Batman New 52

Başlatan hennessy, 22 Ocak, 2012, 15:07:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

rumar80

Gelecek sayıların reklamı desene.
   Daha night of the owls bitecek.

Huma

İlk 7 sayı cilt halinde çıkmış. Fasikül almak istemeyenler için iyi.

rumar80

Amerika'da 10. sayı daha yeni çıktı.

hennessy

Batman new ilk cilt siparişinide verdik geliyor böylece cilt olarakta arşivimizde olacak BATMAN İSTİYORUZ..........................
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Ben artık aylık fasikül moduna geçtim Batman serilerinde. Her ay  okuyorum.

hennessy

Batman New 52 - 6

En son Batman'i duvarda ölen kişilerin fotoğraflarına bakarken bırakmıştık.Ninja Batman'e baykuşlar divanı onu ölüme mahkum ettiğini söyler.Bu labirentte öleceğini ve kemiklerinin burada kalacağını söyler.Divan Batman'in nasıl öleceğine karar vermektedir.Divanda herkezin ağzından başka bir ölüm şekli haykırılır en ufak olan acı çekmesini söyler ve ninja Batman'i duvara fırlatır.Ninja Batman'i kanlar içerinde bırakır son tekmesi onu duvara mıhlar.Divan Batman'İn üzerine çuhlanır.O anda Batman Alan Wayne'nin yardım isteyen yüzünü görür tabloda ve yeter diye bağırır.Divan üyeleri kaçışır.Ninja ile tek başına kalır odada.Ninja batman'i küçümser ama Batman baykuşlarınada sanada der.Batman ninjanın sadece piyon olduğunu hiçbir özelliği olmadığını söyler ve kavganın sonunda onu haklar.Baykuşlar divanına haykırır bu şehirde benden saklanamazsınız der.Batman çeşmeyi patlatır.

Batman oradan kaçıp eve dönmek ister.Suyun yüzeyine çıkmak için uğpraşır ama camı kıramamaktadır.Yakında öleceğini söyler.Suyun içinde düşmeye başlar.Gene çeşmenin orda yerde yatmaktadır.Baykuş divanının başı içeri girer ve Batman'in mükemmel bir savaşçı olduğunu söyler ve ekler bunu ne yapacağız şimdi der.Ondan kurtulmaları gerektiğini söyler bunca zahmetten sonra tekrar iyileştirilemeyeceğinden bahsederler.Ellerinde ondan çok olduğundan bahseder.Mezar gibi bir yere girerler ve onları uyandırmamız gerek der.

hennessy

Batman New 52 - 7

Bruce malikanede bir koltukta oturmaktadır.Babasının büstüne bakarak evet baba ben batman olacağım der.O anda bir yarasa malikanenin camını kırarak dışarı çıkar ama bir baykuşa av olur.Baykuş avını bir ağaç dalında yer.Batman'e döneriz kaynak maskeli biri Batman'i sarsar.Batman yakasına yakışır ve sen kimsin der.Kaynak maskesi düşen kişi bir bayan çıkar.Özür diler onun öldüğünü sanmaktadır.Batman beni rahat bırakın der ve arabadan çıkar.Efsanede dendiğine göre eğer ölmekte olan bir adam gördüklerini reddederse hakikate direnip tekrar yaşayanlar dünyasına geri dönebilirse dönüşün ardından kendini daha farklı biri olarak bulabilir.

Maskeli gözlerini açar ve kendini baykuşlar meclisi karşısında bulur.Bir çok yerine serumlar ve iğneler bağlanmıştır.Baykuş meclisi onu ölümsüzler kadehinden içtiğinden bahseder artık eskisinden daha güçlü olduğunu belirtirler.Gotham'ı geri alabilmek için tekrar saldırmaları gerektiğinden bahsederler ve hasmımızın yüreğini söküp alabilmek için.Batman kanilizasyon gibi bir yerdedir.Kapısında izinsiz girilmez yazar.Bir ses tüfeği batman'e doğrultup ona kendini tanıt der.Batman benim der.Alfred şaşkına döner ve efendi Bruce der.Buzdaki deliği gördüğünde ordan kurtulduğunuzu sandım veya sizi birinin öldürdüğünü der.Batman beni kurtaran başkasıydı der.Paraloyu söyleyip mağraya girerler ama bir anda Batman tepki gösterir.Karşısında ninja bir yatağa bağlı olarak dik durmaktadır.Hayır diye bağırır.Alfred canlı olmadığını buzlar içinde cesedini bulduklarını söyler.Cesedi incelediklerini söyler ve sizi revire götüreyim der.Batman karşı çıkar cesedi masaya yatırmasını söyler Alfred'e.

Yarasa meclisine döneriz.Meclisten biri yatmakta olan kişiye Batman'in resmini gösterip ölülerin dünyasından bu dünyaya yeni döndü der.Sen daha güçlü dönerken o yara almış ve kırılgan olarak dönmüştür der.Yatmakta olan kişiye zırhını giydirirken bu gece onu mahvedeceklerini söylerler.

Robin içeri girer ve Bruce diye seslenir.Batman ninja ile uğraşırken Alfred'e yalnız kalmak istediğini söylediğini Robin'in ağzından duyar.Robin Bruce'nin yıpranmış halini görür ve ninjaya dönerler ninjanın öldüğünü ama tekrar canlanabileceğinden bahsederler.Robin ölüleri diriltebiliyorlarmı der.Bruce yalnızca önceden hazırlanmışi bedenleri der.Batman ve Robin sonradan diriltilen ninja hakkında genişçe konuşurlar.Adını öğrendiğinden bahseder Bruce William Cobb der ve kendisinin Robinin dedesinin dedesi olduğundan bahseder.Robin şaşırır.Robin Bruce kızar benden çok şeyi saklıyorsun diye ve tartışmaya başlar.Tartışma sonunda Batman Robin'in yüzüne yumruk atar.Ağzından fırlayan şeyi yerden alır Batman ve sende onlardın biri olacaktın Dick der.Robin nasıl anladığını sorar Bruce'e.Her on yılda bir Haly'nin sirki meclise birkeç gösterici çocuk sunduğundan bahseder.O kişiler o dönemin pençesi olmak için eğitiliyorlar der.Ailen öldüğünde der robin'de sen beni yanına aldığında.Batman bana ne yaptıklarını sormuştun der Gotham şehrinin benim bildiğim şehir olmadığını bana gösterdiler der.Robin karşımızdaki kişilerin sıradan suçlulardan farklı olmadığından bahseder sadece daha örgütlüler der.Bir hata yapıp onları biraz hafife aldın der ve gider.

Baykuş meclisine döneriz meclis üyeleri etraflarındaki bir çok suikastçiye gelip bakın derler.Bu akşam sadece düşmanımızı öldürmekle kalmayacağız şehrimizide geri alacağız der.Krallığımız tekrar bizim olacak der.Gidin hadi gidin ve Gotham şehrini alın der.Suikastçiler uçarak dağılırlar.

hennessy

batman new 52 8

Hikaye Batman Gotham'ı çok iyi bildiğini anlatarak başlar ama yanılgı içinde olduğunu son zamanlarda anlamıştır.Bruce malikanede karanlıklar içindeyken Alfred lazeri çalıştırır ama bu Bruce'yi rahatsız eder ve kapatmasını söyler.Alfred karanlıklar içinde oturmasının gözlerine zarar verdiğini anlatır.Ama Bruce inşa ettiği şehrin aslında arka sokaklarında haberi olmadan çok şey olduğunu anlatır.Küstahlık ve ahmaklık ettiğini söyler.Bruce ve Alfred malikanede bir ses duyarlar.İkiside aynı tepkiyi vererek sesin geldiği yere doğru koşarlar.Bruce sesin olduğu yere koşarken Alfred'de mağraya koşar.Ninja gene ona saldırır ve Bruce baykuşlar divanı seni ölüme mahkum etti deyip saldırır.Bruce karşılık verir ve kavga başlar.Bir anda Ninjalar birden üçe çıkar ve Bruce'nin etrafını sarar.Birden ninjalardan biri mağraya girer ve Alfred ile Bruce arasındaki iletişim kesilir.Ninjalar ile Bruce'nin kavgası çatıda devam eder.Bruce bir tanesini yaralar.Bruce bir düğmeye basarak bacadan içeri kaçar.

Bruce bacadan aşağıya inerken ne kadar aptal olduğunu için söylenmektedir.Mağraya iner ve karşısında ninja durmaktadır.Ninja tam saldırıya geçerken Alfred üzerine büyük bir üzerinde Bruce'nin resmi olan peniyi :) düşürür.Ninjayı konuşturmak için çabalarken içeriye daha çok ninja girer.Ninjalar Bruce'nin malikanesini ve Batman'in mağrasını kuşatmıştır.Bruce ve Alfred cephaneliğe kaçarak saklanır.Bruce ninjadan aldığı çipi Alfred'e verir bunu araştırmasını söyler ayrıca mağranın ısısını 0 altına düşürmesini söyler.Bu arada ninjalar kapıyı kırmak için uğraşmaktadırlar.Ve sonunda kapı açılır.Muhteşem bir kostümle Batman içerden çıkar ve evimden defolun gidin der.Ninjalar yarasaları tek lokmada yeriz diyerek Batman' göz dağı verir.Ama Batman bu mağrada bu işin zor olduğunu söyler.Alfred çipin içinde bir liste bulduğunu söyler.Bu listede Gotham'da ki tüm önemli insanları içerdiğini söyler.İsimleri okumaya başlar ve o kişiler o anda teker teker ninjalar tarafından avlanmaya başlar.Batman tüm herkezi kurtara bilmek için aileye çağrı gönder deri.Alfred çağrıyı gönderiri.Acil çağrıda Baykuşlar divanının tüm şehirde önemli kişileri öldüreceğini bildirmektedir bunu duyan (Robin,nightwing,bat woman) göreve çağrılır.

Bu arada Batman ninjalar ile çatışmaya girecektir.Alfred Tanrı hepimizin yardımcısı olsun der..........

Batman tarafından göreve çağrılan kişiler

hennessy

batman new 52 9

Bruce malikanenin ilk sahiplerinin Solomon ve Joshua Wayne olduklarını ve malikaneye iki sene sonra yerleşebildiklerini anlatmaktadır.Malikanenin altındaki mağradaki yarasalar yüzünden.Onlardan kurtulmak için uzman birini tutarlar.Mağranın içine avcı kuşlar gönderilir.Yarasalarla en etkili mücadele eden kuş ise kaplan baykuşlar imiş.Atalarının baykuşları mağraya saldırdıktan sonra bir yıl içinde tüm yarasalar yok olmuş.

Batman baykuşlar ile mücadele etmektedir.Alfred hala odanın sıcaklığını mümkün olduğunca aşağıya düşürmeye çalışmaktadır.Batman in ordan çıkıp cephaneliğe gelmesinde alfred ısrar etsede Batman bunun zor olduğunu belirtmektedir.Batman üzerine giydiği zırhın her türlü savaş koşuluna ve doğa olayına dayanıklı olduğunu söyler.Baykuşların saldırısından etkilenen zırh sonunda yara alır ve batman yere düşer.Baykuşlar etrafını sararlar ve Wayne ailesinin ne kadar inatçı olsada divanın sonunda eve girmek için bir yol bulacağını söyler.Bruce nin canavarı baykuşlar ile savaşmaya başlar.Ama baykuşlar bruce öldürmek üzeredir.Alfred yardım için koşar ama Bruce kapıları kilitlertir ve onu içeride bırakır.Bir anda mağrayı binlerce yarasa kaplar.Yarasalar baykuşlara saldırır ve geri dönerken yanlarında intikamıda getirirler.Baykuşlar yenilgiye uğratılır.

Batman batmobil'e binerek Gotham'a doğru gider.Gotham'ın gökyüzünde bir baykuş sembolü yansımaktadır.Sembolde baykuşların hedef aldığı kişiler yazmaktadır.Maviler Batman'in müttefikleri kırmızılar ölenler yeşiller iseki bu çok azdır daha ulaşılmayanlardır.Batman ekibi baykuşlar ile mücadele ederken Batman'de Lincoln March'ı kurtarmaya gider.Kapıyı açınca karşısında March ı kendisine silah ile ateş ederken bulur.Ölmek üzeredir ve Bruce Wayne bir mesajım var der ve elindeki isimleri Batman'e verir.Bunlar baykuş divenında olabilir yada olmaya bilir der Batman ile biraz daha konuştuktan sonra ölür.

Batman kağıtta baykuşların yaşadıkları yeri öğrenir ve derki onlar benim evime girdi bende onların evini başlarına yıkacağım der.

Alfred'in babası baykuşlar divanının tekrar faliyete geçtiğini söyler ve oğluna bir mektup bırakır ölürse wayne ailesine kendisinin yaptığı hizmeti üstlenmesini belirtir.Oturdukları malikanenin bir sırrı olduğunu ve lanetli olduğunu bunu sadece wayne ailesinin bildiğini söyler.Wayne ailesi ile iyi geçindiğini sırf senin daha iyi bir gelecek yaşaman için der.Ama birgün artık bu malikaneden ayrılmak isterler ama lanet onları bumuştur...

Gene harika bir bölüm bitti kesinlikle Batman New 52 çok sağlam adımlar ile gidiyor.

dean

New 52 Batman ve Detective Comics'te şu ana kadar gelinen nokta;

Vol. 1: The Court of Owls (#1-7)
Vol. 2: The City of Owls (#8-12, Batman Annual #1)
Vol. 3: Death of The Family (#13-17)
Vol. 4: Zero Year - Secret City (#0, 21-24, Batman Annual #2)
Vol. 5: Zero Year - Dark City (#25-27 and 29-33)
Vol. 6: Graveyard Shift (#0, #18-20, #28, #34 and BATMAN ANNUAL #2) (5 Mayıs 2015)

Vol. 1: Faces of Death (#1-7)
Vol. 2: Scare Tactics (#8-12, 0 and Detective Comics Annual #1)
Vol. 3: Emperor Penguin (#13-18)
Vol. 4: The Wrath (#19-24)
Vol. 5: Gothtopia (#25-29)
Vol. 6: Icarus (#30-34 and DETECTIVE COMICS ANNUAL #3) (26 Mayıs 2015)

cmkrbn

Zero yeardan sonra Endgame gelmiyor muydu? Onu Vol 7 ye mi denk getirecekler?

rumar80

Bunu daha çok Batman ve Detective comics'in okuma sırası olarak görürsen iyi olur.

dean

Alıntı yapılan: cmkrbn - 07 Aralık, 2014, 08:51:36
Zero yeardan sonra Endgame gelmiyor muydu? Onu Vol 7 ye mi denk getirecekler?

Doğru Zero Year'dan sonra Endgame geliyor. Lakin şu ana kadar yayınlanan maceralarda 5 cilt'e de girmeyen tekil sayılar vardı. Bu sayılar vol.6'da toplandı. Aynen dediğin gibi Endgame vol. 7 olacak.

cmkrbn

Alıntı yapılan: dean - 07 Aralık, 2014, 09:30:17
  Doğru Zero Year'dan sonra Endgame geliyor. Lakin şu ana kadar yayınlanan maceralarda 5 cilt'e de girmeyen tekil sayılar vardı. Bu sayılar vol.6'da toplandı. Aynen dediğin gibi Endgame vol. 7 olacak.

Anladım teşekkürler :)