Blueberry - iNKİLAP - Büyülü Çizgi

Başlatan s.b, 09 Kasım, 2009, 10:49:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alan ford

Çizimleri ve hikaye kurgusu sağlam bir westerndir Blueberry. 11 sayılık İnkılap macerası yarım kaldı ve kitap sitelerinde gerçekten çok ucuza 11 sayıyı da bulabilirsiniz. Western seviyorsanız kaçırmayın.

Aynı zamanda bu ikilinin (Charlier & Giraud) Remzi'den çıkma ve yine yarım kalmış Jim Cutlass'ı vardır ki pek bir şahanedir. Haberiniz olsun.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

caretta

Yanıtlara teşekkürler.İşte Altın Madalyon itkisi bu!Blueberry'i hemen İlyas'a sipariş edeceğim.

tommikser

Ben şimdi yazabiliyorum.Eğer western severseniz beğenirsiniz kesin.Boyut ve renklendirme de güzel.Devamı olsaydı daha güzel olurdu tabii.

Tarkan Kurt

Burada yarım kaldıdan kasıt macera mı yarım kaldı, yoksa serimi yarım kaldı. Ona göre ben de almayı düşünebilirim.

rumar80

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: rumar80 - 05 Mart, 2012, 10:35:39
   İkisi de...

O zaman almam, maceranın yarım kalması iyi olmamış. Bir yayınevinin aynı formatta kaldığı yerden devam edeceğini bilsem alırım ama ufukta da böyle bir ihtimal görünmüyor.

taarruz

İdefix ten 1.25 gibi komik bir rakamdan , çıkan 11 sayıyı da aldım,

Sabah ofise gelir gelmez kargo paketini masada bulmakta güne iyi başlatıyor insanı ,

Şöyle bir karıştırınca renklendirme çok başarılı gibi geldi ama hikayeleri filan bilemiyorum henüz

Keşke çok daha fazla frankofon çıkabilse diye içinden geçiriyor insan...

Fatih.

yunusmeyra

evet bundan ucuzu yok maalesef..  ;)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

HacıGeraltEmmi

Kötü kaligrafi ve imla hataları ile berbat etmişler zaten çıkardıklarını :P Birileri yayınlayacaksa bile yayınlananları görmezden gelerek ilk sayıdan başlarsa yerinde olur.

rumar80

Abbas özünde haklı olmakla birlikte zaten 11 sayı zar zor çıkan bir seriyi tekrar baştan basmak satış açısından çok ta akıllıca olmayabilir.

Solomon Kane

Blueberry ile tanışma hikayem biraz hüzünlüdür. Annemin ameliyatı için gittiğim Ankara' da Zafer pasajında bulmuştum tanesi 2 liraydı.
Ama 3 sayısı yoktu ilk gittiğimde 5 tane sonra gittiğimde 5 tane ( bunlardan bir tanesi Jim Cutlass'dı ) olarak aldım.
Ama seriyi İlhan abi sayesinde tamamladım. Sağolsun bana 3. ve 11. sayıları hediye etmişti.

Neyse Ankara da ameliyatı beklerken soluksuz olarak okumuştum. Bunlar bittiğinde bekleme hala bitmediği için kuzenimin Zagor ve Teksaslarına dalmıştım. :) Blueberry' i okuyupta ona hayran kalmamak imkansız. Benim en çok hoşuma giden macerası Blueberry' in güneyli askerlerle Meksika' da birlikte savaştığı macerası idi. ( Nedense Güneylileri daha çok severim. Ama Zencilere karşı olan tutumları Kuzeylileri sevimli kılıyor. )

Her neyse okumayan varsa gerçekten okumaya başlasın zaten hemen bitirecektir :)
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

yunusmeyra

ilokula giderken eski kara murat fasikülleri elimize geçtiğinde gördüğümüz bir kahramandı..ama asıl tanışıklığımız "yıldırım teğmen" adı ile ve ilk macerası navajo kalesi ile 1981 yıl milliyet çocuklarında oldu..devamı gelmedi..sonra usta Ersin Burak yönetiminde çıkan hürriyet çocuk dergilerinde "şimşek süvari" adı ile karşılaştık..bu seferki macerası "meksika incisi" idi ve en iyi oturmuş çizimli "blueberry"lerdendi.. seneler sonra inkilap hak ettiği formatta yayınlamaya başladığında "tamam" demiştik ama yine olmadı..inkilap'ın yayınladığı 11 no'lu albümün arkasında listesi verilen "teğmen.." serisinden kalan 15 albüm ile "marshall.." serisinden-giraud ve vance ortak çalışması-  2 adet ,"gençliği.." serisinden 10 adet-ki bu son bölümde farklı yazar ve çizerlerin işlerinden de oluşur (charlier-giraud,charlier-wilson,corteggiani-wilson,corteggiani-blanc-dumont- albümün yayınını dört gözle beklemekteyiz..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

sheRa

blueberry i dönüp dönüp okuyorum en sevdiğim çizgi romanlardan renklendirmesini çok beğeniyorum

hanac

Alıntı yapılan: s.b - 09 Kasım, 2009, 10:49:33
Üstelik internet üzerinden satis yapan   

http://www.idefix.com/vitrin/aramasonuc.asp?Shop=1&aranan_yer=0&Page=1&SearchTerm=blueberry&SearchTerm%3ASelectedValue=blueberry

Sadece 2.50 tl.

Zamanında artık ne kadar bastılarsa yıllardır sat sat bitmiyor.

Yeni fiyat 1.5 TL , almayan kalmasın.

büyük boy renkli frankofon western.

Nightrain

Devamının geleceğini bilsem alırım ama yarım kalmış bir hikayeyi okumak istemiyorum.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"