DC Yenilenen Evren için Çizgiroman Tavsiyeleri

Başlatan pizagor, 13 Mart, 2012, 08:07:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gambit

Green lantern serisine ben olsam 0 - No fear albumunu koyardim

iyi bir isinma ve giris cizgiromani zira no fear

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 13 Mart, 2012, 14:26:24
Alıntı yapılan: pizagor - 13 Mart, 2012, 13:37:55
Alıntı yapılan: pizagor - 13 Mart, 2012, 13:20:07
Alıntı yapılan: rumar80 - 13 Mart, 2012, 13:16:31
  Batman yeni 52'de sıfırlanmayan serilerden biri zaten. Bir diğeri de Green lantern grubu.

Bilgilendirme için teşkkürler Umar... Bu durumda Green Lantern'ın evveliyatına da girmemiz gerekiyor. Umar bir ara listelemişti Green Lantern için son dönem okunması gerekenleri. Umarım o mesaj kayıpların arasında değildir...

Konuyla ilgili sevgili Umar'ın tavsiyeleri ve okuma sırası (ya da en azından benim bulabildiklerim):

1. Green Lantern Rebirth
2. Green Lantern Corps Recharge
3. Green Lantern Sinestro Corps War
4. Blackest Night
5. Brightest Day

Bunlardan sonra da New 52'dan devam...
Keşke bu kadarı yeterli olsa. Geoff Johns ve Paul Tomasi Green Lantern ve Corps serilerini o kadar içiçe yazmışlar ki. Hepsi adım adım Blackest Night'a gidiyor.
Yani Green Lantern rebirth, Green lantern ve Green lantern corps serileri arka arkaya okunmalı.
Brightest day sonrası Green lantern ve corps'un brightest day ek maceraları ve sonra War of Green Lantern var ki o okunmadan (özellikle de sonu) New 52'ye geçemezsiniz

Benim kafam karışmaya başladı bile...

Sevgili Umar, bir fırsatını bulduğunda rica etsem kendi Green Lantern için son dönem olmazsa olmaz TPB listeni ve sıralamasını paylaşır mısın?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 13 Mart, 2012, 14:40:10
Sevgili Umar, bir fırsatını bulduğunda rica etsem kendi Green Lantern için son dönem olmazsa olmaz TPB listeni ve sıralamasını paylaşır mısın?

Tabi ki Gambit ve Green Lantern'ı bilen diğer arkadaşlardan da aynı şekilde yardım alabilirim seve seve...

Cantürk

Faydalı bir başlık olmuş, elinize sağlık.

rumar80

Bunda kafa karıştıracak bir şey yok. Green Lantern okumak isteniyorsa. Green Lantern rebirth ile başlanıp, o tarihten sonra çıkan TÜM Green lantern ve Green lantern corps maceraları okunmalıdır. Blackest night ve brightest day okunacakken (ki brightest day 3 cilt) bunların uzantıları green lantern ve corps maceraları da okunmalı ve new 52'ye aşlamadan önce war of green lantern ile tamamlanmalı.

pizagor

Bu son ifadeyle artık netleşti. Teşekkürler Umar...

Şimdi sırada hepsinin TPB'sini belirlemek  var... Listeyi hazırlayınca meraklıları için paylaşırım...

Gambit

cok fanatigi degilseniz serinin, Brightest day i cok kasmaniza gerek yok

ilk cilt fena degil okunuyor, ikincisi OK ama 3. su cok kotu ve sacma bitiyor. Bu kadar kotu bittigini bilseydim almazdim bile ilk 2 cildini oyle soyleyeyim

ha bu arada bendekiler HC ve uygun fiyata veririm illa almak istiyorum diyen varsa :)

rumar80

Süleyman'a katılmamak elde değil. Hatta Brightest day trade'leri çok da Green Lantern bütünlüğü için önemli değil. Okunmasa da olur. Bu arada new 52 öncesi Green lantern dışında MUTLAKA Flashpoint de okunmalı.

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 13 Mart, 2012, 21:23:36
   Süleyman'a katılmamak elde değil. Hatta Brightest day trade'leri çok da Green Lantern bütünlüğü için önemli değil. Okunmasa da olur. Bu arada new 52 öncesi Green lantern dışında MUTLAKA Flashpoint de okunmalı.

Umar batırıyorsun bizi :(

tommikser

Flash pointe Flash'ın öyküsü çok hoşuma gitti.Gerçekten eğelenceliydi.Okunması gerekir diye düşünüyorum ;)

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 13 Mart, 2012, 19:44:26
Bu son ifadeyle artık netleşti. Teşekkürler Umar...

Şimdi sırada hepsinin TPB'sini belirlemek  var... Listeyi hazırlayınca meraklıları için paylaşırım...

Günahıyla sevabıyla işte liste bu :

1. Green Lantern Rebirth
2. Green Lantern Corps: Recharge
3. Green Lantern, Vol. 1: No Fear
4. Green Lantern Corps: To Be A Lantern
5. Green Lantern Corps: The Dark Side of Green
6. Green Lantern, Vol. 2: Revenge of the Green Lanterns
7. Green Lantern: Wanted - Hal Jordan
8. Green Lantern Sinestro Corps War Vol 1
9. Green Lantern Sinestro Corps War Vol 2
*Ayrıca 'Green Lantern Sinestro Corps War' isimli bir albüm var, ikisini topluyor olabilir.
10. Green Lantern: Tales Of The Sinestro Corps
11. Green Lantern Corps: Ring Quest
12. Green Lantern: Secret Origin (Green Lantern #29-35)
13. Green Lantern: Rage of the Red Lanterns (Green Lantern #26-28 & 36-38)
14. Green Lantern Corps: Sins of The Star Saphire
15. Green Lantern: Agent Orange (Green Lantern #39-42)
16. Green Lantern Corps: Emerald Eclipse

Blackest Night

17. Blackest Night (Blackest Night #0–8)
18. Blackest Night: Green Lantern (Green Lantern vol. 4 #43–52)
19. Blackest Night: Green Lantern Corps (Green Lantern Corps vol. 2 #39–46)
20. Blackest Night: Tales of the Corps (Tales of the Corps #1–3 & Green Lantern vol. 4 #49 & Adventure Comics vol. 2 #4–5)
21. Blackest Night: Black Lantern Corps Vol 1 (Blackest Night: Batman #1–3, Blackest Night: Superman #1–3, Blackest Night: Titans #1–3)
22. Blackest Night: Black Lantern Corps Vol 2 (Blackest Night: Wonder Woman #1–3, Blackest Night: JSA #1–3 Blackest Night: The Flash #1–3)
23. Blackest Night: Rise of the Black Lanterns (The Atom and Hawkman #46, The Question #37, Phantom Stranger vol. 2 #42, Starman vol. 2 #81, The Power of Shazam! #48, Catwoman vol. 3 #83, Weird Western Tales #71, Green Arrow vol. 4 #30, Adventure Comics vol. 2 #7)

Brightest Day

24. Brightest Day Vol 1 (Brightest Day #0–7)
25. Brightest Day Vol 2 (Brightest Day #8–16)
26. Brightest Day Vol 3 (Brightest Day #17–24)
27. Green Lantern: Brightest Day (Green Lantern vol. 4 #53–62)
28. Green Lantern Corps: Revolt of the Alpha Lanterns (Green Lantern Corps vol. 2 #21–22 & 48–52)
29. Green Lantern: Emerald Warriors Vol 1 (Green Lantern: Emerald Warriors #1–7)
30. Green Lantern Corps: The Weaponer

War Of The Green Lanterns

31. Green Lantern: War of the Green Lanterns (Green Lantern vol. 4 #63-67, Green Lantern Corps Vol. 2 #58-60, Green Lantern: Emerald Warriors #8-10)
32. War of the Green Lanterns: Aftermath (War of the Green Lanterns: Aftermath #1-2, Green Lantern Corps Vol. 2 #61-63, Green Lantern: Emerald Warriors #11-13)

Ve son olarak

33. Flashpoint

Yekünü ne tutar onun hesabını da sizlere bırakıyorum :)

rumar80

Tales of Sinestro Corps
   Blackest night Tales of the corps
   Black Lantern corps 1-2
   Rise of Black Lanterns
   Brightest day 1-2-3

Çok da gerekli değil. Biraz fiyatı indirelim bari...

boca1907

rumar80

Alıntı yapılan: boca1907 - 14 Mart, 2012, 11:40:10
Listeye bak :)  Ebay'e çökmek lazım...

Ebay'i bırak 13gezegene bak. Ben listemin %80'ini buradan tamamladım, hala da düzenli alış verişe devam ediyorum

pizagor

Super Hero dendiğinde akla gelen ilk karakter SUPERMAN'in yeni başlatılan serilerini beğenen yok galiba ???