Armağan Haftalık Çocuk Mecmuası

Başlatan pizagor, 08 Şubat, 2012, 16:13:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Seneler evvel Galatasaray'da Aslıhan Pasajı'ndaki bir sahafda  karşıma çıkmıştı. İlk sayısı 29 Eylül 1954 tarihli ki muhtemelen koleksiyonumdaki en eski tarihli çizgiromanlar bunlar. Fiyatı 25 kuruş olarak çıkmış, 11. sayıda 30 kuruş olmuş :) İçerisinde Disney karakterleri ve Tenten hikayeleri var (Tenten Kongo'da ve Mavi Lotus)...

Şimdiye kadar Altın Madalyon'da hiç bahsi geçmemiş (diğer forumları bilmiyorum) Armağan Haftalık Çocuk Mecmuası hakkında belki bilgi verebilecekler vardır aramızda...

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Kimsede yok mu Armağan ile ilgili bilgi?

Mesela kaç sayı çıkmış? Bende 1-20 arası var, acaba tamamı bu kadar mı?

Google'dan bulabildiğim sadece bu gittigidiyor bağıntısı ve maalesef logolar tutmuyor :(

http://urun.gittigidiyor.com/kitap-dergiler/armagan-haftalik-cocuk-gazetesi-1950-52-nadir-29242413

Gambit

Armagan haftalik cocuk mecmuasi ni duydum ama hic gormemistim. Saniyorum Armagan yayinevi ile sahipleri ayni kisiler

benim koleksiyondaki en eski sayilardan birisi de Armagan cocuk gazetesi olarak cikmis olan TenTen'in 1. sayisi

yil 1957

demirbaş yayıncılık

Armağan yayınevi 1950 yılların da ilk ten tenlerle yayın hayatına başladı.Daha sonra tenten ler burhan yayın evin den çıkmaya başladı.Fakat bu arada armağan yayıncılık bir çok çizgi roman bastı !960 lara kadar süren yayın hayatın da en uzun soluklu tenteni çıkardı fasikül ve şömiz kapaklı çok nadir çıkan tenten ciltleri yayınladı ki bence herkesin arşivin de bir tanede olsa olmalı bu ciltlerden.

Gambit

Alıntı yapılan: demirbaş yayıncılık - 18 Şubat, 2012, 11:50:30
Armağan yayınevi 1950 yılların da ilk ten tenlerle yayın hayatına başladı.Daha sonra tenten ler burhan yayın evin den çıkmaya başladı.Fakat bu arada armağan yayıncılık bir çok çizgi roman bastı !960 lara kadar süren yayın hayatın da en uzun soluklu tenteni çıkardı fasikül ve şömiz kapaklı çok nadir çıkan tenten ciltleri yayınladı ki bence herkesin arşivin de bir tanede olsa olmalı bu ciltlerden.

Cem beycim herkesin arsivinde nasil olsun bu ciltlerden ? Ben yillardir toplarim, bir tane gormedim daha bahsettiginiz ciltden :)

Sizde varsa elinizde bolca, ben birisine talibim

hennessy

Alıntı yapılan: Gambit - 18 Şubat, 2012, 00:53:28
Armagan haftalik cocuk mecmuasi ni duydum ama hic gormemistim. Saniyorum Armagan yayinevi ile sahipleri ayni kisiler

benim koleksiyondaki en eski sayilardan birisi de Armagan cocuk gazetesi olarak cikmis olan TenTen'in 1. sayisi

yil 1957

Sevgili Gambit hakketten saklanmaya değer bir tablo :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

V

Alıntı yapılan: Gambit - 18 Şubat, 2012, 12:01:13
Alıntı yapılan: demirbaş yayıncılık - 18 Şubat, 2012, 11:50:30

Cem beycim herkesin arsivinde nasil olsun bu ciltlerden ? Ben yillardir toplarim, bir tane gormedim daha bahsettiginiz ciltden :)

Sizde varsa elinizde bolca, ben birisine talibim

Bende 2 cilt var Süleyman. 8)
"İstemem,eksik olsun.."

demirbaş yayıncılık

Haklısın gambit çok zor bulunuyor benim kolleksiyonum da takım var.Hem fasikül hemde şömiz cilt olarak ve zamanın da çok kolleksiyonerede sattım.Genede depom da varmı diye bakacağım fasiküllerden çok sayıda var ama cilt kaldımı bilmiyorum .Çıkarsa sana ayırırım.

demirbaş yayıncılık

Armağan haftalık çocuk mecmuası 2 cilt şömizli dir ve 52 sayı çıkmıştır.

Gambit

Alıntı yapılan: V - 18 Şubat, 2012, 12:11:49

Bende 2 cilt var Süleyman. 8)

iyiymissss :) alirim satmak istersen :)

PS: Cem bey, sizden de alirim bulursaniz, cilt, fasikul

demirbaş yayıncılık

Haberleşelim geldiğiniz de dükana getiririm.

pizagor

Çizgiroman okurlarının kolay kolay görebileceğini sanmadığım bu dergiden bende bulunanlarından fotograflar ekleyip sizlerle paylaşmaya çalışacağım...

İşte 1. sayıdan görseller :

pizagor

yunusmeyra

birde şöyle bir dergi var,satanlar1950 yılı baskısı diyor..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

pizagor

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 16 Nisan, 2012, 23:00:15
birde şöyle bir dergi var,satanlar1950 yılı baskısı diyor..

Bu diğer Armağan mecmualarının boyutları ne acaba? Bendekiler A4 - A3 arası bir boyuttalarda...