Conan'ın Kadınları

Başlatan kalidor, 30 Ocak, 2012, 12:13:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Belit'in gücü intikam duygusundan geldiğinden çok temkinli davranmaz, ve gereksiz açgözlülüğü de sonu olmuştur. Sonja ise tam bir Hiborya efsanesidir. Conan'la veya tek başına yaşadığı maceralar Hiborya tarihinin değişiminde etkili olmuştur. Red Sonja'nın özellikle son yıllarda Dynamite Entertainment'ta oldukça dinamik bir akış yakaladığını ve maceralarının genel olarak son dönem Conan öykülerinden daha iyi olduğunu söyleyebilirim.
Crom! Ölüleri Say...

sefik

Alıntı yapılan: hanac - 30 Ocak, 2012, 13:03:08
Valeria

Neden diye soracak olursanız, yukarıdaki resimler içinde en güzeli o.  :)
tamamiyle katiliyorum,ayni anketi bir de en guzeli hangisi diye yaparsak Valeria'ya oyum ;D
ama onem acisindan Zenobia..

papillon7

papillon7

HacıGeraltEmmi

tommikser

kalidor

Ömrünün sonbaharında Conan, hayatından geçen önemli kadınları hatırlıyor.

Valeria, Belit, Red Sonja ve çocuklarının anası Zenobia

Ejderin Saati adlı macerada kendinin hücreden kurtaran köle kız Zenobia'yı alıp gelini olarak Tarantia'ya dönerken..

Crom! Ölüleri Say...

Belit

O tepeden inme karısı olan Zenobyayı ilk okuduğum macerasından itibaren sevmedim sevemedim. Hatta gıcık oldum. O zindan anahtarını getirmeseydi, Conan o çıkması imkansız hücresinde ölüm korkusu ve çaresizliğini yaşamıyor olsaydı asla bir arada olamazlardı. Bir Belit, Bir Red Sonja bir Jenna ile asla kıyaslanamaz bir karakter. Minnet borcundan ötürü "beni buradan çıkar , seni kraliçem yapacağım kadın" dedi ya cidden kalbim kırılmıştı okurken. Yo yooo, yok yaa olamaz diye. Sefil hayatından çıkış bileti Conan oldu inanılır gibi değil diye okudum hep Kral Conanı. Kraliçe olduktan sonra bir sonradan görmelikler, bir havalar sanki o sefil hayatı yaşayan o değildi. Tabi zaten hikayede anlatılmak istenen de o da ,para ve iktidarın insanı değiştirmesi falan da, üstüne kızı Radegund'un da annesi gibi kaprisli ve çıtkırıldım olması eklenince de Conanın sık sık başını alıp gitme düşüncesini anlıyordum. 
Ve oyum Belit'e helal olsun diyorum :D

V

Zenobia'nın Conan'ın generallerinden birisiyle duygusal ilişkisi varmıydı ne? Yoksa kızının mıydı.? Çamur atmayalım durduk yerde iffetli kadına.  :)
"İstemem,eksik olsun.."

kalidor

Alıntı yapılan: V - 23 Şubat, 2014, 10:21:09
Zenobia'nın Conan'ın generallerinden birisiyle duygusal ilişkisi varmıydı ne? Yoksa kızının mıydı.? Çamur atmayalım durduk yerde iffetli kadına.  :)

O kızı Radegund abi. Üstelik kocası Conan'ın pek hazetmediği milletlerden biri olan Aesir prensiydi. Tabi Akilonya'ya bağlı bir general aynı zamanda. İsmini şimdi hatırlayamayacağım ama Radegund annesi Zenobia'yla neredeyse aynı gün doğum yapmıştı ve oğlunun adı Wolf'tü. Bu çocuk aynı zamanda Conan'ın ilk torunu oluyor.
Crom! Ölüleri Say...

V

Alıntı yapılan: kalidor - 23 Şubat, 2014, 14:11:34
O kızı Radegund abi. Üstelik kocası Conan'ın pek hazetmediği milletlerden biri olan Aesir prensiydi. Tabi Akilonya'ya bağlı bir general aynı zamanda. İsmini şimdi hatırlayamayacağım ama Radegund annesi Zenobia'yla neredeyse aynı gün doğum yapmıştı ve oğlunun adı Wolf'tü. Bu çocuk aynı zamanda Conan'ın ilk torunu oluyor.
Altın Madalyon Conan Destek hattına teşekkürler..
"İstemem,eksik olsun.."

Belit

Yav madem Conan destek hattı dedik buraya, o zaman benim aklımda ne zamandır bir konu var onu da sorayım.
Çok severek okuduğum ama nedense aklımda yer yer kalmış olan bir seri var. Eski Tanrıların çocuğu Solaise, koruyucu babası Rahip Kaleb li olan. Muhteşem sürükleyiciydi ama eksik sayılarım olduğu zamanlarda okuduğum için atlamıştım birkaç sayıyı. Solaise nin kedisinin tasmasında bir evren vardı. Solaise tehlikedeyken ona kozmik kalkan falan oluşturuyodu kedi. O kedi neydi ? O evren neydi ? Ne oldu o kediye .

kalidor

Uzun bir öyküydü bu. CTB'nin 180-200 sayıları arasında bu Kaleb denen bu sarışın dev arkadaş sıkça çıkıyordu. Ruh Yiyici'yi yenen tek fanidir aynı zamanda. Solaise kızımıydı yoksa. Bakmak lazım ;)
Crom! Ölüleri Say...

tommikser

Yeni bir sevgili yapmış bizim çapkın :D

kalidor

Anketteki resimler yenilendi. Katılmayan üyelerimizi ankete bekliyoruz.
Crom! Ölüleri Say...