Zagor Klasik Maceralardan Tavsiyeler

Başlatan labirent, 19 Şubat, 2012, 08:13:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gandalf

Alıntı yapılan: demirbaş yayıncılık - 19 Şubat, 2012, 23:01:39
Sevgili gandalf Ceylan yayınları 1961 yılın da ilk zagor fasikülünü bastı.Çok fazla umutluydular çok satacak diye .Fakat zagor da daha çizimler tam oturmadığı için kitaplar satmadı ve 32 sayı sonun da kapatıldı ve 6 adette cilt (5 fasiküllü ) yapıldı.Tabi 1969 da tay yayınları aynı hatayı yapmayarak zagoru italyada ki 95 .sayıdan başlayarak basmaya başladı nedeniyse çizimler çok güzelleşmişti senaryolar çok iyiyidi ve hakikaten zagor çıkınca yer yerin den oynadı.64 sayfa haftalık çıkmaya başladı fakat italyada 64 sayfa aylık çıkıyordu .Dolyısıyla türkiye italyada çıkan 4 aylık kitabı 1 ayda basıyordu nitekim tay yayınları italyada çıkan sayıya çabuk yetişti ve malzeme omadığından önce sayfa sayısı 48 sonra 32 ye düştü ve hatta okuyucuya zam yapmamak için böyle yapıyoruz denildi.Halbuki malzeme bitiyordu.En nihayet malzeme kafa kafaya gelince tay bu seferde tekrarlara başladı malzeme birikene kadar tekrar macera ve dolgu malzemeri yayınladı.Tabi 1972 yılın da ayrı bir edisyon stoklardaki kitapları ciltlemeye başladı.Bu ciltlerde 44 ciltte zagor 1961 ceylan basılmıştır yani italya 1.sayı oradadır.

Verdiğiniz bu bilgiler için çok teşekkür ediyorum  Cem bey , bu arada sormadan edemeyeceğim , elinizde ceylan zagorlardan cilt veya fasikül hiç kitap kaldımı acaba, bu sayıların cilt kapaklarını görmek çok büyük zevk olurdu doğrusu.

essegesse

Sevgili Gandalf.Elimde Ceylan Zagor'ların çoğunun kapakları pdf formatı olarak mevcuttur.

İstenirse sitede paylaşırım.

Saygılarımla.
Kaan Comics.

hanac

Alıntı yapılan: essegesse - 20 Şubat, 2012, 12:39:52
Sevgili Gandalf.Elimde Ceylan Zagor'ların çoğunun kapakları pdf formatı olarak mevcuttur.

Saygılarımla.
Kaan Comics.

İstenmez mi ?

Ayrı bir başlık altında hepsini görmek isteriz.

aa

Esse Gesse Hayranı...

essegesse

Sanırım evdeki bilgisayarımda olacak.Unutmazsam yarın paylaşırım sizlerle.

Gandalf

Alıntı yapılan: essegesse - 20 Şubat, 2012, 12:39:52

Saygılarımla.
Kaan Comics.

İşte bu çok güzel olur doğrusu. ilgin için çok teşekkür  ediyorum.
Selamlar
Serdar

essegesse

Hatta elimde 350l'lik Zagor kapaklarının tamamı yine pdf olarak var.Ama bunları Hasan'a veririm,o yüklesin:)

DAMPYR

Alıntı yapılan: essegesse - 20 Şubat, 2012, 14:01:41
Hatta elimde 350l'lik Zagor kapaklarının tamamı yine pdf olarak var.Ama bunları Hasan'a veririm,o yüklesin:)

Hasan Kapaklar diye bir bölüm açarsan belki istiyen oraya kapak resimlerini yüklüyebilir.ne dersin.... ???

hanac

Altın Madalyon "ÇİZGİROMANDA 2011'İN EN İYİLERİ" seçiminde;

Zagor Klasik Maceralar, "En İyi Fumetti Seri" dalında üçüncü seçilmiştir.

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

labirent

Bu seriyi takip eden arkadaşlardan aşağıdaki maceraların hangi ciltlerde olduğunu bildirmelerini rica ediyorum. Çocukluğumda okuduğum bu maceraları tekrar edinmek istiyorum.

1- Zagor 'u kaçıran bir Kaptan vardı (ismi Martin idi yanılmıyorsam, gemisi de Kızıl Büyücü). 2 veya 3 macera diye hatırlıyorum.

2- Seminollerle olan maceralar. Onları da 2 macera diye hatırlıyorum.

3- Amerika topraklarında İngiliz askerlerin başlattığı bir ayaklanma vardı. Hatta Zagor 'da kurşuna diziliyordu.

Berkdinho

1. macera -Kızıl Büyücü- KM-13'te var.Seminollerle olan maceralardan biri KM-13'te, diğeri de KM-25'tedir.Son macera ise KM-17'de bulunuyor.
The Right Man When Things Go Wrong

labirent

Alıntı yapılan: Berkdinho - 29 Mart, 2012, 23:15:51
   1. macera -Kızıl Büyücü- KM-13'te var.Seminollerle olan maceralardan biri KM-13'te, diğeri de KM-25'tedir.Son macera ise KM-17'de bulunuyor.

Bilgi için çok teşekkür ederim. Ciltleri dün aldım.

kuzguncuklu

benim merak ettigim konu zagor klasik maceralari ilerki zamanda yeni zagor bölümlerini ekleyecekmi ? herkese saygilarimla

Perpetual

Ben de ceylan ve tay kapaklarını düzenli ve yüksek kaliteli görmek isterim. Şimdiden de teşekkür ederim :).
7. Biriktirici