Chico And Rita

Başlatan emre ozdamarlar, 08 Mart, 2012, 13:08:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Ispanya'da 2010 senesinde yapilmis bir animasyon. Filmden haberim yoktu, cizgi roman uyarlamasini okuma sansim oldu.

216 sayfalik bir eser. Konu ise 1948 yilinda Kuba'da baslayan bir ask hikayesi, birbirlerine bi turlu kavusamayan asiklar, tam kavustular derken yanlis anlamalar sonucu tekrar ayrilmalar, muzik, Kuba devrimi, emperyalist muzik oldugu icin Jazz'in yasaklanmasi, New York'a yolculuklar, amerika'dan sinir disi edilmeler derken kendini bir oturusta okutan bir kitap.

Cizimler, özellikle renkler animasyon oldugu icin harika, konu akici, fazla insani zorlayacak bir diyalog yok, o yuzden su gibi akip gitti bu kitap.

Animasyonun fragmani:
http://www.youtube.com/watch?v=ZTWxB9hRjwI

Poster:

hanac

alan ford

Bu sene en iyi animasyon dalında oscar'a da adaydı bu film. Seyretmek lazım en kısa zamanda.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

pearl jam

O sert kapaklı cilt ne kadar da güzel gözüküyor :)

emre ozdamarlar

Kacirmisim Engin Abi'nin tanitimini, detaylica anlatmis, daha fazla söze gerek yok.

Gercekten izlemek lazim filmi, kitabi okurken tek kötu hissettiren sey muziklerin eksikligi. Ancak muzigi de duyarsak hikayenin icine tam girebiliriz sanirim.

nacho_grande

Film tek kelime ile muhteşem.

hennessy

Animasyonu hafta sonu bulup izlemek lazım küba ile ilgili herşey benim ilgi alanımdadır.Bu tarz filmler çok yapılmıştır.Yada filmlerin seneryolarında geçmiştir ve güzelde sonuçlar vermişti.Hikayenin sert kapaklı versiyonuda çok güzelmiş.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

gunes

Bu kitabin ingilizce baskisini nerde buluruzki gonda rastlayamadim

hennessy

Bu akşam Büyülü Dükkanda dolaşırken ikinci elde bulunca çok sevindim. Harika animasyonun harika çizgi romanda artık arşivimde

hennessy

Bir solukta okudum kitabı. Sayfalar animasyon tadında. Renklendirme harika....

Aşk, Jazz, Müzik notaları,Küba, New York ne ararsanız var.......

10/10