BEFORE WATCHMEN

Başlatan Carnage, 02 Şubat, 2012, 12:28:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Carnage

DC Comics dün bir açıklama yaptı ve yeni Watchmen'leri tanıttı.7 farklı serinin üst başlığı "BEFORE WATCHMEN". İsminden anlaşılacağı gibi seriler prequel niteliğinde olacak.BEFORE WATCHMEN etiketi altında yayınlanacak dergiler şunlar:

* RORSCHACH (4 sayı) – Yazar:Brian Azzarello.Çizer: Lee Bermejo

* MINUTEMEN (6 sayı) – Yazar/Çizer:Darwyn Cooke

* COMEDIAN (6 sayı) – Yazar: Brian Azzarello. Çizer: J.G. Jones

* DR. MANHATTAN (4 sayı) – Yazar: J. Michael Straczynski. Çizer: Adam Hughes

* NITE OWL (4 sayı) – Yazar: J. Michael Straczynski. Çizer: Andy ve Joe Kubert

* OZYMANDIAS (6 sayı) – Yazar: Len Wein. Çizer: Jae Lee

* SILK SPECTRE (4 sayı) – Yazar: Darwyn Cooke. Çizer: Amanda Conner

Çok katmanlı bir konuya sahip Watchmen çizgi roman içinde çizgi roman barındırıyordu. Bu dergilerin her sayısı da 2 sayfasını CURSE OF THE CRIMSON CORSAIR isimli bir korsan öyküsüne ayırıyor.Len Wein'in yazacağı öyküyü resimleyecek olan isim Watchmen'in renklendirme sanatçısı John Higgins.

John Higgins bu işin içinde yer almasından daha da acı olan şey Dave Gibbons'ın  bu yapılanları beğendiğini açıklaması. Farklı tarzda bir şeyler demesini beklememek gerek.Alan Moore'un bu konuda neler diyeceğini merak ediyorum.

pearl jam

Amerikalılar bişeyin de b.kunu çıkarmayın be!

yunusmeyra

pearjam'in veya bir arkadaşımızın bunu demesini bekliyordum..yoksa dün haberi ilk okuduğumdan beri kendimi tutamıyorum..küfür ruhun yelpazesi diyen millet kimdi unuttum ama biz Türkler'de bu yelpazeyi yerinde usturupluca kullanan çok kişi vardır..yeri ve zamanı diye düşünüyorum..yahu yaratıcı yazar ve çizer senelerdir bir devam alt öykü bilmem ne yapamadı tadında bıraktı,birilerine malum oldu hayal güçlerinin,yaratıcı yazarlıklarının önüne geçemediler,çizerler senelerdir bu seri olsun ve biz çizelim diye "wall street"'de eylem yapıyorlardı,çadırlarda yatıyorlardı ..ve beklenen oldu "deli gibi" watcmen bekleyen "comics" okuyucusu milyonların tazyikine dayanılamadı ve bu "beklenen" yayınlar piyasaya sürüldü  ha..hıı!?ha,ha,ha ve ;D  ;D  ;D
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

BlackBishop

Bence güzel haber... RORSCHACH denen akıl hastasını ve DR. MANHATTAN denen ..... (Bu araya ne yazmam gerekir emin değilim. herif Tanrı gibi bir şey) tekrar buluşmak hoş olacak...

emre ozdamarlar

Yuh artik, buyuk ayilik bu DC'nin yaptigi.
Alan Moore'u delirtmeye oynuyo heral herifler.

alan ford

Evet ama bu biraz da çizgi roman okurlarının suçu. Kahramanlarımızla vedalaşmayı beceremiyoruz bir türlü. Umalım ki bu devam serisi tutmasın ve gelecekte bu tip projelerin önüne geçsin. Yayınevleri serileri sakız etmeden önce bir kere daha düşünsün.

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

hanac

Onu bunu bilmem ama Rorschach'u çok merak ediyorum.

Lee Bermejo çiziyor Gerekli Şeyler'in yayınladığı Joker'i de çizmişti.

V

* NITE OWL (4 sayı) – Yazar: J. Michael Straczynski. Çizer: Andy ve Joe Kubert
Straczynski ve Kubert ailesi..

* RORSCHACH (4 sayı) – Yazar:Brian Azzarello.Çizer: Lee Bermejo
    * COMEDIAN (6 sayı) – Yazar: Brian Azzarello. Çizer: J.G. Jones

İkisisini de Azarello yazmış.

* DR. MANHATTAN (4 sayı) – Yazar: J. Michael Straczynski. Çizer: Adam Hughes

Yine Straczynski yazmış.

* OZYMANDIAS (6 sayı) – Yazar: Len Wein. Çizer: Jae Lee

Jae Lee çizmiş.

Daha ne olsun.Bence şans verelim.Moore ikna olduğuna göre hayal kırıklığı olmazlar herhalde..
"İstemem,eksik olsun.."

alan ford

Alıntı yapılan: V - 02 Şubat, 2012, 19:01:32
Daha ne olsun.Bence şans verelim.Moore ikna olduğuna göre hayal kırıklığı olmazlar herhalde..

Alan Moore ikna olmuş mu ?

Carnage

Moore ikna olmamış ve olayı "tamamen utanmazlık"olarak tanımlamış. İkna olan isim Gibbons.

pearl jam

Moore ikna olsa ben de olurdum :)

V

Eser sahibi iki ortaktan birinin razı olması yetiyor mu yani?

Gibbons beğendiyse biz de şans veririz.Hem belki Sami Abi ve Ö. Bahadır bile bu serilerin sonunu getirebilirler belki..
"İstemem,eksik olsun.."

alan ford

Alan Moore'un piyasadan çektiğini kimse çekmemiştir muhtemelen. Adamın eserleri üzerinde neredeyse hiç söz hakkı yok. Büyük ihtimal künyede adının geçmesini yasaklatmıştır yine >:(

Nightrain

Şimdi bu seri Türkiye de çıkar mı? Çıksa süper olmaz mı? DC Comics ya da Warner Bros şu saçma sapan telif haklarından vazgeçse de, yeni Watchmen'i ülkemizde görebilsek.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

pukay

bermejo-azerello ikilisinin joker cildinden dolayı rorschach cildinin çıkmasından ümitliyim ben.