Yerli Diziler

Başlatan Peyami, 25 Ocak, 2012, 20:50:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Peyami

Hep fantastik dizilerden mi bahsedeceğiz, içimden geldi bu sefer yeni başlayan, hem de Türk yapımı olan bir komedi dizisinden bahsedeceğim: "Yalan Dünya"

Zamanında Avrupa Yakasının da sıkı bir takipçisi olarak dizinin ilk iki bölümünü seyrettim ve hoşuma gitti. Nihayet Behzat Ç'nin yanında komedi olarak da bir Türk yapımı seçeneğim oldu.

Karakterlerin çoğunu beğendim ama sahneleri az olmasına karşın en çok Çağatay-Tufan ikilisine güldüm. 

Gülse Birsel senaryoda yine başarılı. İlerleyen bölümlerde oyuncular karakterleri oturttukça daha da iyi olacağını tahmin ediyorum.

Nil Karaibrahimgil müzikleri de diziye yakışmış.

Setlerin genişliği ve figürasyonun bol kullanımı da diziye diğerlerinden farklı bir hava katıyor.

Dizinin ana sokaklarından birisine "Gazanfer Özcan" sokağı adı verilmesi de önemli bir vefa örneğiydi. Hiçbir belediyenin yapmadığı ama çoktan yapılmış olması gereken bir davranış, dizi yoluyla da olsa gerçekleştirilmiş oldu. Bazen "Yalan Dünyalar" sahicilerinden çok daha vefalı ve değerli olabiliyormuş demek ki...

İlk bölümün sonlarına doğru oyuncu oldukları için kendilerini beğenmeyen muhafazakar ailenin binbir türlü dolap çeviren düzenbaz damadına Bora'nın söylediği şu laf tam yerini buluyordu: "Bakma, biz iyi insanlarız aslında, birbirimize benziyoruz. Ablamlar kameraya oynuyor, sen kamerasız oynuyorsun..."   

Kuruntu ailesi, Bizimkiler, ya da Avrupa Yakası  dizileri hoşunuza gittiyse bunu da muhtemelen seversiniz. Cuma günleri saat 20.00'da Kanal D'de yayınlanıyor.

rumar80

Birkaç bölüm sonunda Cuma akşamlarının merakla beklenen dizisi oldu bile.

kalidor

Biz de ailecek sıkı takipçiyiz. Bu cuma ne yazıkki tekrar bölüm gösterdiler. Yalnız bu dizi reklam  da rekor kırıyor. A101, Saray Halı vb onlarca reklam.
Crom! Ölüleri Say...

kandorlu

Son bölümde güzel bir ayrıntı vardı fark ettinizmi Denizin(Gülse Birsel) kardeşi Gerekli Şeylerin yayınladığı Joker çizgi romanını okuyordu.

affedlmeyen

Alıntı yapılan: kandorlu - 01 Mayıs, 2012, 23:23:50
Son bölümde güzel bir ayrıntı vardı fark ettinizmi Denizin(Gülse Birsel) kardeşi Gerekli Şeylerin yayınladığı Joker çizgi romanını okuyordu.

evet farkettim onu. daha bi çok sevdim onu görünce  ;D

kedidiro

sinemada ve televizyonda bir türlü istediği patlamayı yapamamış üç kafadarın bol geyikli, enterasan müzikli ve kesinlikle farklı hikayesi... en iyi çalgı çengi isimli harika angara komedisinden hatırlayabileceğiniz ahmet kural ve murat cemcir'in yanlarında sadi celil cengiz'i aldıkları ve kendilerini oynadıkları bu komediye perşembe geceleri bir şans verin...özellikle behzat ç.'yi ve leyla ile mecnun'u sevenlerin beğeneceği yüzde yüz...

HacıGeraltEmmi

Bu akşamki bölüm gerçekten süperdi. Gülmekten karnıma ağrılar girdi. Dizi hiçbirşey ve herşey hakkında, absürd ve bir o kadar da komik. TRT1 de pazartesi akşamları yayınlanıyor, bir şans verin derim :D :D

Oyuncular
Ahmet Mümtaz Taylan, Ali Atay, Köksal Engür, Serkan Keskin, Mehmet Usta, Osman Sonant, İştar Gökseven, Ayşe Selen, Ege Tanman, Cengiz Bozkurt, İpek Türktan, Güliz Gençoğlu, Nalan Kuruçim, Berk Sarıbay

Yönetmen: Onur Ünlü
Senaryo: Burak Aksak

[IMG]http://imageshack.us/a/img198/5571/54728876.jpg[/img]
[IMG]http://imageshack.us/a/img822/1246/leylailemecnunkarma.jpg[/img]

Solomon Kane

Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

sefik

Çok alakası yok ama dizinin yönetmeni Onur Ünlü Altın Portakal aldı İtirazım Var filmiyle . Dizinin İsmail abisi Serkan Keskin ise yine aynı filmle en iyi erkek oyuncu seçildi. Çok başarılı bir film . Onur Ünlü'nün başyapıtı ise Sen Aydınlatırsın Geceyi . Olur da bulursanız mutlaka izleyin , çizgiroman tadında bir film.
Leyla ile Mecnuna gelirsek , birçok kişinin farkında olmadığı ve bu sebeple çok şey kaçırdığı bir efsane.

Draka

Benim izlemeye başladığım ilk Türk dizisi olan Filinta aynı zamanda izlediğim en iyi dizi. Filinta, tür olarak bir dönem polisiyesi. Bu döneminde kendi tarihimizde olması ayrı bir güzel.
Buraya gelip bu diziyi yazmamım asıl nedeni Filinta'nın aynı zamanda çizgi romansal bir dizi olması.

Dizide o dönemlerde olan petrol haritaları, ilk bankanın kurulması, İstanbulun sırları, savaş çıkarma planları, banker çekişmeleri gibi derin olayların anlatıldığı dizide her bölümde Galata'yı karıştıran acayip karakterlerde çıkıyor. Örneğin bir bölüm kovboy, bir bölümde maske takıp damdan dama atlayan bir hırsız, snipercı, bombacı, kimseye gözükmeden tek tek herkesi avlayan süikastçı vs... Böyle güçlü düşmanların yanı sıra zeka oyunlarında olduğu bir polisi Filinta.

Ülkemizden çıkan böyle müthiş bir eseri izleyin, izlettirin.

Aşağıdan bölüm fragmanlarını izleyerek dizinin ne kadar kaliteli olduğnu görebilirsiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=nTg69Sl9iCY&list=PLwu09ODaKT2-Co2Ue5uyuWYkv2lRmKfC3&index=8

Draka

Diziden bir kaç resim.

hanac

Bir çok arkadaşım bu diziyi övdü biri de haysat (Ne demekse)

Seyredeceğim bu gazla.

doktor1881

Bir dizi kurdu olarak listeme aldım 2 tane yerli dizi seyrediyorum bu da 3. olacak ama internetten takip edebilirim

haysat

Alıntı yapılan: Draka - 03 Mart, 2015, 17:03:53
Benim izlemeye başladığım ilk Türk dizisi olan Filinta aynı zamanda izlediğim en iyi dizi. Filinta, tür olarak bir dönem polisiyesi. Bu döneminde kendi tarihimizde olması ayrı bir güzel.
Buraya gelip bu diziyi yazmamım asıl nedeni Filinta'nın aynı zamanda çizgi romansal bir dizi olması.

Dizide o dönemlerde olan petrol haritaları, ilk bankanın kurulması, İstanbulun sırları, savaş çıkarma planları, banker çekişmeleri gibi derin olayların anlatıldığı dizide her bölümde Galata'yı karıştıran acayip karakterlerde çıkıyor. Örneğin bir bölüm kovboy, bir bölümde maske takıp damdan dama atlayan bir hırsız, snipercı, bombacı, kimseye gözükmeden tek tek herkesi avlayan süikastçı vs... Böyle güçlü düşmanların yanı sıra zeka oyunlarında olduğu bir polisi Filinta.

Ülkemizden çıkan böyle müthiş bir eseri izleyin, izlettirin.

Aşağıdan bölüm fragmanlarını izleyerek dizinin ne kadar kaliteli olduğnu görebilirsiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=nTg69Sl9iCY&list=PLwu09ODaKT2-Co2Ue5uyuWYkv2lRmKfC3&index=8

Yukarıda yazılan tüm övgüleri hak eden bir dizi.

Osmanlının üzerine oynanan oyunları ustalıkla anlatıyor.

Karekterler çok iyi hazırlanmış. Her bölümde ana hikayenin içine farklı cinayetler eklenerek heyecan hep üst seviyede tutulmuş.

Behzat Ç. ( Bir Ankara Polisiyesi ) nden sonra keyif alarak seyrediğim bir dizi.

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

Ahmet Oktay

Metin, Ali, Feyyza. Yok yanlış yazmadık. Koyu Beşiktaşlı emekli mühendis Tahsin Bey efsane üçlüyü yaşatmak için ilk iki çocuğuna Metin ve Ali ismini verir. 3. çocukları kız olunca onun adı da Feyyza oluverir.
Babalarının zoruyla, kollarında bir altın bilezikleri olsun diye, yazları su tesisatçısında çıraklık yapan Metin ile Ali, okuyamayınca gerçekten tesisatçı olup çıkarlar. Ancak onların hamurunda başka bir şeyler vardır.
Feyyza'nın eline bakan, eve para getirmeyen ikili dünyaya barış ve mutluluk getireceklerine inanmaktadırlar. Kimsenin ciddiye almadıkları icatlarının gerçekten çalışıyor olması, hayatlarındaki tüm dengeyi değiştirir..

Az önce 14. bölümü bitirdim, şimdiye kadar hep güldüren dizi bu bölümde oldukça duygulandırdı, hüzünlendirdi. Klasik yerli dizilerimizden çok daha kaliteli bir dizi, en azından şimdiye kadar izlediğim kısmı.