Silver Surfer - Gerekli Şeyler

Başlatan yunusmeyra, 31 Ocak, 2012, 19:14:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Ali Recan'ın serisinde maalesef 2. seriden macera yoktur. 2. seri Silver Surfer'ın dünyayı terk etmesiyle başlar.
   Ali Recan'ın serisinde orjinal birinci serinin ardından Fantastic four, Defenders, Avengers serilerinden Silver Surfer'lı maceralar yayınlanmış, son olarak ta yanlış hatırlamıyorsam John Byrne'ün one shot'ı yayınlanmıştır.

drfuhrer

ARKADAŞLAR KİTAP ELİMİZE ULAŞMIŞTIR.ÜZERİ FİYATI ŞU KADAR OLAN KİTAP,BİZDE BU KADARDIR :D
BÖYLE Bİ MESAJ YAZMAYI İSTERDİM,BU İŞİN TİCARETİNİ YAPIYOR OLSAYDIM ;D

pukay

ulen 300,daredevil yellow,yürüyen ölüler cilt 7 derken bide bu çıktı valla harç parasını bunlara gömecem bu gidişle,çizgiroman almak için burs veren insanlar arıcam en sonunda

yunusmeyra

rumar'ın notlarından sonra biraz araştırdım ..dediği doğrudur,belirttiği serilerden alıntılarmış..60'ların sonunda yayınlanan serinin yayın kopyalarını ali recan ,80'lerdeki 2. defa yayınından almış..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

tommikser

s.b

Nihayet Gümüş Kayakçı'mız geldi. Geldi değil mi? Yoksa daha yolda mı?
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

yunusmeyra

bugün rumar'ın, ali recan'ın yayınladığı ilk ve klasik seri (orjinali 18 sayı olan..) silver surfer hakkındaki uyarılarını araştırınca son sayıda (marvel yayınları -silver surfer dizisi 10. ve son sayı..)  yayınlanan 3 sayılık maceraların aslında fantastik dörtlünün 3 sayısı (155-156-157 galiba..) olduğunu  gördüm.."soylu savaş" adlı başlayan maceranın altındaki künyede serinin silver surfer vol.2 'nin sayısı olduğunu belirten bir künye vardı..ancak bu sanırım bir eklemeydi..çünkü iç sayfalara silver surfer'ın 2. serisinin macera kapakları olarak konulan ve silver surfer üst başlığıyla düzenlenen kapaklarda , fantastik dörtlünün orjinal kapaklarından düzenlenmişti...

rumar80

Yine aynı seride Silver Surfer adı altında Defenders 98-99-100 ve 101. sayılar da yayınlanmıştı

yunusmeyra

çok doğru rumar bazı görselleri yükledim..aslında seçilen dolgular
iyiydi..mesela "galactus'un" orijinine yönelik macera gibi..10.sayıda ise sevglisi shalla-bal'ı dr.doom'un
elinden kurtarmak için şantajla fantastik dörtlü ile kapıştığı bambaşka bir ruh haline büründüğü bir 3 sayılık
devam macerası da keza...ve yayın,hulk ile karşı karşıya geldiği bir yeni sayı-macera müjdelenmesine rağmen son bulmuştu..
hulk ile olan macera ise sanırım 1988 yılbaşı özel sayısı olarak yayınlandı..
silver surfer'ı bize tanıtan, ali recan'ın alfa yayınlarından ayrılarak kurduğu
"marvel" yayınlarında 10 sayı olarak yayınladığı seriydi.9.sayısında silver surfer'ı
aslında kirby'nin çizdiği 18 no'lu macerasının yerine ,yazan "stan lee" çizen "yıldırım örer" imzalı bir macera yayınlandı.."insan dışılar!" sonra aynı seride klasik silver surfer serisinin 2. tekrar yayını olan 18 sayılık serinin bittiği duyurulmuş,ancak amerikada 82 ve 87'de başlayan 2. ve 3. serilerin varlığından okuyucu haberdar edilmişti..

HacıGeraltEmmi

yunusmeyra

hoz comics'in yayınladığı sally'nin,aksoy'da yayınlanan özel bir kinova macerasını,italya'da ki bir çok derginin çizerliğini yürütmüş çizerimiz "yıldırım örer"..o sıralarda ali recan'ın yayınlarında silver surfer ve hulk parodileri halinde tek sayfalık son sayfalarda-kapak içi yayınlanan sayfalarıda çizmiştir..

yalcinerol345

Aslında John Buscema'dan da bir kaç sayfa konulsa.Böylece, bu diziyi hiç bilmeyenler aradaki farkı görse.
Bir de kapağı pek beğenmedim.Hoş ben kapaksız da basılsa alırım.Ama dediğim gibi bu diziyi hiç bilmeyen biri için kapak pek de albenili değil.

rumar80

Rahmetli Ali Recan 18. sayının sonunda Jack Kirby'nin bir sayfasını da eklemiş (ki bu argümanını Avengers'ı yayınlarken de kullanmıştı) ve bu çizgileri bizim sevemeyeceğimizi düşündükleri için Yıldırım Örer'e çizdirdiğini (Avengers için de 1. sayıdan başlamadığını) açıklamıştı.
  Ancak bir iki sayı sonra X-men'e bizim sevemeyeceğimizi (!) söylediği Kirby sayıları ile orjinal birinci sayıdan başlamıştı.
  Sevgili Yunus'un söylediği yılbaşı özel sayısı bildiğim kadarı ile Hulk/Spider Man idi. Lake Placid kış olimpiyatları zamanında geçiyor ve Mole Man ile çarpışıyorlardı.
  Silver Surfer/Hulk kapışması ise (The Incredible Hulk 250) Hulk içinde yayınlanmıştı. Hafızam yanıltmıyorsa (o sayı elinde olan arkadaş varsa bakarsa sevinirim) o sayının okur mektubunda Rıza Umar Gürsu adlı "genç" bir okurun mektubu da yayınlanmıştı. (Bendeki de fil hafızası mı ne? Yoksa benim süper gücüm de bu mu?  :D)

kalidor

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 01 Şubat, 2012, 21:48:05
hoz comics'in yayınladığı sally'nin,aksoy'da yayınlanan özel bir kinova macerasını,italya'da ki bir çok derginin çizerliğini yürütmüş çizerimiz "yıldırım örer"..o sıralarda ali recan'ın yayınlarında silver surfer ve hulk parodileri halinde tek sayfalık son sayfalarda-kapak içi yayınlanan sayfalarıda çizmiştir..

Conan'ların içinde "Angut Şipşakkesergezer" Kral Kull'da da" Kral Kıl" parodileri de var. Bir de Conan vs. Tarzan vardır ki yabancı forumlarda bile efsanedir ;)
Crom! Ölüleri Say...