helikopterin üzerine sürer.O arada Alfred Batman'i arayıp Gordon'un morga gittiğini söyler.Sizide bekliyor der ama siz çok uzaktasanız efendim der.Batman o an helikopterin camını kırarak işim burda fazla sürmeyecek Alfred der.Gordon morgta doktor ile konuşmaktadır.Makdulun bir kaç kez bıçaklandığını öğrenir.Doktor ölen adamın nasıl öldüğünü anlattıktan sonra oradan ayrılır.Gordon'u yalnız bırakıp gider.Batman mağrasından Jim'e kamera ile bağlanır.Ölen adam hakkında bilgi verir Gordon.Ölen adam üzerin Bruce Wayne yarın ölecek yazmaktadır. Bruce ile bu konuyu konuştuğunu ama yardımı kabul etmediğini Batman'e söyler.Batman de bu konu ile ilgileneceğini söyler.Bu arada ölüye otopsiye devam ederler Ölen adamın kötü adamların eğitmeni olduğunu tahmin ederler.Ve ondan daha güçlü olanını onu öldürdüğünü tahmin ederler.Bu arada Robin gelir ve konuya dahil olur.Robin ölen adamı tanır.Bir hafta önce gördüğünü söyler.Bruce nin yeni gotham planlarını anlatırken kolunu tutuğunu söyler.Ona Bruce'yi öldürmeye birini gönderdiklerini ve hepinizi öldüreceğinii söyler bitkin halde.Sonradan adamın kaybolduğunu Robin'in de onun söylediklerine inanmadığını söyler.Ve Bruce ve kendsinle neden ilgilendiğini merak eder.Batman Robin in yanından ayrılırken birşey olursa seni bilgilendireceğini söyler.Bruce nin ölümüne on iki saatten az zaman kalmıştır.Bruce gotham'ın gelecek başkanı Lıncoln March ile gözlem evinde konuşmaya başlarlar.Bruce Lincoln'ü desteklemek için bir çek yazmaktadır.Lincoln bunun için buraya gelmediğini söyler.Bruce den kamu önünde onu desteklemesini ister ama Bruce bunu kabul etmez.O bunu istemektedir.kendisine oy vermesini ister.Bruce çeki masanın üzerine bıraktığını söyler ve oradan ayrılacağını söyler.Ama Lincoln onunda kendisi gibi ailesini ufak yaşta kaybettiğini söyler.Birden Lincoln şehre şeytani birşeyin kötü amaçlar için geri döndüğünü söyler.Bruce neden bahsettiğini anlamaz.Birden siyah maskeli bir ninja odaya girer ve Lincoln'ü bıçaklar.Bruce ve ninja kapışmak için karşı karşıya gelir.Bruce dövüş sanatlarında öğrendiği hareketler ile ninjayı durdurmaya çalışır.Ama ninja bir tekme atarak onu camdan aşağı fırlatır.Havada ninja ile hala kapışmaktadır ama düşmeyede devam eder.Ninja Wayneleri öldürmeyi çok sevdiğini söyler.Bruce kuledeki kimsenin pek fark etmediği bir yere düşer.Ninjada arabanın üzerine düşerek ölür.Bruce Gotham da Baykuşlar divanının olmadığını ittiia etmektedir.Birden ambulansın içindeki ölü ninja canlanır ve ambulansın camına kan fıskırır ve bölüm sona erer.

hennessy

Batman 3

Biri imdat diye bağırarak sokakta koşmaktadır.İmdat diye bağıran adamı durduran polisler Alan Wayne olduğunu anlarlar ve ona yardım etmek isterler.Alan Wayne birilerinin geldiğini ve onlardan kortuğunu anlatmaya çalışır polislere.Wayne polisler konuşurken kanalizasyon çukuruna atlar.Birden şu anki zamana gelinir ve Batman tünelde birini konuşturmak için duvardan duvara çarpmaktadır.Bu adamın adıda Luka Volk'tur.Ukranya mafyasına bağlıdır.Fısıltı çetesidir adlarıda.Batman bu adamı konuşturmaya çalışırken çetenin geri kalanıda Batman'e arkadan saldırmaya kalkarlar.Batman bu kişilerle dövüşürken.Geçen kendisine saldıran ninjanın bu çetelerden birine para karşılığı tren istasyonu tünellerinden kuleye sızması için yardım ettiğinden şüphelenmektedir.4 çeteyi bu konuda sorgulayan Batman en son fısıltı çetesini konuşturmak için onlarla mücadele eder.Ama Batman hepsini haklar.Sonra Luka'ya döner ve onuu öldürmek isteyen ninja hakkında gene soru sorar.Adam hala birşey bilmediğini ittia eder Batman'in kaskındaki bilgisayarda yalan söylemediğini doğrular o an Batman oradan uzaklaşır.Batman yarasa mağrasına geri döner ve tekrar elindeki ses analizini dinlemeye başlar ama birşey bulamaz.İçeri alfred girer ve onun biraz işlerden uzaklaşıp güneş görmesini ister.Ama Bruce bunu kabul etmez.Wayneleri öldürmek isteyen kişiyi merak etmektedir.Bu arada ALfred Bruce'nin dedesinin desinin son yıllarında ruhsal bunalımlar yaşadığını hatırlatır. Yaşlandığı zaman baykuşlar hakkında ciddi saplantıları olduğunu anlatır.Ölümüde ilginçtir açık unutulan bir kanalizasyon tüneline düşüp ölmüştür.Bruce hastanede yatmakta olan Lıncoln March'ı ziyarete gider ve onu birinin öldürmek istediğinden bahseder.Lıncoln March tehtit edildiğinden bahseder ve başkanlık adaylığından çekilmesi istenmektedir.Brgün uyandığında evinde bir baykuş yuvası bulduğundan bahseder.Ama başta bunlara fazla inanmamış.Lıncoln March bir tekerleme okur Bruce olaylardan sıkıldığını ve baykuşlar divanının Gotham'ı gizlice yönettiğine inanmamaktadır.Lıncoln March'de onlar senin duymanı istemedikleri için gizlendiklerinden bahseder.Gotham'ı tekrar inşa atmek istemenden dolayı ortaya çıktıklarından bahseder.Bruce Lıncoln March'a artık oyum senindir der ve oradan uzaklaşırken en iyi adamlarını onu korumak için bıraktığını söyler.Lıncoln March 'de beni koruyacaklar ise sana kim göz kulak olacak der.O an da Batman belirir.Dedesinin batıl inançlarından bahsederken dedesinin 13.katları hep boş bıraktığından bahseder binalarında.Kuledeki 13.kata giden Batman içeri girer ve içerde baykuş sembolleri ve başka araç gereçler bulur.Elindeki ışık feneri ile bir resmi aydınlatır maskeli insanlar vardır ve üzerinde haziran 1841 yazmaktadır.Batman ALfered'i arar ve Alan Wayne'nin adına oluşturulan fon derken ALfred söze karışır genç mimarlar için destek fonu olduğunu ve günümüzde de kullanılan bir yardım fonu olduğundan bahseder.Batman de son 150 yılda bu fon ile desteklenerek düzenlenen binaların listesini çıkarmasını ister Alfred den.Alfred adresleri yollar ve son bir buçuk asır içinde bu fon desteği ile yirmi binanın yapıldığından bahseder yani her on yılda bir bina demektir.Binalardan en gencinin beş yaşında olduğunu söyler.Batman de Alfred'e Alan Wayne nin mezarını açmak istediğinden bahseder.Başka bir resme bakan Batman orda bir baykuş lider görür ve çevresinde maskeli kadın ve adamlar olduğunu fark eder ve Alfred'e dedesinin haklı olduğunu baykuşların evlerimizin içine kadar girdiğinden bahseder.Batman bunca senedir dibimizde olduğundan bahseder ve bir anda binada bir patlama olur ve...............

hanac

Murat, bakıyorum ingilizce çizgiromanlara da el attın.

Helal vallahi.

hennessy

Alıntı yapılan: hanac - 03 Mart, 2012, 15:50:49
Murat, bakıyorum ingilizce çizgiromanlara da el attın.

Helal vallahi.

Yok be abi bizimkisi kuru gürültü.

yunusmeyra

haberimiz olsada vakit ayıramadığımız veya okuyamadığımız çizgi romanlardan böylelikle haberdar oluyoruz..bunun en iyi yanı içeriğinden de haberdar edilmemiz..emeğiniz için çok teşekkürler..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

Carnage

Alıntı yapılan: hennessy - 03 Mart, 2012, 15:41:10
Bruce Lıncoln March'a artık oyum senindir der ve oradan uzaklaşırken en iyi adamlarını onu korumak için bıraktığını söyler.Lıncoln March 'de beni koruyacaklar ise sana kim göz kulak olacak der.

March'ın Court of Owls üyesi olduğundan şüpheleniyorum. Bir önceki sayıda o gün Wayne'in orada olacağını bilen bir tek March vardı. Yaralanması da bir çeşit aldatmaca olabilir.

Alan Wayne'in baykuşlarla ilgili takıntısı ilginç. Wayne soyundan gelen birinin deli olduğunu öğrendiğimze göre geceleri çatılarda zıplayan Bruce'u tuhaf bulmamalıyız. Aynı soydan gelen iki insanın biri yarasalara öbürü baykuşlara takmış. Alfred bu konuda ne düşünüyordur kim bilir?

Bu arada öykü gerçekten kaliteli. Snyder harika bir hikaye kurgulamış. İlk sayısı son sayfası haricinde sıkıcı olan hikayenin sonraki sayıları bir çırpıda okunuveriyor.

hennessy

-Alfred bu konuda ne düşünüyordur kim bilir?

Alfred Bruce biraz daha böyle yaşamaya devam ederseniz sonunda tırlatacaksınız diyor zaten :)

hennessy

4.Bölüm

3.Bölümün sonunda bina patlamıştı hatırlarsanız olay oradan başlar.Batman düşünceler içinde odadan kaçmaya çalışır.Baykuşlar divanını düşünmektedir.Baykuşlar Dİvanı için bir suikastçi olduğu efsanesinden bahseder ismide Pençe adında biridir.Wayne ailesinin bir binasında da gizlendiği yeri ortaya çıkarır Batman.Batman binadan dışarı fırlar ve böyle giderse sonumuz yakındır diye düşüncelere dalar.Yarasa mağraya döneriz Alfred ve Robin konuşmaktadır.Alfred Bruce'nin son zamanlarda fiziksel zararlar yaşadığından bahseder.Bruce'nin dinlendiğinden bahseder ve ona ilaç verdiğini söyler.Robin Bruce'nin yatağına gittiğinde uyumadığını görür ve şaşırmaz.Bruce bir dokuyu analiz etmekle meşguldür.Robin yanına gider.Robin Bruce'nin elinde tuttuğu kafa tası ile tanışmak istediğini söyler.Bruce'de onun dedemin dedesi Alan Wayne olduğunu söyler.Gotham'ı bugünkü haline getirmemi sağlayan adam olduğundan bahseder ve bir dava üzerinde olduğunu söyler.Robin'de ona yardım edip edemeyeceğini sorar.Batman yok der ve analize devam eder.Robin buraya uğramadan komiser gordon'un yanına uğradığından bahseder.Baykuş divanının gizli yerlerini Batman'in bulmasından bahseder.Dick Bruce bu konu hakkında gereğinden çok takıldığından bahseder.Aradığın belli birşey var sanırım der.Bruce senin hakkında endişelendiğini söyler hatta iki kere ölümden döndüğünü ve düşmanını küçümsediğinden bahseder.Bunu Gordon'un söylediğini söyler.Bruce'de pençeyi binanın tepesinden aşağı atmama rağmen onu morga götüren kişileri bile öldürdüğünü söyler.Dick ordan ayrılırken Bruce baykuşlar divanının olmadığından bahseder.Çocukken bu olayı araştırdığını söyler hatta anne ve babasının öldüğü zamanlarda bile der.Bruce araştırma hakkındaki hikayeyi dick'e anlatır.Bruce gitmesini gerektiğini söyler peşine düşmesi gerektiği bir ipucu olduğunu söyler.O an Gordon'da Batman'i işaret ile çağırmıştır.Batman Gotham şehrinin lağımlarını girmiştir.Alan Wayne'nin orada uzun zaman kaldığından bahseder.İşin garip tarafının Gotham'ı yükseltmek için uğraşan bir adamın Gotham'ın dibinde can vermesi olduğundan bahseder.Dedesinin kemiklerini araştırırken defalarca ufak bıçaklarla elli kez bıçaklandığını ve öldüğünü fark etmiştir.Birden pençe arkadan saldırır.Ve bir ekranda labirente hoşgeldin Batman diyen 3 maskeli adam görünür.Divanla yüzleşme sırası gelmiştir.....

Nightrain

Ben bir türlü Bruce Wayne'in çizimini beğenmedim.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hennessy

5.Bölüm

Komiser Gordon Batman'i beklemektedir.Komser yardımcısı Bat sinyali iki haftadır açık bırakmana rağmen gelmediğinden şikayet etmektedir.Gordon bırak açık kalsın Harvey der.Gordon açık kalsın der bizden yana olan diğer kahramanlara ve canı yananlara bu simgenin ihtiyacı var der.Maskenin ardındaki kişiyi bu insanlar tanıyor der Gordon burası manyaktı ya.Bu arada Batman labirent içinde gizlenmektedir.Batman labirent içinde dönüp dolaşıp baykuş çeşmesine gelir.Bu çeşmeden akan sudan içmek ister çünkü susamıştır ama su ya zehirli ise.Birden Bruce kendini bir odada bulur.Oda tablolar ile doludur.Bu tablodaki insanlar baykuşlar tarafından yüz yıllarca avlanmış kişilerdir.Bruce odadan kaçar karanlığa tekrar dalar.Batman karanlık içindeki özgürlüğünü anlatmaktadır bu arada.Gotham'In her çatısını her sokağını bildiğini söyler Batman.Bruce tabutlar dolu bir odaya girer ve o odadaki tabutların üzerindeki resimlerin cinayetleri işlemek için eğitilen kişiler olduğunu sanmaktadır.Bir tabut boştur.Birden babası ile annesini görür.Bruce onlara sarılır ama onlar onu görememektedir. Birden kaybolurlar.Batman bağırır baykuşlar sarmıştır etrafı.Batman su şelalesinin önündedir gene onların kendisini kandırmaya çalışmalarına rağmen onları yendiğini bağırarak söylemektedir.Ama duvardaki tablolarda bir anda kendini görür inananamaz ölüler arasındadır.Gordon'a geri döneriz batman sinyali alev alev yanar.Şimdi ne olacak der komser yardımcısı.Robin haykırır yalvarırım hemen yenisini getirin diye......

Not: Manyak ötesi bir bölümdü son zamanlarda okuduğum en manyak Batman sayısı idi Batman bu işte bu ya........................

hanac

Batman New 52'nin 13. sayısında eski bir dost geri geliyor.

Evet bildiniz Helingen  :)