LAL Yayinevi - 10. Senesi - TEBRIKLER

Başlatan Gambit, 06 Mart, 2012, 10:36:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Bu platformda çok eleştirmişliğim vardır Lal'i ama yine de hakkını da vermek lazım. Lal olmasaydı Zagor - Martin - Mister No külliyatı bizler için bir hayaldi... Belki Ned Ellis ile hiç tanışmayacaktık ve sevgili İlyas'ın çizgiromanevinin ismi de farklı birşey olmak durumunda olacaktı :)

Ciddi yayıncı olduğunu düşündüğüm için eleştirdiğim ve dolayısıyla beklentilerimin her daim yüksek olan Lal'in 10. yıldönümün kutluyorum...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

darkwood

Alıntı yapılan: rumar80 - 06 Mart, 2012, 11:44:16
  10 yıldır düzenli yayıncılık yaptıkları ve hala ayakta kaldıkları için tebrikleri hak ediyorlar bu gerçek, ama Nathan Never, Karaoğlan, hatta Conan klasik gibi yayınları satmıyor diye ortada bırakmaları. Sırtlarını bilinen dizilere dayayıp "makul" fiyatlarda satmaları da unutulmamalı.
  Bizi okumasalar da, umursamasalar da iyi seneler Lal

Düzenli kemikleşmiş yayınlara sırtlarını dayayıp bu güne kadar okuyucuyu tatmin etmek ve disiplinli yayın çıkarma başarısını gösteren Lal yayıncılık ve çalışanlarının 10.yılını kutluyorum.
Fakat kalite, çizgiroman çeşitliliğinin ve çizgiroman kültürünü almış seçici okuyucu kitlesinin arttığı günümüz koşullarında, bu yayıncılık felsefesinin artık yeterli gelmiyeceğini de kendilerine anımsatmak istiyorum.
Anketlerimizden sabit okuyucu artık yeni ve kaliteli yayınları istiyor. Conan Klasikler, Never gibi yarım kalmış sevilen yayınların tamamlanmasını istiyor.  Okuyucu artık güzel baskı ve bilgilendirme sayfalarıda bulunan çizgiromanlar istiyor.
Okuyucu artık geçici döviz artışlarını fırsat bilip, kafalarına göre senede bir zam yapılan yayınları değil,  makul fiyatlardan satılan yayınlar istiyor.
Nice senelere..
Darkwood Sakinleri..

Louis Gara

Hardcover ve özenli kapak da gerekli ama madem 10 sene oldu biraz daha yukarı taşısak çıtayı derim.

You've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?

hanac

LAL, Creepy ve Eerie ile çok güzel işlere de el atmaya başladı.

Bunu da unutmamak lazım.

Louis Gara

Alıntı yapılan: hanac - 06 Mart, 2012, 15:08:56
LAL, Creepy ve Eerie ile çok güzel işlere de el atmaya başladı.

Bunu da unutmamak lazım.

Kesinlikle ama yurtdışındaki Creepy ve Eerie gibi yapsalardı keşke kapakları daha da kaliteli olurdu.

You've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?

NIC

Vay be o Adalar Klanı yazısını gördüğümde 18 yaşındaydım,yaşlandık vesselam  :'(

Büyülü Rüzgar

Alıntı yapılan: NIC 39 - 06 Mart, 2012, 15:47:01
Vay be o Adalar Klanı yazısını gördüğümde 18 yaşındaydım,yaşlandık vesselam  :'(

vay be sen 18 yasındayken biz adaların klanınını etilerde ayse hanım ve bahadır abimizle beraber pıyasaya verılmek uzere posetlıyorduk zamanda ne kadar cabuk gecıyor

dursar

Nice yıllara lal yayinevi hayırlısı ile sağır,Mart'ın,CREEPY ve kardesi,mr No,büyülü rüzgar serilerini bitirmeniz dileğiyle

kalidor

10 yıl şerefine Lal Conan klasiklere kaldığı yerden devam etsin.
Crom! Ölüleri Say...

altay1944

Kabul etmek gerekir ki 10 yıl istikrarla yayınlarını çıkartmak her yayınevinin harcı değil ;salt bu başarısı için bile lal yayınları kutlanmayı fazlasıyla hak ediyor.Ama kaliteden ödün vermeden(!) ;tartışılır.Sağlam,satan dizilerle değilde nathan da devam etseydi...İş işten geçmiş değil,henüz nathan'ın telifi alınmamış bir yığın dizisi var.Bu yayın farklı formatlarla yayınlanıyor.Almanak ve specialler...Saygıyla.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

pizagor

Alıntı yapılan: Büyülü Rüzgar - 06 Mart, 2012, 16:40:55

vay be sen 18 yasındayken biz adaların klanınını etilerde ayse hanım ve bahadır abimizle beraber pıyasaya verılmek uzere posetlıyorduk zamanda ne kadar cabuk gecıyor

Lal'in ortaya çıktığı günlerde henüz çizgiromanevleri yoktu, sevgili İlyas pazar günleri Kadıköy pasajının önünde çizgiromanlarını satardı. Ben de şimdi şunu hatırladım : Zagor'un ilk sayısını görünce bir heyecan atlamıştım üzerine, İlyas da bana 'Yayınevi çok yeni, destek olmak için alabiliyorsan 2 tane al' demişti. Gerçi ben ikincisini almadım ama benim fazladan katkıma ihtiyaç duymadan Lal aldı başını, gitti...

Sevgili İlyas, senin hikayene her ne kadar birebir tanık olsam da bir gün burada okumak isterim... Hadi kalemine kuvvet :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hennessy

Mister No okuyorum Martin Amca forever okuyorum aksatmadan yayınlıyorsun iyiki varsın Lal birazda ucuz olsan :) nice senelere LAL.........
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Büyülü Rüzgar

Alıntı yapılan: pizagor - 06 Mart, 2012, 20:17:51
Alıntı yapılan: Büyülü Rüzgar - 06 Mart, 2012, 16:40:55

Lal'in ortaya çıktığı günlerde henüz çizgiromanevleri yoktu, sevgili İlyas pazar günleri Kadıköy pasajının önünde çizgiromanlarını satardı. Ben de şimdi şunu hatırladım : Zagor'un ilk sayısını görünce bir heyecan atlamıştım üzerine, İlyas da bana 'Yayınevi çok yeni, destek olmak için alabiliyorsan 2 tane al' demişti. Gerçi ben ikincisini almadım ama benim fazladan katkıma ihtiyaç duymadan Lal aldı başını, gitti...

Sevgili İlyas, senin hikayene her ne kadar birebir tanık olsam da bir gün burada okumak isterim... Hadi kalemine kuvvet :)

Tam adamına dedın yani utangacın onde gıdenıne kendınden bahsetmeyı sevmeyen adama zor dostum zor deveye hendek atlatmak daha kolay  ::)  ::)

haysat

10 Sene oldumu, vay be seneler ne çabuk geçmiş.
İlk yayınlarının çıktığı gün Ayşe Hanım ve Bahadır Bey'de Kadıköy'de İlyas'la beraber gün boyu tezgahın başında durmuşlar yayınları alan kişilerin tepkilerini ölçmek adına nasıl olmuş  yanlış varmı diye sorular soruyorlardı.Ben orada ilk defa İlyas'ın sayesinde kendileri ile tanışmış ve hayırlı olmasını dilemiştim.
Tek sorun İlyas belki hatırlar Zagor'un  kapağının mat selefon olmasına canları sıkılmıştı.Parlak selefon olacakken yanlışlıkla mat selefon olmuştu kapaklar.
O yüzden Martin Mystere biraz geç çıkmıştı.

Her şeye rağmen Bizlere kazandırdıkları çizgi romanlar adına kendilerine teşekkür ediyorum.Nice 10 senelere.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

FerdiFon

Dile Kolay  10 Yıldır  Bir Gün Bile Aksamaya Uğramadan  Çok Sevdiğim Zagor'u  Sayelerinde Bana Okumayı Nasip Ettikleri İçin  Sayın  Bahadır Zaimoğlu  Ve Değerli Ekibine  Çok Çok Teşekkürler  ,Rabbim Nice 10 Senelere Ulaşmayı Nasip Eder İnşallah  ...