Blueberry - iNKİLAP - Büyülü Çizgi

Başlatan s.b, 09 Kasım, 2009, 10:49:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xmenac

Alıntı yapılan: ilke - 21 Eylül, 2015, 10:31:58
bu çizgi roman çok eski ve font kavramı yok çünkü elle yazılmış.

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Bilmiyordum bunu. :)

V

"İstemem,eksik olsun.."

caretta

En son Bluberry'i Kasım ayında almıştık.Ocak ayını da neredeyse bitiriyoruz.Yeni sayıdan haber var mı?

Mrtekin

They drew first blood...

caretta

Büyülü Çizgi de yavaş yavaş yeni kitaplarını çıkarmaya başladı.Gordon ve Kızılmaske tutkunları mutlu olmuşlardır.
Artık Blueberry de sıraya girer umarım.İlyas Bey özel bir mesajında kasım ayından bahsetmişti.Eh kasıma
da çok kalmadı.Bir sürpriz yaparak ekimde  çıkarırsa sevinirim.

peder clemente

Angel Face=melek yüzlü adlı maceranın sonu 7.(orj.18) sayıda.Maceranın tümünü okumak için bu sayının yayımlanmasını bekliyorum. Büyülü Dükkan 12. sayı olan"Hayalet" den başladı.Fakat boyut küçüldüğü içn ben yazıları güçlükle okumuştum.Diğer sayılarda düzettiler.İlyas Bey'den bir an önce "Kırık Burun" adlı 18. sayıyı bekliyorum. 17. sayı olan Melek Yüzlü Kasım 2015'te yayımlanmış.Bu sayının kapağını Jean Giraud veya çizgi dünyasındaki adıyla Moebius muhteşem çizmiş.Zaten bazı paneller, şimdiden çizgi roman tarihindeki seçkin yerini aldı.Kapaktaki kişi Duke O'Saughnessy yani "Angel Face" yüzü neredeyse bir kadın yüzü kadar güzel.Taşıdığı Stradivarius keman kutusunun içinde demonte vaziyette hassas bir suikast silahı var.Amerikan Ordusunun alkole düşkün, disiplinsiz, doğru bildiği yolda otoriteye karşı gelmekten çekinmeyen subayı Mike Steve Donovan veya nam-ı diğer "Blueberry" de çirkin bir adam.Belmando'nun yüzünden esinlenerek çizilmiş.Bazen hayat, melek yüzlü'lerin kötülük, çirkin birinin ise iyilik yaptığını gösterir.Charlier'in senaryoları, kompleks,dengeleri iyi kurulmuş ve akıcı ilerler.Macera devam ediyorsa, önceki sayının özeti bile muhteşem yapılır.Blueberry kendi türünün en seçkin örneklerindendir.Bu macera da, iyi maceralardan.21(10):son kart ve 22(11):takibin sonu adlı muhteşem bir macera var ileride.Büyülü Dükkan keşke bu güzel seriyi düzenli yayımlayıp tamamlasa ne güzel olur.

peder clemente

Yedinci sayı (Orijinal:18.sayı):"Nez Casse=Kırık Burun" adlı macera, Gelmiş geçmiş en iyi 20 Frankofon listesinde 4. sırada yer alıyor.Fransa'da 1979 yılında yayımlanmış.Bu macerayı neredeyse bir yıldır bekliyorum.Büyülü Dükkan, Kızılmaske,Flash Gordon, Marvel Team-Up, Bloodshot, Harbinger, Klasik Thor gibi pek çok çizgi roman serisi yayımlamasına rağmen Blueberry gecikti.Topu topu 11 sayı daha yayımlansa seri tamamlanacak.Toplam 28 sayı.
   İlyas Bey'den veya başka bilgisi olan arkadaşlardan açıklama gelirse sevinirim.Bu güzel Western serisinin eminim hakkını verecek çizgi roman severler vardır.

sefik

Artik yayinlanmiyor mu acaba ?

yalcinerol345

Büyülü Çizgi'nin yayıncılığa ara verdiğini biliyorum.

memospinoz

Keşke şu seri bitirilseydi.  :'(

caretta

Bu seri de tamamlanamadan el sallayıp gitti...

s.b

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN