Zagor Klasik Maceralardan Tavsiyeler

Başlatan labirent, 19 Şubat, 2012, 08:13:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yunusmeyra

Alıntı yapılan: abselemon - 19 Ekim, 2013, 12:37:33
Yazılanları okuduğum zaman şunu anlıyorum ki, sadece lal yaynlarının zagor kms takip edilse bütün seri düzgünce alınıyor. 88. kitaptan sonra yayınlanacak maceraların ardından zagor sadece aylık tek kitaba düşecek doğru mu? Yalnlışım varsa biri düzeltsin.
aslında mantık olarak doğru: çünkü 88 no'lu KMS ile zagor 341-342-343-344 yayını yapılacak  ve lal yayınları "özel seride" bu sayılardan "lal yeni seri"nin başlangıcı olan orjinal 389 no'lu "adalar klanı" macerasına kadar yayınlamış durumda.. ve devam ederse (ki tam ve sıralı bir koleksiyon için bu iyi olur diyenlerdenim) özel serinin yayınlanmamış sayılarını da içine alan maceraları yayınlayıp ,alan ford'un dediği gibi 99 no'lu ciltte "yeni maceralar serisinini" ilk kitabı olan "adalar klanına" bağlanmış olacak (dikkat edersek düzgün bir seri tamamlamak aslında KMS'nin 99 no'lu cildinde mümkün oluyor..çünkü 340 ve 389 no'lu orjinal maceralar "ad&de" yayınları ve "aksoy yayınları" ile "lal özel seri"de mevcut..kafa karışmasın süreklilik sağlansın diye ve koleksiyon sürekliliği açısından KMS 99 no'lu cilde ulaşmak ilk hedef  ;) ) bundan sonra ya bu seri sonlanacak veya bu seferde "yeni seri"nin yayınlanmış sayılarının stokları 4'erli ciltlenerek KMS kaldığı yerden ama bu sefer belki farklı yayın periyodu ile devam edecek ?? (ben böyle olsun diyenlerdenim  ;) ) tabii orjinal seri yani yeni seride aylık olarak italya'da zagor yayınlandıkça devam edecek  :)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

kuzguncuklu

Yani tam olarak belli degil klasiklere devam edilip edilmiceginden.(km 99 dan sonra)

İlyas Erkul

Bence KM ler devam etmeli yayınevı acısından elındeki yeni serileri tüketmesinde faydalı olacağı gibi sayıların 3 kuruş paraya dökülmeside önlenmiş olacak.
Ayrıca benim görüşüm bu katılırsınız yada katılmazsınız KM olayı yayınevinin ömrünüde uzatmıştır lal kitap çapındaki yayınevlerinin sadece sayılarla buralara gelmsi mümkün olmazdı bu kadar yayının çıkmasınıda buna borçuyuz bence.
Ayrıca ktam bir seri oluşmuş olacak....

fedd

Bu konuda İlyas kardeşime tamamen katılıyorum.Ayrıca bu fırsattan yararlanıp,KIZILMASKE yayını için kendisini tebrik ediyorum,muhteşem bir iş,baskılar harika,devamlı olmasını canı gönülden diliyorum,

hacibabs

Merhaba,
Zagor klasik maceralar dizisi 99.ciltten sonra devam edecekse basılarak etmelidir.Yeni serinin elde kalan stokları(ilk 9 sayının tükendiği biliniyor) cilt yapmak için uygun değil.Üstelik elde kalanlar cilt yapılabilsede bu sefer Süper cilt Teks'de olduğu gibi normal kitap boyutunda olmayacak ve görüntü bozulacak.
Kitabın yeniden basılmasını ise ben ticari görmüyorum çünkü zaten herkezin elinde inceler mevcut.Bu durumda serinin devamını estetik açıdan almak isteyenler ve incelere sahip olmayanlar olacaktırki bu hedefi çok küçültür.
Firmanın elinde bir çok imkan var ve bu onları 4 sene taşır.Diğer klasikleri ayda bire çekip Zagor ve Mr No'yu ayda iki kitap yapabilirler.Zaten kendileride bir değişimin sinyallerini veriyorlar.Kitaplardaki çocuk kitabı reklamları farklı bir kulvardada bulunmak istediklerini gösteriyor.
İtalya'daki satışın bile yetmeyip uzun soluklu çizgi romanlardan uzaklaşma arzusu sektörü canlandırma çabalarından başka bir şey değil.Genç kuşağın katılmadığı hiç bir etkinliği yaşatmak mümkün değildirki çizgi romanda bunlardan biri ve sonunda bizlerle beraber o da köşesine çekilip hatırlayanların anılarında kalacak.
Sağlıcakla kalın.

Mister NO

Bir, birbuçuk yıl kadar önce LAL yayınları ile görüştüğümde KM lere devam etmek niyetinde olduklarını söylemişlerdi. Sadece Zagor'da değil Mister No ve Martin'de de KM leri aylık seriye

bağlayarak şu anda çıkmış aylık serileri de KM olarak devam ettirmeyi planladıklarını ifade etmişlerdi.. Elbette başta satış olmak üzere bir çok etken bu ddüşünceyi zaman içinde değiştirebilir.

Şu anda çıkan KM leri ve aylık serileri takip eden birisi olarak, sırf estetik kaygılarla aldığım aylık serileri bir de KM olarak almam.

darkwood

Klasikler konusunda Tayfun bey e katılıyorum. Bu seri Lal yeni seriye ulaştığı zaman  tekrar klasiklerin edisyonunda basılarak devam etmesi en doğru tercih olacaktır.
Darkwood Sakinleri..

V

Bu konuda bir anket açalım.  Ben normal seriye sahip olduğum için bu sayıların KM lerini almayı düşümüyorum.
"İstemem,eksik olsun.."

DAMPYR

Zaten yeni seri tekrarları yerine yeni kitap işine girseler çok daha iyi olur diye düşünüyorum.siz ne dersiniz.... ??? ::) :D

haysat

Bence Lal KM'lere devam edecektir.

Çünkü eskiden beri süre gelen eldeki stoklar cilt yapılarak tekrar satışa sunulur geleneği var.

Hatırlayanlar bilir, Lal KM'lere başladığında aylıkların 5 veya 6 sayı ciltlerini çıkarmıştı.Sonra nedense bu ciltleri devam ettirmedi.Bence Lal kendince akılca davranarak kendi yayın kirliliğinin önüne geçmiş ve kendi bindiği dalı kesmemiştir.

Günümüzde Oğlak yayınları altın seriyi her şekilde piyasaya sunarak nasıl isterseniz öyle alın demiştir. ( Altın aylık seri,Altın kutu ve Altın cilt )

Bence KM'ler Zagor'un en güzel edisyonu ve 1. sayıdan başlayarak devam etmesi ayrı bir güzellik.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !