Nic'den Teks İtalya

Başlatan NIC, 20 Şubat, 2012, 15:41:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NIC

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

NIC

Dev Tex 2015 için açıklama gelmedi yada daha ben görmedim ama Villa çizimli Dev Teksi beklemedeyiz hala

köstebek

Alıntı yapılan: Nemo - 09 Eylül, 2014, 22:14:54
645- Komançi Öfkesi

Wasape isimli acımasız bir Komançi lideri Fort Worth'da asılmıştır. Teks ve Carson da kalededir. Fakat ertesi gün Wasape'nin cansız bedeni ortadan kaybolmuştur. Kısa süre sonra Teksas'ta Wasape'nin liderliğinde katliam haberleri duyulur. Teks ve Carson, komançilerin öfkesi ve bir hayalet ile mücadele etmek zorundalar.

Sonunda buralara yetişebildik... Önümüzdeki ay Türkçeye çevrilmiş halini okuyabileceğiz...

hanac

TEX VAMPİRE KARŞI !!!

Sayı 701

Yayın Tarihi: 07/03/2019

Senaryo: Gianfranco Manfredi

Çizim: Alessandro Bocci

Kapak: Claudio Villa

hanac

Şubat 2020'de İtalya'da çıkacak Boselli&Villa imzalı Dev Tex kapağı ve örnek sayfaları yayınlandı.
Villa 18 yıl sonra tekrar Tex çizmiş oluyor.

]

peder clemente

Güzel haber.
Tex speciale veya Tex one, bizde dev albüm diye adlandırılan seri.En son 24.albüm olan "Küba Asileri" büyük boy basıldı. Sonrakiler normal boyda yayımlandı. 32.sayı olan "Muhteşem Kanun Kaçağı" Türkiye'de yayımlanan son sayı.

33. sayı : "Finnegan'ın Rangerları"
Senaryo:Mauro Boselli
Çizimler:Majo. Yani tam adıyla Mario Rossi.
Kit Willer, bu albümde başrolde gibi.

34.sayı : "DOC!"
senaryo : Mauro Boselli
çizimler  : Laura Zuccheri

Bir vahşi batı efsanesi olan Doc Holliday var bu albümde.

Hatırlatma: Doc Holliday, eskiden doktormuş. Vahşi batıda silah ve kavga olaylarına karışıp doktorluğu bırakmış. Ciğerleri hasta olmasına rağmen sürekli içen ve gözünü budaktan sakınmayan bir karakter. Pokerde usta. Eskiden doktor olduğu için "Doc" diyorlar. Ünlü kanun adamı Wyatt Earp ile arkadaş olur ve birbirlerini en zor durumlarda bile yalnız bırakmazlar bu iki sert adam. Vahşi Batı'nın en ünlü silahlı çatışması "O.K. Corral Gunfight": 26 Ekim 1881'de, Tombstone kasabasında O.K. Corral denilen yerde yaşandı. Bir tarafta Earp biraderler ve Doc Holliday, diğer tarafta Frank McLaurys ve Clanton biraderler. Bir dakikadan kısa süre içinde, geride üç ölü, iki yaralı bırakan elliyedi atış yapıldı.

35. sayı : "L'inesorable"("Amanvermeyen" gibi bir anlamı var. Yani " O Acımaz")
Senaryo : Mauro Boselli
Çizimler  : Claudio Villa

Bu dev albümün aslında 2022 haziran ayında "Eagle Pass=Kartal Geçidi" adıyla yayımlanması plânlanmıştı. Demekki Villa, çizimleri öngörülen süreden daha kısa zamanda tamamladı. Galep'in vefatından sonra kapak çizerliğini üstlenen Villa tam bir usta sanatçı. "İtalya'nın Alex Raymond'unu buldum" diye anons etmişti Sergio Bonelli kendisini. Boselli, TEX başlığının başyazarı konumunda. İki ustadan tam arşivlik bir eser. Acaba 2021'de Türkiye'de yayımlanır mı? Bir de kısıtlı sayıda da olsa oriinal ebatta basılabilir mi? Eminim fiyatı ne olursa olsun Tex dostları satın alır bu albümü.

Zeljko

Alıntı yapılan: hanac - 27 Kasım, 2019, 09:28:03
Şubat 2020'de İtalya'da çıkacak Boselli&Villa imzalı Dev Tex kapağı ve örnek sayfaları yayınlandı.

Muhteşem bir haber Hasan abi. Bu muhteşem haberi sana veren de haber kadar muhteşem bir insan olmalı.
Allah ondan razı olsun
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

darkwood

Villa'nın dönüşü ve yeni kapağı Villa farkı ile harika görünüyor, umarım kapak çizimlerine 2020 de devam eder.
Darkwood Sakinleri..

hanac

Alıntı yapılan: Zeljko - 27 Kasım, 2019, 18:01:32
Muhteşem bir haber Hasan abi. Bu muhteşem haberi sana veren de haber kadar muhteşem bir insan olmalı.
Allah ondan razı olsun

NIC adlı üyeden aldım haberi sevgili Zeljko Obradoviç  :)

hanac

Alıntı yapılan: peder clemente - 27 Kasım, 2019, 16:44:21
33. sayı : "Finnegan'ın Rangerları"
Senaryo: Mauro Boselli
Çizimler: Majo. Yani tam adıyla Mario Rossi.
Kit Willer, bu albümde başrolde gibi.

34.sayı : "DOC!"
Senaryo: Mauro Boselli
Çizimler: Laura Zuccheri

hanac

Alıntı yapılan: hanac - 27 Kasım, 2019, 09:28:03

Kapak değişmiş

Nemo

Kapak aslında değişmemiş Hasan agabey:) Kırmızı kapaklı olan sert kapaklı basımı.
Özel Alfa Ajanı