Gwen Stacy

Başlatan pizagor, 22 Şubat, 2012, 11:16:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Okuyunca çok şaşırdığım bir bilgi : Gwen Stacy'nin Norman Osborn'la ilişkisi varmış ve bu birliktelikten Gabriel ve Sarah isimli ikizleri olmuş... Sins Past 'te hikaye edilen bu olayın kurgucusu da yine büyük bozucu Straczynski ki hiç şaşırmadım... Yine iddia ediyorum bu Straczynski'nin Peter Parker'a yaptıkları, ona verdiği zarar tüm düşmanlarının toplamından fazladır...

Gwen çok masumdu, dokunulmazdı. Bir masumane ilişki daha alaşağı oldu... Yazık oldu Spiderman Blue'daki o romantik öyküye :(
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Peter Parker The Spectacular Spider Man serisinde yayınlandı bu macera. Çocuklar bir de yanılmıyorsam gizlice Fransa'da büyütülmüş. Başta Peter kendi çocukları sanıyor. Onlar da ondan annelerine yaptıkları için (?) intikam almak istiyorlar.
   Comics aleminde (aslında ABD dizilerinde de) gelişim hep böyle. Yıllardır yayınlanan bir seri olunca. Satış olsun, ortalık karışsın diye yıllar önceki karakterler tekrar ortaya çıkabiliyor. O zaman yaşanan konu toptan değişiyor. Norman da yıullarca ölü sayılmamış mıydı?
   Odin kaç kere öldü. Ya Bucky? En uzun süre ölü kabul edilen karakter hayata dönmedi mi?

pizagor

Dönem çizgiromanının ilişkilerin cinsel boyutuna girmemesinden ya da ima dahi etmemesinden herhalde Gwen'in Peter'la bile öpüşmeden öteye gitmediğini düşündüğümü farkettim... O yüzden Gwen'in ikizleri gerçekten Peter'dan olsaydı muhtemelen yine çok şaşırırdım...

rumar80

Ben o kadar da şaırmazdım. Gwen'in ölümünden 2 yıl sonra Amazing Spider Man sayı 150'nin sonunda. Peter evinin kapısını açtığında içeride onu bekleyen MJ ile karşılaşır. Son panelde Peter kapıyı kapamaktadır.
   Herhalde tavla oynamayacaklardır... ;)

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 22 Şubat, 2012, 15:07:30
   Ben o kadar da şaırmazdım. Gwen'in ölümünden 2 yıl sonra Amazing Spider Man sayı 150'nin sonunda. Peter evinin kapısını açtığında içeride onu bekleyen MJ ile karşılaşır. Son panelde Peter kapıyı kapamaktadır.

Günahlarını almayalım, belki de gayet masumane bir şekilde mısır patlatıp vhs kasetlerini seyredeceklerdir...

Bu arada Mary Jane'i başka bir erkekle görmek de kabul edilebilir bir durum değilmiş...

Pulluk

Gwen öldükten kısa bir süre sonra Çakal, Gwen'in klonunu yapmıştı ve hikayenin sonunda klon Peter ile vedalaşarak şehri terketmişti. Klon olan Gwen'in akıbeti hakkında bilgisi olan var mı? Daha sonra tekrardan çıkıyor mu?
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

rumar80

Bilka da yayınladı. Marvel'ın o seneki tüm annuallarında süren "The Evolutionary War" da, Gwen'in klon değil Gwen haline getirilmiş başka biri olduğu anlatıldı.

Pulluk

Teşekkürler. Bilka'nın çoğu sayısı var elimde ama bu sayıyı atlamışım demek ki :)
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

hanac

Spiderman Blue'daki Gwen muhteşem idi.

Ama orada Harry imalı imalı Peter'e "Gwen tatlıdır" demişti.

Peter de huylanmıştı, bu ne demek istiyor diye.

Meğerse babası ile Gwen birlikte imiş.

Gwen'in bu ilişkisi Spider Blue öncesi mi oluyor ?

Yani o sırada ikizler doğmuş mu ?

Al Simmons_Spawn

JMS'in Örümcek Adam'ını ben de pek sevmem. Diyalogları ve mizahıyla karaktere yeni bir can verse de karakteri örümcek totemleri gibi konseptinin çok dışında yerlere taşımıştı bence. Yalnız bildiğim kadarıyla Sins Past hikayesinde esas amaç çocukların Peter Parker'a ait olmasıydı ve bu hikaye diğerinden çok daha mantıklıydı ama galiba bu karar Peter Parker'ı insanların gözünde fazlaca yaşlandıracağından editörler tarafından değiştirildi ve ortaya maalesef böyle bir hikaye çıktı.

dorukgs

gerçekten de yazık oldu spiderman mavideki o romantik öyküye :(

pizagor

Dün Kuzgun Çizgiromanevi'nde Sins Remembered albümünü görünce dayanamayıp aldım. Ama okumaya başlamadan önce Sins Past'i okumak istiyorum. Strazynski'nin Sins Past'i Türkçe yayınlandı mı?

dean

Alıntı yapılan: pizagor - 02 Kasım, 2012, 13:07:12
Strazynski'nin Sins Past'i Türkçe yayınlandı mı?
Yok maalesef yayınlanmadı.Arkabahçe devam edebilseydi zamanında 2-3 cilt sonra geliyodu.

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 22 Şubat, 2012, 14:40:45
Dönem çizgiromanının ilişkilerin cinsel boyutuna girmemesinden ya da ima dahi etmemesinden herhalde Gwen'in Peter'la bile öpüşmeden öteye gitmediğini düşündüğümü farkettim... O yüzden Gwen'in ikizleri gerçekten Peter'dan olsaydı muhtemelen yine çok şaşırırdım...

Alıntı yapılan: rumar80 - 22 Şubat, 2012, 15:07:30

Dönemin ilişkilerini masumane olarak nitelendirirken haklıymışım. Sins Past hikayesinde iki ayrı yerde Peter'ın Gwen ile yatmadığı açıklanıyor...

Tabi bu durum Gwen'in Osborn çekiciliğine kapılmasının kara lekesini silmiyor. Bari Gwen'in o haz temalı panelini vermeseydiniz! Romantik okura bunu yapmayın hiç olmazsa!