Jan Dix

Başlatan Cantürk, 01 Mart, 2012, 15:10:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gambit

Alıntı yapılan: Cantürk - 21 Mart, 2012, 12:31:51
Müzeyi iki sene önce  görme fırsatım olmuştu sevgili Süleyman.

Küçük ama çok güzel bir müze.

İnci Küpeli Kız yok orada (Laheydeki Kraliyet Resim Müzesinde)  ama Vermeer'in diğer ünlü tablosu Sütçü Kız( ya da süt koyan kız) vardı.

Müzedeki en önemli eser, kuşkusuz Rembrandt'ın Gece Nöbeti adlı tablosuydu.

Gece Nobeti saka gibi bir tablo. Boyle buyuklukte bir tablo cok cok az dunya uzerinde. Ismi gibi hafif los bir ozel bolmede tutuluyor bildigin uzere ve gorunce insan elinde olmadan etkileniyor ortamdan, tablodan.

Sutcu Kiz benim en begendigim tablolardan degil ama adamlarin sanat tarihi icin onemli bir tablo oldugu kesin. Gundelik Hollanda kir yasamini (koy yasamini) cok iyi tasvir etmis bir tablo kesinlikle. Ince kupeli kizi biz de goremedik henuz zira kraliyet muzesine henuz gidemedim, vakit bulursam gidicem ama orda da guzel eserler varmis)

Bu arada 2 hafta once Hollanda da cizgi roman alirken bir Hollanda li adamla tanistim, muhabbet ettim. Jan Dix i sordum bu basligi okumus oldugum icin ve hayretler icinde adamin bilmedigini gordum. Demek ki cok populer bir cizgi roman degil diye kendi kendime yorumlamistim o zamanlar, bu vesileyle paylasayim

DAMPYR

Alıntı yapılan: Gambit - 21 Mart, 2012, 16:45:23
Alıntı yapılan: Cantürk - 21 Mart, 2012, 12:31:51
Müzeyi iki sene önce  görme fırsatım olmuştu sevgili Süleyman.

Küçük ama çok güzel bir müze.

İnci Küpeli Kız yok orada (Laheydeki Kraliyet Resim Müzesinde)  ama Vermeer'in diğer ünlü tablosu Sütçü Kız( ya da süt koyan kız) vardı.

Müzedeki en önemli eser, kuşkusuz Rembrandt'ın Gece Nöbeti adlı tablosuydu.
Gece Nobeti saka gibi bir tablo. Boyle buyuklukte bir tablo cok cok az dunya uzerinde. Ismi gibi hafif los bir ozel bolmede tutuluyor bildigin uzere ve gorunce insan elinde olmadan etkileniyor ortamdan, tablodan.

Sutcu Kiz benim en begendigim tablolardan degil ama adamlarin sanat tarihi icin onemli bir tablo oldugu kesin. Gundelik Hollanda kir yasamini (koy yasamini) cok iyi tasvir etmis bir tablo kesinlikle. Ince kupeli kizi biz de goremedik henuz zira kraliyet muzesine henuz gidemedim, vakit bulursam gidicem ama orda da guzel eserler varmis)

Bu arada 2 hafta once Hollanda da cizgi roman alirken bir Hollanda li adamla tanistim, muhabbet ettim. Jan Dix i sordum bu basligi okumus oldugum icin ve hayretler icinde adamin bilmedigini gordum. Demek ki cok populer bir cizgi roman degil diye kendi kendime yorumlamistim o zamanlar, bu vesileyle paylasayim
Gambit sen orada Türkçe çizgi roman bulabiliyormusun yoksa türkiyeden getirtip yabancı dildeki çizgi romanlarımı alıyorsun.... :-\ :) ;)

Gambit

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 21 Mart, 2012, 18:37:12
Gambit sen orada Türkçe çizgi roman bulabiliyormusun yoksa türkiyeden getirtip yabancı dildeki çizgi romanlarımı alıyorsun.... :-\ :) ;)

Turkce cizgi roman tabii ki yok (Demirbas yayinciligin Italya acilimindan sonra bir de Hollanda acilimi yapmasini bekliyorum hala   :D ) ama ben 2 haftaya bir Turkiye ye geliyorum zaten  :) Turkiye den oraya tasiyorum, Amazon.co.uk den nadiren siparis veriyorum, sonra hepsini tekrar Turkiye ye tasiyorum  :)

DAMPYR

Alıntı yapılan: Gambit - 21 Mart, 2012, 21:08:48
Alıntı yapılan: Kızılmaske - 21 Mart, 2012, 18:37:12

Turkce cizgi roman tabii ki yok (Demirbas yayinciligin Italya acilimindan sonra bir de Hollanda acilimi yapmasini bekliyorum hala   :D ) ama ben 2 haftaya bir Turkiye ye geliyorum zaten  :) Turkiye den oraya tasiyorum, Amazon.co.uk den nadiren siparis veriyorum, sonra hepsini tekrar Turkiye ye tasiyorum  :)
Çizgi romanları Türkiyedekilerden daha iyi takip ettiğinde bir gerçek hani... :) :D ;)

Mister NO

Alıntı yapılan: Mister NO - 01 Mart, 2012, 23:32:08
Benim hiç tanımadığım bir karakterdi.

Tanıtım yazısı çok güzel olmuş.Elinize sağlık.

Bir çizgi roman sever olarak çıksa da okusam dememe neden olan bu tanıtım için teşekkürler.

Kısa bir seri,tamamlanması da kolay olur. :)

Yayınlanırsa kesin alırım,hem çizimleri,hem de konuları sevdim. ;)

Sadece 14 sayı çıktı, yayınlanırsa alırım.

Bir çok yeni çizgi roman basılan günümüzde kısa sürede tamamlanabilecek bu seriler de umarım birilerinin ilgisini çeker.

alan ford

Valla İlker'in kesin çeker :D
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Mister NO

14 sayılık kısa bir seri, İlker sürpriz yapar mı?  ;)

rumar80

yapmasın. Para yetişmiyor vallahi

nejat hüseyin özal

Türkiye'de yayımlanırsa kesin satın alırım. İyi ki İtalyan değilim. Oralı olsaydım ve buradaki gibi memur maaşı ile geçinseydim, o yayımlanan çizgiroman bolluğunda ne yapardım acaba?! :o Burada mecburen bazı çizgiromanları almayı durdurdum.  :'( DAMPYR, NATHAN NEVER ve EN KAHRAMAN RIDVAN maalesef gitti.

tommikser

Dampyr için kasmanıza gerek yok nasılsa pek çıkmıyor. Nathan olayına ise üzüldüm.Alan az kişiyiz bende tekrar düşünün Nathan candır.Nathan sız olmaz olamaz.

nejat hüseyin özal

İtalyan çizgiromanlarının apayrı bir yeri vardır bende... Birgün iki tanesine veda edeceğim aklıma hiç gelmezdi. Haklısınız hepsi çok güzel ama çok ağır gelmeye başladı. Ama bir gün inşallah tekrar dönerim...

rumar80

Ortalıkta bu kadar çizgi roman varken insan ister istemez bazı şeylere veda ediyor.
  Neyse ki Büyülü rüzgar bitti.
   Ben biraz daha radikal davranıp "klasik" Bonelli'lere (Tex, Zagor, Martin Mystere ve Mr No) veda ettim. Yeni Bonelli'lerle mutlu mesut gidiyorum.
   Abbas kızacak ama bir de Brendon'ı sevemedim gitti.  :-[

alan ford

Alıntı yapılan: nejat hüseyin özal - 15 Ekim, 2013, 19:38:31
Türkiye'de yayımlanırsa kesin satın alırım. İyi ki İtalyan değilim. Oralı olsaydım ve buradaki gibi memur maaşı ile geçinseydim, o yayımlanan çizgiroman bolluğunda ne yapardım acaba?! :o Burada mecburen bazı çizgiromanları almayı durdurdum.  :'( DAMPYR, NATHAN NEVER ve EN KAHRAMAN RIDVAN maalesef gitti.

İtalya'da ki memur maaşı (wikipediye göre net ele geçen askari ücret 1662 € ) ve çizgi roman fiyatlarını düşünürseniz buradakinden çok daha iyi durumda olurdunuz , emin olun ::)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: rumar80 - 15 Ekim, 2013, 20:54:19
  Ortalıkta bu kadar çizgi roman varken insan ister istemez bazı şeylere veda ediyor.
  Neyse ki Büyülü rüzgar bitti.
   Ben biraz daha radikal davranıp "klasik" Bonelli'lere (Tex, Zagor, Martin Mystere ve Mr No) veda ettim. Yeni Bonelli'lerle mutlu mesut gidiyorum.

Problem değil, bende Neytın'ı sevemedim :( ;D

Gambit

Alıntı yapılan: rumar80 - 15 Ekim, 2013, 20:54:19

Brendon i ben de sevemedim gitti

belki yeni maceralar biraz daha iyidir ama ilk 5-6 macera beni sarmamisti