Judge Dredd

Başlatan pizagor, 08 Şubat, 2012, 13:05:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Okuduğum tek Dredd albümü Batman - Judge Dredd crossover'ları ki bu hikayelerle ilgili biraz yorumlamışlığım da var :

http://pizagorgunlukleri.blogspot.com/2011/02/batman-judge-dredd-files.html

Gazetelerin günlük çizgiromanlarını takip etmeye sabrım olmadığı için bant olarak Türkçe yayınlanmış Dredd'leri de bilmiyorum. Dolayısıyla Dredd benim için bir miktar muamma. Ancak Dredd karakterini ve evrenini, hikayelerindeki toleranssızlığı ve şiddeti beğenen birisi olarak, nasıl olsa Türkçe görmeyiz de diyerek sorsam : Madem filmi de yaklaşıyor, Amerika'da yoğun pazarlamaya girecek Dredd çizgiromanlarından toplamak üzere bir seçki verebilecek var mı?

Yakından tanısak bu karakteri...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

emre ozdamarlar

Judge Dredd hakkinda tek bildigim Ingiliz 2000 AD mecmuasi kaynakli bir cizgi roman olmasi, ki ondan da %100 emin degilim, bilen arkadaslar anlatsin :)

hanac

IDW Yayınevi 2000 AD ile anlaşmış.

Bu yıl sonuna kadar ABD de yayınına başlayacak.

pizagor

Alıntı yapılan: hanac - 25 Mart, 2012, 18:11:33
IDW Yayınevi 2000 AD ile anlaşmış.

Bu yıl sonuna kadar ABD de yayınına başlayacak.

Judge Dredd'i bu sefer takip edeceğim...

yunusmeyra

sanırım 80'li yıllardı..özellikle yazları istanbul'a geldiğimizde ucuz çizgi romanları alabileceğimiz yerlerden biri olan beyazıt'a sık sık çıkardık..orda bazı sahafların önünde "sütunlar" halinde yükselen "comics"ler olurdu..bir kısmı eski tarihli olur ve çoğunlukla kapaksız veya kapak üst logo-isim kısmı kesilmiş olurdu..buralarda bolca ingiliz çizgi romanda bulurduk..2000 ad dergisi bunlardan biriydi..o zamanlar yayınlanan "ses" dergilerinin kağıtlarını andıran ince ve ucuz  ancak "parlak" sayılabilecek kağıtlara basılmış bir dergiydi..normal dergilere görede daha büyük boyutlu idi..kapak haricinde siyah-beyaz -gri baskılı hikayeler yayınlanırdı..oldukça bilim kurgu ve fantastik işlerdi..karelemeler,hikayelerin çizimleri frankofonlarında,comicslerinde hele hele bonellilerinde çok dışındaydı..judge dredd'i ilk orda görmüştüm..conan  sonrası gördüğümüz en kıyıcı karakterdi..ama içinde nerdeyse doğru düzgün insan figürü çizimi göremediğimiz bir çizgi roman vardı ki o zaman "sırrına vakıf" olamamıştık..nemesis the warlock..metal müzik dinlemeya heves ettiğimiz yıllarla beraber bu çizimlerde anlam kazanmaya başlamıştı..

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

pizagor

Yıllar sonra Nemesis Darkwood Sakinleri içerisinde kendine yer bulmuştu...

kalidor

Hah evet Özgür, ben de nerede gördüm diyecektim. Darkwood Sakinleri'nde vardı. Hakkaten garip bir çizgiroman.
Crom! Ölüleri Say...

ercoktay

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 27 Mart, 2012, 21:33:00
sanırım 80'li yıllardı..özellikle yazları istanbul'a geldiğimizde ucuz çizgi romanları alabileceğimiz yerlerden biri olan beyazıt'a sık sık çıkardık..orda bazı sahafların önünde "sütunlar" halinde yükselen "comics"ler olurdu..bir kısmı eski tarihli olur ve çoğunlukla kapaksız veya kapak üst logo-isim kısmı kesilmiş olurdu..buralarda bolca ingiliz çizgi romanda bulurduk..2000 ad dergisi bunlardan biriydi..

Hayatımın yaklaşık 7 yılı Beyazıtta geçti. En sevdiğim şeylerden biri de sahaf turlarıydı. Etiketi kesik çizgiromanlardan bende almıştım bolca. Ama dağıldı gitti çoğu  :'( :'( :'(

kalidor

Tam takım Darkwood Sakinleri dergisi gittigidiyor'da 25-30 TL'ye satılıyor. Merak edenler kaçırmasın.
Crom! Ölüleri Say...

pizagor

özeelikle ilk sayıları dolu dolu bir çizgiroman kültürü dergisidir Darkwood Sakinleri...

Herkese tavsiye ederim...

ercoktay

Arşivimde olup olmadığını hatırlayamadım. Aslıdan elimde olabilir. Olmadı hediye ederim. Fakat fiyat uygun olduğundan ben aldım. Teşekkürler.

hanac

Judge Dredd IDW tarafından yayınlanmaya başlandı.

konnektör

Bir şekilde Türkiyede de yayınlanmaya başlarsa hiç düşünmeden alırım.
*Resmimi hayal ederim ve daha sonra hayalimi resmederim.
Vincent Van Gogh

pizagor

Eski maceraların yeniden basımı mı yoksa yeni maceralar mı?

rumar80

Yazarın ve çizerin adlarını görünce bana yeni maceralar gibi geldi.