Legs Weaver - Presstij

Başlatan Cantürk, 05 Mart, 2012, 12:37:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

OZAN BALIM

Alıntı yapılan: designer73 - 05 Temmuz, 2014, 20:07:06
İnşallah matbaayı değiştirmişlerdir ::)

Dünyanın en yoğun matbaası... Ben, cumhurbaşkanlığı kampanya afişi basacaklar, Eylül'de 4 sayı birden çıkacak haberi bekliyorum...

altay1944

Alıntı yapılan: ümitkr - 05 Temmuz, 2014, 18:34:59
Bu ay sonunda en az iki sayı basılacakmış... Ama tam olarak hangileri belirtilmedi haberiniz olsun.

İki sayı derken her kitaptan iki sayı mı yoksa 3 kitaptan birini eleyerek iki sayı mı?İkinci seçenek ise üzücü yok birinci seçenek ise zaten geç bile kaldı...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

DAMPYR

Bu gidişle azala azala tek sayı kalacak... :-\ ??? :(

Mrtekin

Prestij, bu serinin devamini getirecek mi, neden bir aciklama yapilmiyor? Keske bu seriyi, cizgi dusler, alsa idi?
They drew first blood...

pizagor

En son Legs Weaver 1 ve 2'yi okudum. Kıvamında parodisi, kıvamında erotizmi ile güzel bir seriye giriş yaptık. Devamı da öyle ya da böyle gelecektir illa ki...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

3. sayının kapağı yayınlandı;

Mrtekin

They drew first blood...

pizagor

http://pizagorgunlukleri.blogspot.com.tr/2015/02/legs-weaver-3-cozucu.html

SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!

Legs Weaver #3 - Çözücü

Legs Weaver, Nathan Never evreninin serbestçe, matrakça ve alabildiğine özgür yorumlandığı bir mecra olmaya üçüncü sayısında da devam ediyor. Maceraya konu olan geleceğin popüler ancak metin ya da alt metin ayrımı yapmadan bomboş olarak niteleyebileceğimiz bir çizgiromanından hareketle, yazar Michele Medda'nın bu sefer gündemine aldığı ve hunharca taşladığı mevzu çizgiroman, özelinde de ana akım Amerikan çizgiromanı ekolü ve çizgiroman okuru..

'Kanlı canlı ve çizgiromanıyla aynı isimli bir karakter'den yola çıkılarak hazırlanan Çözücü hikayelerinin başarısından muzdarip, entelektüel çizgiromanların ısrarcı ve haliyle başarısız yayıncısı ego tatmini peşindedir. Yaşadığı ezikliğin ve hezimetin çıkış yolunu da sokaklarda kendine göre adaleti sağlayan bu gayet maço Çözücü karakterinin maskesinin düşürülmesinde görmekte, gizeminin ortadan kalkmasıyla da popüleritesinin söneceğine, ilginin kendi çizgiromanlarına kayacağına inanmaktadır. Alfa Ajansı'nın kapısını bu amaçla çalmasıyla birlikte Legs için çizgiromanla dolu bir macera başlar..

Hikayeyi okurken farkettim ki biz çizgiroman okurlarının alnında bir 'kaybeden' etiketi var. Legs'in bu hikayesi özelinde, çizgiromancı bir karakterin bilinçaltı saldırganlığının ve vahşetinin bilinç düzeyine çıkmasıyla önce Çözücü alter egosuna, sonra da 'Maskeli Kahramanlar Irkı' deliliğine bürünmesi, yine bir diğer çizgiromancı karakterin hayatı boyunca yaşadığı kaybeden sendromu sonrası benzer şekilde süper kahraman deliliğine sürüklenmesi ya da Legs'e sırılsıklam aşık, sünepe komşu tiplemesi Rick'in yine azılı bir çizgiroman okuru ve koleksiyoncusu olması..

Bunların hepsi mi tesadüf!

2001 senesinden beri yakın ilişkide bulunduğum ve bu süre içerisinde Dan Brown kitaplarından başka bir kitap okuduğuna denk gelmediğim eşim bile geçenlerde elimde tuğla gibi 'Ecinniler'i gördüğünde 'Çizgiromanlarından sonra Dostoyevski sana ağır gelmesin. Ne bileyim Rus edebiyatı işte..' lafını edebiliyorsa belli ki biz çizgiroman okurlarının diğerleri üzerinde yarattığı algıda bir sorun söz konusu. Cemiyet hayatında ya da 'Linkedin - kariyer.net' gibi platformlarda 'Çizgiroman ilgi alanımdır, bakın işte çizgiroman üzerine bir bloğum bile var!' gibi farklılığımıza dikkat çekmeye çalışan hareketler belki de bir çuval inciri berbat etmekten başka bir şey değil! Korkarım çizgiroman okurları olarak hepimiz dışarıdan biraz 'Big Bang Theory'deki o geek – nerd tiplemelere benzetiliyoruz, 'Sünepe' damgasını yiyoruz..

Ve bu sayıdan da Legs'in sadece dördüncü duvarı aşmakla kalmayıp panelden fırlayıp çerçeveyi tutan eline takıldığım bu kare..

Ve kendi kendini besleyen döngü.. Legs'in kendi maceralarının yayın haklarını satması üzerine yayınlanmaya başlayan çizgiroman serisinin ilk sayısının gayet tanıdık kapağı..

Kapak demişken Mario Atzori imzalı kapaklardaki Legs yorumunun üzerine bir Bonelli kadını tanımıyorum. Kadın o kadar da şahane yani..

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Nomad

Şu harika karakterin kıymeti bilinmedi.
İçten "yazık oldu" dedirten bir kayıptır Legs Weaver.

Mrtekin

Legs'i çok sevenler, öyle böyle Çizgi Düşler'den çıkmış "Nathan Never" ve "Alfa Ajansı"'ndan da kendisini takip edebilirler ve fakat;

"Cassidy" hakkaten yazıktır benim gözümde.
They drew first blood...