Oumpah - Pah Bütün Maceraları-YKY

Başlatan BlackBishop, 01 Şubat, 2012, 17:43:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alan ford

Vay vay. Sonunda yayımlanıyor ve ben de çok merak ettiğim bir seriye kavuşuyorum. Şahane  :)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

abselemon

YKY bir ay içinde üç tane seriyi tamamlayıp aradan çıkardı. Umarım daha birçok ülkemizde yayınlanmış ama eksik kalmış serileri bize tam olarak sunar.

yunusmeyra

1958 yılında ünlü "tin tin" dergisinde (fransa) yayınlanır ilk önce..ve peşinden 62 yılına kadar albüm olarak yayınlanmış 5 macerası vardır.."asteriks"ten bir yaş daha büyüktür ve gosciny ve uderzo  1959 yılında "asteriks"i ortaya çıkarırlar..ülkemizde "yurdagül yayınlarının" 1965 tarihli "bob kid" dergisinde görülür önce (ki bu yayının orjinal ve telifli bir baskı olmadığını söylemeye gerek yok sanırım..)sonra ise telifli ve orjinal sayfa baskısıyla 1982-83 civarı ,bulvar gazetesininin dergi ekinde (çizgi öykülerle dolu muhteşem ekler ve sayfaları vardı!) yayınlanmıştır..internette biraz gezinince gelişim yayınlarının yayınladığı "bando dergisi"nde "kalınbeden'in serüvenleri" olarakta yayınlandığını gördüm.. yani yky'nin iddia ettiği gibi ilk kez Türkçe'de değil  ;)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

yunusmeyra

soldan 1. ve 2. sayfa örneği "bulvar" gazetesi eklerinden (buradaki ismi "umpah pa"),3. sayfa örneği ise "kalınbeden" olarak yayınlandığı "bando" dergisi sayfalarından..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

caretta

YKY'nin tamamladığı üç seri hangileri abselemon dostum?

Tuco Ramirez

Gözümü kırpmadan alacağım bir kitap. Çok sevindim.

İdefix'te tanıtımda şöyle geçiyor:
Türkçe (Orijinal Dili:İngilizce)
192 s. -- 2. Hamur-- Ciltsiz -- 22 x 30 cm

Orjinal Dili Fransızca değil mi bunun? Belki de İngilizce edisyondan çevrildiği için böyle yazmışlardır.
Ayrıca 2. hamur kağıt diğer frankofonlardan daha kalitesiz olduğu anlamına mı geliyor acaba.
Ciltsiz de hard cover olmadığı anlamına geliyor sanırım.

darkwood

Elimde HC İngilizceleri vardı ve Türkçe yayınını uzun zamandır beklediğim çok sevdiğim bir seri, ayrıca orijinal boyutta olması ve YKY kalitesi ile yayınlanması da ekstra harika bir haber oldu.
Darkwood Sakinleri..

abselemon

Alıntı yapılan: caretta - 01 Mart, 2014, 18:21:57
YKY'nin tamamladığı üç seri hangileri abselemon dostum?
Redkit, Oumpah-Pah, Jo and zetta.
Yanlışım varsa düzeltin.

rumar80

Bugün İlyas'ın dediğine göre haftaya çıkabilirmiş.

esattr

Bildiğim kadarıyla Red Kit'in YKY tarafından yayınlanacak 3 albümü daha var. Araştırmalarıma göre Küçük Prens 10 albümle tamamlandı.

rumar80

Red Kit belki de ilk defa baştan sona ve düzgün bir baskıyla tamamlanıyor.

Ahmet Oktay

Mister NO

Alıntı yapılan: Mclaren F1 - 02 Mart, 2014, 15:04:04
Red Kit sanırım 79 albüm toplamda. Bkz. http://en.wikipedia.org/wiki/Lucky_Luke#Collected_editions

Evet doğru. Geçen yıl yayınlanan son sayı ile 79. sayı çıktı.

Red Kit sayfasında da güncellemeyi yapayım.

omega red

YKY'nın yayınladığı Oumpah-pah cildini aldım. hikayelerden önce zengin görsel içeriğiyle Goscinny ve Uderzonun tanışma hikayesi, ilk eskizleri-çalışmaları, amerika maceraları ve Oumpah-pah'nın yaratılış hikayesini yeraldığı bir kısım var. Baskı kalitesi her zamanki gibi çok iyi. tam koleksiyonluk bir cilt hazırlamışlar.
YKY'na teşekkürler.

Nightrain

Kapak hardcover mi? Şu Batman'da çıksada, topluca versek siparişlerimizi.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"